Garanție de rambursare în 100 de zile Livrare gratuită în toată lumea
449.564opere de artă 30.613artişti 4.658muzee 32limbi

René Magritte Ce urmăresc cumpărătorii

1898 – 1967

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui René Magritte de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

René Magritte: perspectiva cumpărătorilor

Clienții deschid Fiul Omului mai des decât orice altă pictură a lui René Magritte: 37.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 10% din total. Urmează Geamătoarea și Timpul fixat. René Magritte a primit 235.000 vizualizări: 44.500 pe pagina artistului și 190.500 pentru picturi. Momentul de impuls s-a încetinit: cu 50% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 139.500 vizite. Navighează în Franceză (23%), Engleză (20%) și Germană (14%). Vin din Franţa (25%), Suedia (19%) și Germania (17%). Vizite pe dispozitive: dispozitive de navigare (62%), telefoane mobile (34%) și tablete (4%). Preferința este clară: Echilibrat (Intensitatea culorii) atrage 69% din vizite, deși reprezintă doar 50% din catalog.

René Magritte: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează

Cele 10 picturi ale lui René Magritte cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.

  1. Fiul Omului 1 Fiul Omului, 1964 37.100 vizualizări · 9,6%
  2. Geamătoarea 2 Geamătoarea 36.600 vizualizări · 9,5%
  3. Timpul fixat 3 Timpul fixat, 1938 31.500 vizualizări · 8,2%
  4. Asasinul Amenințat 4 Asasinul Amenințat, 1927 28.000 vizualizări · 7,3%
  5. Cel seducător 5 Cel seducător, 1953 18.200 vizualizări · 4,7%
  6. Valorile personale 6 Valorile personale, 1952 11.900 vizualizări · 3,1%
  7. Iubirii 7 Iubirii 11.600 vizualizări · 3,0%
  8. Familia Mare 8 Familia Mare, 1963 10.600 vizualizări · 2,7%
  9. Trezarea imaginilor 9 Trezarea imaginilor, 1948 5.800 vizualizări · 1,5%
  10. Condiția umană 10 Condiția umană, 1933 4.900 vizualizări · 1,3%

Cum se modifică vizitele pe pagina lui René Magritte în funcție de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Deschide cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 202601.900
Iul 202613.800125.700
Aug 202611.80050.800
Sep 202618.90012.100

Cum evoluează vizualizările picturilor lui René Magritte pe lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Ce picturi ale lui René Magritte au atras interesul, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Deschide cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Timpul fixat000000001008.0006.900100
Asasinul Amenințat0000000008.4005.800100
Cel seducător0000000005.3002.800200
Geamătoarea000000001005.8009.300100
Fiul Omului000000002009.1003.900900
Trezarea imaginilor0000000002.600700200
Valorile personale0000000005.100600100
Compasiunile fricii00000000080000
Sprijinul oglinzii000000000000
Iubirii0000000003.0001.500100

Care este distribuția pe dispozitive a audienței lui René Magritte?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Deschide cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare145.80062,0%
telefoane mobile78.90033,6%
tablete10.3004,4%

În ce limbi navighează cumpărătorii lui René Magritte?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Deschide cifrele
LimbăViziteDistribuie
Franceză7.00023,0%
Engleză6.00019,7%
Germană4.30014,1%
Suedeză3.20010,5%
Spaniolă2.1006,9%
Croată1.2003,9%
Rusă1.2003,9%
Arabă9003,0%
Portugheză9003,0%
Olandeză7002,3%

Câte vizite zilnice primește René Magritte și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Deschide cifrele
ZiuaVizite
Lun 21 Sep9.800
Mar 22 Sep11.800
Mie 23 Sep10.600
Joi 24 Sep11.200
Vin 25 Sep7.300
Sâm 26 Sep5.800
Dum 27 Sep5.400
Lun 28 Sep11.100
Mar 29 Sep12.100
Mie 30 Sep9.600
Joi 1 Oct11.700
Vin 2 Oct11.800
Sâm 3 Oct6.700
Dum 4 Oct10.100
Lun 5 Oct12.700
Mar 6 Oct9.900
Mie 7 Oct13.000
Joi 8 Oct13.900
Vin 9 Oct10.400
Sâm 10 Oct7.600
Dum 11 Oct10.800
Lun 12 Oct (previzualizare)13.400
Mar 13 Oct (previzualizare)13.500
Mie 14 Oct (previzualizare)13.300
Joi 15 Oct (previzualizare)14.700
Vin 16 Oct (previzualizare)11.800
Sâm 17 Oct (previzualizare)8.000
Dum 18 Oct (previzualizare)10.500
Lun 19 Oct (previzualizare)14.400
Mar 20 Oct (previzualizare)14.500
Mie 21 Oct (previzualizare)14.200
Joi 22 Oct (previzualizare)15.700
Vin 23 Oct (previzualizare)12.600
Sâm 24 Oct (previzualizare)8.600
Dum 25 Oct (previzualizare)11.200
Lun 26 Oct (previzualizare)15.200
Mar 27 Oct (previzualizare)15.200
Mie 28 Oct (previzualizare)15.000
Joi 29 Oct (previzualizare)16.600
Vin 30 Oct (previzualizare)13.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)9.100
Dum 1 Noi (previzualizare)11.900

Despre René Magritte pe AllPaintingsStore.com

Care este pictura lui René Magritte care are cele mai multe vizualizări?

Fiul Omului: 37.100 vizualizări, 10% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.

Care este dimensiunea audienței lui René Magritte?

235.000 vizite în ultimele douăsprezece luni, 44.500 pe pagina artistului și 190.500 pe picturi.

Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui René Magritte?

Distribuția vizitelor este dispozitive de navigare (62%), telefoane mobile (34%) și tablete (4%); dispozitive de navigare ocupă prima poziție cu 62%.

În ce limbi citesc cumpărătorii despre René Magritte?

În Franceză (23%), Engleză (20%) și Germană (14%). Franceză: 23%.

Ce stil de pictură al lui René Magritte atrage cumpărătorii?

Picturi Echilibrat (Intensitatea culorii): 69% din vizite, 50% din catalog.