Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för David Michael Hinnebusch på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
David Michael Hinnebusch: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av David Michael Hinnebusch på AllPaintingsStore.com under tolv månader är On the Air and In the Air: 300 visningar, vilket motsvarar 6% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: Just in och Jet Fix. David Michael Hinnebusch genererade totalt 4 200 besök, varav 100 på artistsidan och 4 100 på enskilda målningar. Efterfrågan minskade: antalet besök föll med 100% från Aug 2026 till Sep 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 3 900 besök. Köpare surfar på datorer (100%). Köpare tenderar mot Mörka toner (Färgpalett): 30% av besöken, i förhållande till 15% av konstnärens katalog.
De 10 målningar av David Michael Hinnebusch som köpare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 10 målningarna av David Michael Hinnebusch som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
On the Air and In the Air, 2017
300 besök · 6,5%
-
2
Just in, 2017
300 besök · 6,5%
-
3
Jet Fix, 2017
200 besök · 4,3%
-
4
My Heroes, 2017
200 besök · 4,3%
-
5
Breaking Bad Waves, 2017
200 besök · 4,3%
-
6
Time Team Key, 2017
200 besök · 4,3%
-
7
Orange Skies, 2017
200 besök · 4,3%
-
8
Bright Dog, 2017
100 besök · 2,2%
-
9
Vernon S Place, 2017
100 besök · 2,2%
-
10
Native Bus, 2006
100 besök · 2,2%
Hur stort intresse får David Michael Hinnebusch varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 100 | 3 800 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur ofta visas målningarna av David Michael Hinnebusch?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer köpare av David Michael Hinnebusch?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 8,0% | 2,2% |
| Mjuk luminans | 46,0% | 56,5% |
| Ljusstyrka | 42,0% | 39,1% |
| Ljusstark | 4,0% | 2,2% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 4,0% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 8,0% | 6,5% |
| Måttlig mjukhet | 42,0% | 39,1% |
| Tydlig färgmättnad | 46,0% | 54,4% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 54,2% | 25,0% |
| Neutrala toner | 27,1% | 40,9% |
| Mörka toner | 14,6% | 29,5% |
| Naturtema | 0,0% | 2,3% |
| Pastellfärger | 2,1% | 0,0% |
| Solnedgång | 0,0% | 2,3% |
| Varma toner | 2,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 4,0% | 0,0% |
| Balanserad | 24,0% | 13,0% |
| Livfulla färger | 72,0% | 87,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,0% | 0,0% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 2,0% | 2,2% |
| Stark kontrast | 6,0% | 4,3% |
| Kontrastnivå | 90,0% | 93,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 68,0% | 58,7% |
| Mjukt blandad palett | 14,0% | 13,0% |
| Balanserad harmoni | 14,0% | 19,6% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 4,0% | 8,7% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Vilka målningar av David Michael Hinnebusch är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Just in | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Not a Slave Ship | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Orange Skies | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ben Seven | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Amber Cascades | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Murmuring Ban | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pierre, McQueen, Taylor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Navy Sea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ancient One | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder köpare för att bläddra bland David Michael Hinnebusch?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 200 | 100,0% |
Vilka språk använder köpare av David Michael Hinnebusch när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har David Michael Hinnebusch, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 100 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 200 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 200 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
David Michael Hinnebusch: vanliga frågor
Vilka målningar av David Michael Hinnebusch är mest eftertraktade?
- On the Air and In the Air leder med 300 besök (6% av David Michael Hinnebuschs totala visningar). Rankingen ovan visar de 10 främsta.
Hur stort är intresset för David Michael Hinnebusch?
- 4 200 besök under tolv månader: 100 på artistsidan och 4 100 på enskilda målningar.
Vilka enheter använder köpare för att bläddra bland David Michael Hinnebusch?
- Köpare surfar på datorer (100%); datorer står för 100% av besöken.
Vilken typ av målningar av David Michael Hinnebusch föredrar köpare?
- Mörka toner (Färgpalett): 30% av besöken för 15% av katalogen.