Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Benjamin Barker på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Benjamin Barker: köparns perspektiv
Köpare öppnar Fishermen by a Stream in a Rocky Landscape oftare än något annat verk av Benjamin Barker: 400 besök under tolv månader, vilket motsvarar 14% av det totala antalet. Sedan kommer The Eagle Tower, Carnarvon Castle och View of Weston Church and Lansdown. Benjamin Barker fick 3 200 besök: 400 på artistsidan, 2 800 på målningar. Trenden avtog: 100% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 3 000 besök. Besök per enhet: datorer (100%). Trenden är tydlig: Måttlig mjukhet (Färgmättnad) står för 46% av besöken, trots att den endast utgör 24% av katalogen.
Benjamin Barker: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Benjamin Barker som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Fishermen by a Stream in a Rocky Landscape, 1816
400 besök · 14,3%
-
2
The Eagle Tower, Carnarvon Castle, 1802
200 besök · 7,1%
-
3
View of Weston Church and Lansdown
200 besök · 7,1%
-
4
Landscape, 1830
200 besök · 7,1%
-
5
Landscape in North Wales
200 besök · 7,1%
-
6
Mountain Valley with a Bridge
200 besök · 7,1%
-
7
A Tarn with Peasants and Cattle, 1833
100 besök · 3,6%
-
8
Welsh Landscape with a Bridge, 1803
100 besök · 3,6%
-
9
Landscape with a Waterfall
100 besök · 3,6%
-
10
River Landscape with a Waterfall
100 besök · 3,6%
Hur förändras antalet besök på Benjamin Barkers sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 2 600 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur förändras antalet besök på Benjamin Barkers målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Benjamin Barker matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 18,0% | 17,9% |
| Mjuk skugga | 40,0% | 46,4% |
| Mjuk luminans | 36,0% | 32,1% |
| Ljusstyrka | 6,0% | 3,6% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 46,0% | 32,1% |
| Dämpad färgsättning | 28,0% | 21,4% |
| Måttlig mjukhet | 24,0% | 46,4% |
| Tydlig färgmättnad | 2,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 81,0% | 75,0% |
| Neutrala toner | 16,7% | 25,0% |
| Mörka toner | 2,4% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 58,0% | 46,4% |
| Balanserad | 36,0% | 46,4% |
| Livfulla färger | 6,0% | 7,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 8,0% | 3,6% |
| Mild | 6,0% | 10,7% |
| Balanserad | 6,0% | 7,1% |
| Stark kontrast | 12,0% | 7,1% |
| Kontrastnivå | 68,0% | 71,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,0% | 21,4% |
| Mjukt blandad palett | 16,0% | 14,3% |
| Balanserad harmoni | 14,0% | 7,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 46,0% | 39,3% |
| Enhetlig palett | 14,0% | 17,9% |
Vilka av Benjamin Barkers målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mountain Landscape with Vie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishermen by a Stream in a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 0 |
| Fishermen by a Stream in a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Tarn with Peasants and Ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Alpine Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Landscape with a Wate… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mountain Landscape with Vie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with a Watermill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Wooded River Landscape wi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Chippenham Mill, Wiltshire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Benjamin Barker-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 200 | 100,0% |
Vilka språk surfar köparna av Benjamin Barker på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Benjamin Barker, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
Om Benjamin Barker på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Benjamin Barker har flest besök?
- Fishermen by a Stream in a Rocky Landscape: 400 besök, 14% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Benjamin Barkers målgrupp?
- 3 200 besök under tolv månader, 400 på artistsidan och 2 800 på målningarna.
Vilka enheter använder besökarna till Benjamin Barker?
- Fördelningen av besöken är datorer (100%); datorer är vanligast med 100%.
Vilken stil på målningar av Benjamin Barker lockar köpare?
- Måttlig mjukhet (Färgmättnad) målningar: 46% av besöken, 24% av katalogen.