Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Willem Van Mieris de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Willem Van Mieris: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid Landscape with Ruins, Nymphs Bathing mai des decât orice altă pictură a lui Willem Van Mieris: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din total. Urmează Interior with a Cavalier and Lady și LE MARCHAND DE GIBIER. Willem Van Mieris a primit 2.500 vizualizări: 600 pe pagina artistului și 1.900 pentru picturi. Momentul de impuls s-a încetinit: cu 50% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 2.100 vizite. Preferința este clară: Contrast accentuat (Contrast) atrage 36% din vizite, deși reprezintă doar 16% din catalog.
Willem Van Mieris: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Willem Van Mieris cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Willem Van Mieris în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
600
1.500
Aug 2026
0
200
Sep 2026
0
100
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Willem Van Mieris pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Willem Van Mieris corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
86,7%
92,3%
Dramatic
6,7%
7,7%
Romantic
6,7%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
40,0%
15,4%
Romantic
20,0%
38,5%
Contemplativă
13,3%
30,8%
Melancolic
13,3%
7,7%
Tensiune și neliniște
6,7%
7,7%
Dramatic
6,7%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
70,3%
50,0%
Umbră difuză
16,2%
22,7%
Lumină moderată
8,1%
22,7%
Echilibru luminos
5,4%
4,5%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,5%
45,5%
Culori discrete
35,1%
45,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,9%
4,5%
Culori clar saturate
5,4%
4,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
86,7%
86,7%
Nuanțe închise
6,7%
6,7%
Culori neutre
6,7%
6,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,6%
45,5%
Echilibrat
46,0%
50,0%
Vibrant
5,4%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,2%
4,5%
Nuanțe blânde
18,9%
18,2%
Echilibrat
24,3%
13,6%
Contrast accentuat
16,2%
36,4%
Contrast maxim
24,3%
27,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
18,9%
27,3%
Paletă de culori delicate mixate
5,4%
4,5%
Armonie echilibrată
21,6%
18,2%
Unitate cromatică puternică
46,0%
45,5%
Paletă unitară
8,1%
4,5%
Ce picturi ale lui Willem Van Mieris au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
LES BULLES DE SAVON
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Greengrocer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
LA CUISINIERE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Expulsion of Hagar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Escaped Bird
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Venus and Cupid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Children's Games
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
LE MARCHAND DE GIBIER
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Bacchanalian Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with Ruins, Nymph…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Willem Van Mieris?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite zilnice primește Willem Van Mieris și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
Ziua
Vizite
Mar 22 Sep
0
Mie 23 Sep
100
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct (previzualizare)
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Despre Willem Van Mieris pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Willem Van Mieris care are cele mai multe vizualizări?
Landscape with Ruins, Nymphs Bathing: 400 vizualizări, 18% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Willem Van Mieris?
2.500 vizite în ultimele douăsprezece luni, 600 pe pagina artistului și 1.900 pe picturi.
Ce stil de pictură al lui Willem Van Mieris atrage cumpărătorii?
Picturi Contrast accentuat (Contrast): 36% din vizite, 16% din catalog.