Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Richard Paton de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Richard Paton: cifrele care contează
Bombardment of the Morro Castle, Havana, 1 July 1762 este pictura cea mai vizionată a lui Richard Paton: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 25% din totalul vizualizărilor artistului. Urmează View of Port Royal, Jamaica și The Battle of The Saints, 12 April 1782. În total 1.800 vizite: 700 la pagina artistului și 1.100 la picturi. În scădere cu 33% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 cu 800 vizite. Paletă unitară (Armonie cromatică) este stilul preferat: 83% din vizite, 28% din catalog.
Top 6 picturi ale lui Richard Paton după numărul de vizite
Clasificat în funcție de vizitele pe AllPaintingsStore.com din ultimele douăsprezece luni, nu după scorul catalogului. Locul 1 este pictura lui Richard Paton pe care oamenii o deschid cel mai des.
-
1
Bombardment of the Morro Castle, Havana, 1 July 1762
300 vizualizări · 25,0%
-
2
View of Port Royal, Jamaica, 1758
300 vizualizări · 25,0%
-
3
The Battle of The Saints, 12 April 1782
300 vizualizări · 25,0%
-
4
Relief of Gibraltar by Earl Howe, 11 October 1782, 1782
100 vizualizări · 8,3%
-
5
The Battle of Cape Passaro, 11 August 1718, 1767
100 vizualizări · 8,3%
-
6
The Battle of Barfleur, 19 May 1692
100 vizualizări · 8,3%
Care este traficul lunar al paginii Richard Paton?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează tabelul
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 300 | 500 |
| Aug 2026 | 300 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 300 |
Care este traficul lunar pentru picturile lui Richard Paton?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cumpărătorii dintre picturile lui Richard Paton?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează tabelul
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 11,1% | 0,0% |
| Umbră difuză | 16,7% | 8,3% |
| Lumină moderată | 38,9% | 66,7% |
| Echilibru luminos | 27,8% | 0,0% |
| Luminos | 5,6% | 25,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 55,6% | 8,3% |
| Culori discrete | 16,7% | 33,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 22,2% | 50,0% |
| Culori clar saturate | 5,6% | 8,3% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 66,7% | 63,6% |
| Nuanțe pământii | 26,7% | 27,3% |
| Nuanțe închise | 6,7% | 9,1% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 44,4% | 8,3% |
| Echilibrat | 44,4% | 58,3% |
| Vibrant | 11,1% | 33,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 5,6% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 5,6% | 0,0% |
| Echilibrat | 22,2% | 25,0% |
| Contrast accentuat | 22,2% | 25,0% |
| Contrast maxim | 44,4% | 50,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 27,8% | 8,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 16,7% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 11,1% | 8,3% |
| Unitate cromatică puternică | 16,7% | 0,0% |
| Paletă unitară | 27,8% | 83,3% |
Cum evoluează cele mai populare picturi ale lui Richard Paton lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează tabelul
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Defence of Gibraltar on… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Burning of the Turkish… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Destruction of Two Sall… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle of Cape Passaro,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| The Moonlight Battle off Ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle of the Dogger Ba… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bombardment of the Morro Ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The Battle of Barfleur, 19… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Relief of Gibraltar by Earl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The British Attack on Gorée… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția pe limbi a audienței lui Richard Paton?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Richard Paton și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează tabelul
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 100 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 100 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
Cereri de informații despre Richard Paton
Care este pictură cea mai vizionată a lui Richard Paton?
- Bombardment of the Morro Castle, Havana, 1 July 1762, cu 300 vizualizări sau 25% din totalul vizualizărilor. Lista completă ocupă locul 6.
Câte vizite primește Richard Paton pe AllPaintingsStore.com?
- 1.800 în ultimele douăsprezece luni (700 pe pagina artistului, 1.100 pe tablouri)
Există un stil al lui Richard Paton pe care vizitatorii îl preferă?
- Da, Paletă unitară (Armonie cromatică): 83% din vizite față de 28% din catalog.