Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Anton Refregier på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Anton Refregier: besökarnas vy
Besökare öppnar History of San Francisco mural Beating the Chinese by at Rincon Annex Post Office located near the Embarcadero at 101 Spear Street, San Francisco, California oftare än något annat verk av Anton Refregier: 600 besök under tolv månader, vilket motsvarar 46% av det totala antalet. Sedan kommer Untitled (AQRPGT) och Untitled (AQRPGM). Anton Refregier fick 1 000 besök: 200 på artistsidan, 800 på målningar. Den bästa månaden var Jul 2026 med 900 besök. Trenden är tydlig: Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni) står för 85% av besöken, trots att den endast utgör 39% av katalogen.
Anton Refregier: de 6 målningar som besökare tittar på först
De 6 målningar av Anton Refregier som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
History of San Francisco mural Beating the Chinese by at Rincon Annex Post Office located near the Embarcadero at 101 Spear Street, San Francisco, California, 2012
600 besök · 46,2%
-
2
Untitled (AQRPGT), 2012
200 besök · 15,4%
-
3
Untitled (AQRPGM), 2012
200 besök · 15,4%
-
4
for I say at the core of democracy, finally, is the religious element. All the religions, old and new, are there. Walt Whitman, Democratic Vistas, 1871. From the series Great Ideas of Western Man, 1957
100 besök · 7,7%
-
5
Untitled (AQRPGV), 2012
100 besök · 7,7%
-
6
Untitled (AQRPGZ), 2012
100 besök · 7,7%
Hur förändras antalet besök på Anton Refregiers sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hur förändras antalet besök på Anton Refregiers målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Anton Refregier matchar besökarnas val?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 11,1% | 15,4% |
| Mjuk luminans | 72,2% | 69,2% |
| Ljusstyrka | 11,1% | 7,7% |
| Ljusstark | 5,6% | 7,7% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 5,6% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 22,2% | 15,4% |
| Måttlig mjukhet | 44,4% | 76,9% |
| Tydlig färgmättnad | 27,8% | 7,7% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 50,0% | 30,8% |
| Mörka toner | 25,0% | 53,8% |
| Neutrala toner | 25,0% | 15,4% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 5,6% | 0,0% |
| Balanserad | 44,4% | 30,8% |
| Livfulla färger | 50,0% | 69,2% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 5,6% | 0,0% |
| Mild | 44,4% | 15,4% |
| Balanserad | 11,1% | 30,8% |
| Stark kontrast | 16,7% | 46,2% |
| Kontrastnivå | 22,2% | 7,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,7% | 7,7% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 11,1% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 38,9% | 84,6% |
| Enhetlig palett | 33,3% | 7,7% |
Vilka av Anton Refregiers målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| First Color Study, Exhibiti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (detail of figure… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| for I say at the core of de… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPH5) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPH3) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPGD) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPGR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPH7) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPGM) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRPGX) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökarna hos Anton Refregier när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Anton Refregier, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 200 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Om Anton Refregier på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Anton Refregier har flest besök?
- History of San Francisco mural Beating the Chinese by at Rincon Annex Post Office located near the Embarcadero at 101 Spear Street, San Francisco, California: 600 besök, 46% av visningarna. 6 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Anton Refregiers målgrupp?
- 1 000 besök under tolv månader, 200 på artistsidan och 800 på målningarna.
Vilken stil på Anton Refregiers målningar lockar besökare?
- Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni) målningar: 85% av besöken, 39% av katalogen.