Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Victor Vasarely de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Victor Vasarely: cifrele care contează
Arcturus II este pictura cea mai vizionată a lui Victor Vasarely: 700 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 2% din totalul vizualizărilor artistului. Urmează Material de studiu V și Kaglo II. În total 37.700 vizite: 3.100 la pagina artistului și 34.600 la picturi. În scădere cu 39% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 cu 31.600 vizite. Distribuție pe dispozitive: dispozitive de navigare (92%), telefoane mobile (7%) și tablete (1%). Contrast maxim (Contrast) este stilul preferat: 44% din vizite, 28% din catalog.
Top 10 picturi ale lui Victor Vasarely după numărul de vizite
Clasificat în funcție de vizitele pe AllPaintingsStore.com din ultimele douăsprezece luni, nu după scorul catalogului. Locul 1 este pictura lui Victor Vasarely pe care oamenii o deschid cel mai des.
Care este traficul lunar al paginii Victor Vasarely?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează tabelul
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
1.000
Iul 2026
1.400
30.200
Aug 2026
700
2.400
Sep 2026
900
1.000
Care este traficul lunar pentru picturile lui Victor Vasarely?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cumpărătorii dintre picturile lui Victor Vasarely?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează tabelul
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
27,6%
36,7%
Modern
17,2%
19,9%
Liniște
17,2%
18,6%
Minimalist
27,6%
12,5%
Elegant
6,9%
11,9%
Impactant
3,5%
0,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
51,7%
43,1%
Tranchil
41,4%
37,6%
Contemplativă
0,0%
10,4%
Energic
6,9%
5,5%
Misterios
0,0%
2,1%
Melancolic
0,0%
1,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
26,0%
24,3%
Umbră difuză
26,0%
24,5%
Lumină moderată
30,0%
29,5%
Echilibru luminos
10,0%
16,6%
Luminos
8,0%
5,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
26,0%
21,5%
Culori discrete
14,0%
13,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
24,0%
Culori clar saturate
36,0%
38,3%
Culoare intensă
0,0%
2,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
46,0%
53,5%
Culori neutre
29,7%
31,1%
Nuanțe pământii
21,6%
13,3%
Culori pastelate
0,0%
1,2%
Obiectiv de răcoare
0,0%
0,3%
Monocrom
2,7%
0,0%
Natură
0,0%
0,3%
Călduroase
0,0%
0,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
34,0%
25,2%
Echilibrat
44,0%
46,9%
Vibrant
22,0%
27,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
20,0%
14,3%
Nuanțe blânde
26,0%
20,2%
Echilibrat
14,0%
8,6%
Contrast accentuat
12,0%
13,2%
Contrast maxim
28,0%
43,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
36,0%
40,4%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
17,7%
Armonie echilibrată
16,0%
11,1%
Unitate cromatică puternică
16,0%
15,0%
Paletă unitară
22,0%
15,9%
Cum evoluează cele mai populare picturi ale lui Victor Vasarely lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează tabelul
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Pal-Ket
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Kaglo II
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Bivega
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
NB 22 Caope
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tridem K
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
SIR-RIS
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Quadrature
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Vega-Kontosh-Va
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Yon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pal-Ket
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane sau computere: de pe ce dispozitiv a navigat Victor Vasarely?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează tabelul
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
34.600
91,8%
telefoane mobile
2.800
7,4%
tablete
300
0,8%
Care este distribuția pe limbi a audienței lui Victor Vasarely?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează tabelul
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
200
18,2%
Spaniolă
200
18,2%
Franceză
200
18,2%
Bulgară
100
9,1%
Ungară
100
9,1%
Georgiană
100
9,1%
Rusă
100
9,1%
Slovacă
100
9,1%
Care sunt vizitele zilnice la Victor Vasarely și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează tabelul
Ziua
Vizite
Mar 22 Sep
500
Mie 23 Sep
1.100
Joi 24 Sep
800
Vin 25 Sep
300
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
200
Mar 29 Sep
800
Mie 30 Sep
500
Joi 1 Oct
600
Vin 2 Oct
700
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
600
Lun 5 Oct
1.000
Mar 6 Oct
900
Mie 7 Oct
1.300
Joi 8 Oct
1.300
Vin 9 Oct
600
Sâm 10 Oct
400
Dum 11 Oct
1.300
Lun 12 Oct
900
Mar 13 Oct (previzualizare)
1.200
Mie 14 Oct (previzualizare)
1.600
Joi 15 Oct (previzualizare)
1.500
Vin 16 Oct (previzualizare)
900
Sâm 17 Oct (previzualizare)
600
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.200
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.400
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.800
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.700
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)
600
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.400
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.300
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.500
Mie 28 Oct (previzualizare)
2.000
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.900
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
700
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.500
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.500
Cereri de informații despre Victor Vasarely
Care este pictură cea mai vizionată a lui Victor Vasarely?
Arcturus II, cu 700 vizualizări sau 2% din totalul vizualizărilor. Lista completă ocupă locul 10.
Câte vizite primește Victor Vasarely pe AllPaintingsStore.com?
37.700 în ultimele douăsprezece luni (3.100 pe pagina artistului, 34.600 pe tablouri)
Victor Vasarely este vizualizat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele sunt distribuite pe dispozitive de navigare (92%), telefoane mobile (7%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduce cu 92%.
Există un stil al lui Victor Vasarely pe care vizitatorii îl preferă?
Da, Contrast maxim (Contrast): 44% din vizite față de 28% din catalog.