Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Suzanne Valadon de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Suzanne Valadon: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui Suzanne Valadon pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este Sala Albastră: 4.300 vizualizări, reprezentând 50% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Casting the Net și Nude on the Red Sofa (Nu au canapé rouge) - Suzanne Valadon. Suzanne Valadon a generat în total 13.400 vizite, dintre care 6.400 pe pagina artistului și 7.000 pe picturi individuale. Cererea este în creștere: vizualizările au crescut cu 500% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna de vârf: Sep 2026, cu 6.600 vizite. Cumpărătorii navighează în Suedeză (50%), Franceză (30%) și Germană (7%). Interesul provine în principal din Franţa (59%), Suedia (25%) și Germania (7%). Clienții navighează pe telefoane mobile (53%), dispozitive de navigare (42%) și tablete (5%). Clienții tind spre Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 66% din vizite, față de 26% din catalogul artistului.
Cele 10 picturi ale lui Suzanne Valadon pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 10 picturi ale lui Suzanne Valadon au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
-
1
Sala Albastră, 1923
4.300 vizualizări · 50,0%
-
2
Casting the Net, 1914
400 vizualizări · 4,7%
-
3
Nude on the Red Sofa (Nu au canapé rouge) - Suzanne Valadon, 2026
400 vizualizări · 4,7%
-
4
Portrait of Erik Satie, 1892
300 vizualizări · 3,5%
-
5
Portrait of a Woman, 1917
300 vizualizări · 3,5%
-
6
Femme a la Toilette, 1913
200 vizualizări · 2,3%
-
7
Bouquet and a Cat, 1919
200 vizualizări · 2,3%
-
8
Nude on the sofa, 1920
200 vizualizări · 2,3%
-
9
Raminou sitting on a cloth, 1920
200 vizualizări · 2,3%
-
10
My Son, 1896
200 vizualizări · 2,3%
Ce nivel de interes are Suzanne Valadon în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 100 |
| Iul 2026 | 1.000 | 4.500 |
| Aug 2026 | 600 | 500 |
| Sep 2026 | 4.700 | 1.900 |
Câte vizualizări au picturile lui Suzanne Valadon?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui Suzanne Valadon?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 14,0% | 7,0% |
| Umbră difuză | 42,0% | 30,2% |
| Lumină moderată | 26,0% | 57,0% |
| Echilibru luminos | 10,0% | 2,3% |
| Luminos | 8,0% | 3,5% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 20,0% | 9,3% |
| Culori discrete | 28,0% | 14,0% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 36,0% | 66,3% |
| Culori clar saturate | 16,0% | 10,5% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 48,8% | 55,0% |
| Nuanțe închise | 23,3% | 27,5% |
| Culori neutre | 18,6% | 7,5% |
| Culori pastelate | 4,7% | 7,5% |
| Natură | 2,3% | 2,5% |
| Monocrom | 2,3% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 26,0% | 10,5% |
| Echilibrat | 50,0% | 76,7% |
| Vibrant | 24,0% | 12,8% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 8,1% |
| Nuanțe blânde | 18,0% | 5,8% |
| Echilibrat | 12,0% | 2,3% |
| Contrast accentuat | 26,0% | 16,3% |
| Contrast maxim | 36,0% | 67,4% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 26,0% | 66,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 14,0% | 2,3% |
| Armonie echilibrată | 14,0% | 8,1% |
| Unitate cromatică puternică | 38,0% | 20,9% |
| Paletă unitară | 8,0% | 2,3% |
Ce picturi ale lui Suzanne Valadon sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sala Albastră | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.600 | 100 | 1.500 |
| The Abandoned Doll | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Nude on the Red Sofa (Nu au… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 0 |
| Portrait of Erik Satie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Woman with a Double Bass | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Casting the Net | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 |
| The Cast-Off Doll | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Louson and Raminou | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Nude Woman with Drapery | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui Suzanne Valadon?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi datele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| telefoane mobile | 7.100 | 53,0% |
| dispozitive de navigare | 5.600 | 41,8% |
| tablete | 700 | 5,2% |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Suzanne Valadon?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi datele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Suedeză | 6.700 | 49,6% |
| Franceză | 4.100 | 30,4% |
| Germană | 900 | 6,7% |
| Spaniolă | 500 | 3,7% |
| Koreană | 500 | 3,7% |
| Estonă | 200 | 1,5% |
| Italiană | 200 | 1,5% |
| Engleză | 100 | 0,7% |
| Olandeză | 100 | 0,7% |
| Română | 100 | 0,7% |
Care sunt vizitele zilnice la Suzanne Valadon și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 200 |
| Joi 24 Sep | 300 |
| Vin 25 Sep | 100 |
| Sâm 26 Sep | 200 |
| Dum 27 Sep | 900 |
| Lun 28 Sep | 1.300 |
| Mar 29 Sep | 2.400 |
| Mie 30 Sep | 1.000 |
| Joi 1 Oct | 1.300 |
| Vin 2 Oct | 900 |
| Sâm 3 Oct | 1.500 |
| Dum 4 Oct | 1.000 |
| Lun 5 Oct | 1.100 |
| Mar 6 Oct | 800 |
| Mie 7 Oct | 2.800 |
| Joi 8 Oct | 1.200 |
| Vin 9 Oct | 500 |
| Sâm 10 Oct | 100 |
| Dum 11 Oct | 300 |
| Lun 12 Oct | 700 |
| Mar 13 Oct | 500 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 1.300 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 900 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 500 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 700 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 1.200 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 1.400 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 500 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 800 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 1.100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 1.300 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 1.400 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 500 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 800 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 1.100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 1.300 |
Suzanne Valadon: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Suzanne Valadon?
- Sala Albastră conduce cu 4.300 vizualizări (50% din totalul vizualizărilor lui Suzanne Valadon). Clasamentul de mai sus prezintă top 10.
Ce nivel de interes există pentru Suzanne Valadon?
- 13.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 6.400 pe pagina artistului și 7.000 pe picturile individuale.
Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui Suzanne Valadon?
- Clienții navighează de pe telefoane mobile (53%), dispozitive de navigare (42%) și tablete (5%); telefoane mobile generează 53% din vizite.
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Suzanne Valadon?
- Suedeză (50%), Franceză (30%) și Germană (7%). Suedeză este prima cu 50%.
Ce tip de pictură a lui Suzanne Valadon preferă cumpărătorii?
- Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 66% din vizitele pentru 26% din catalog.