Pengarna tillbaka-garanti · 100 dagar Fri frakt i hela världen
449 514konstverk 30 612konstnärer 4 658museer 32språk

Adriaen Brouwer Vad köpare tittar på

1605 – 1638

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Adriaen Brouwer på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Adriaen Brouwer: köparns perspektiv

Köpare öppnar Feeling oftare än något annat verk av Adriaen Brouwer: 500 besök under tolv månader, vilket motsvarar 11% av det totala antalet. Sedan kommer The Smokers och In the Tavern. Adriaen Brouwer fick 5 200 besök: 1 000 på artistsidan, 4 200 på målningar. Trenden är positiv: 83% fler besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 3 500 besök. Besök per enhet: datorer (90%) och mobiltelefoner (10%). Trenden är tydlig: Fridfull (Stämning) står för 16% av besöken, trots att den endast utgör 0% av katalogen.

Adriaen Brouwer: de 10 målningar som köpare tittar på först

De 10 målningar av Adriaen Brouwer som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.

  1. Feeling 1 Feeling, 1635 500 besök · 10,6%
  2. The Smokers 2 The Smokers, 1638 500 besök · 10,6%
  3. In the Tavern 3 In the Tavern 400 besök · 8,5%
  4. Brawling Peasants 4 Brawling Peasants 300 besök · 6,4%
  5. Twilight Landscape 5 Twilight Landscape, 1633 300 besök · 6,4%
  6. Peasants playing cards in a tavern 6 Peasants playing cards in a tavern, 1635 200 besök · 4,3%
  7. Farmers Fight Party 7 Farmers Fight Party 200 besök · 4,3%
  8. Moonlit landscape 8 Moonlit landscape, 1636 200 besök · 4,3%
  9. Avarice 9 Avarice 200 besök · 4,3%
  10. Interior of a Tavern 10 Interior of a Tavern, 1630 100 besök · 2,1%

Hur förändras antalet besök på Adriaen Brouwers sida per månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Visa siffrorna
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20268002 700
Aug 20260600
Sep 2026200900

Hur förändras antalet besök på Adriaen Brouwers målningar per månad?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka av Adriaen Brouwers målningar väcker mest intresse, månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Visa siffrorna
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Twilight Landscape0000000002000100
In the Tavern0000000001000300
Brawling Peasants0000000001001000
Smoking Men000000000000
In the Tavern000000000000
Interior of a Smoking Room00000000010000
The Back Operation00000000000100
The Smokers0000000003000100
Interior of a Tavern00000000001000
Peasants Smoking and Drinki…00000000001000

Hur ser enhetsfördelningen ut för Adriaen Brouwer-publiken?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Visa siffrorna
EnhetBesökDela
datorer4 70090,4%
mobiltelefoner5009,6%

Vilka språk surfar köparna av Adriaen Brouwer på?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Visa siffrorna
SpråkBesökDela
Tjeckiska20066,7%
Tyska10033,3%

Hur många besök per dag får Adriaen Brouwer, och vad är nästa steg?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Visa siffrorna
DagBesök
tors 24 Sep0
fre 25 Sep0
lör 26 Sep0
sön 27 Sep100
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep100
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt100
sön 4 Okt0
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt100
sön 11 Okt0
mån 12 Okt100
tis 13 Okt100
ons 14 Okt200
tors 15 Okt (prognos)0
fre 16 Okt (prognos)0
lör 17 Okt (prognos)200
sön 18 Okt (prognos)100
mån 19 Okt (prognos)100
tis 20 Okt (prognos)100
ons 21 Okt (prognos)200
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)0
lör 24 Okt (prognos)200
sön 25 Okt (prognos)100
mån 26 Okt (prognos)100
tis 27 Okt (prognos)100
ons 28 Okt (prognos)300
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)200
sön 1 Nov (prognos)100
mån 2 Nov (prognos)100
tis 3 Nov (prognos)100
ons 4 Nov (prognos)300

Om Adriaen Brouwer på AllPaintingsStore.com

Vilken målning av Adriaen Brouwer har flest besök?

Feeling: 500 besök, 11% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.

Hur stor är Adriaen Brouwers målgrupp?

5 200 besök under tolv månader, 1 000 på artistsidan och 4 200 på målningarna.

Vilka enheter använder besökarna till Adriaen Brouwer?

Fördelningen av besöken är datorer (90%) och mobiltelefoner (10%); datorer är vanligast med 90%.

Vilken stil på målningar av Adriaen Brouwer lockar köpare?

Fridfull (Stämning) målningar: 16% av besöken, 0% av katalogen.