Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för David Tinker på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
David Tinker: besökarnas vy
Besökare öppnar Esgair Moel Woollen Mill oftare än något annat verk av David Tinker: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 100% av det totala antalet. David Tinker fick 700 besök: 500 på artistsidan, 200 på målningar. Den bästa månaden var Jul 2026 med 600 besök. Trenden är tydlig: Dämpad färgsättning (Färgmättnad) står för 100% av besöken, trots att den endast utgör 9% av katalogen.
David Tinker: de 1 målningar som besökare tittar på först
De 1 målningar av David Tinker som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
Hur förändras antalet besök på David Tinkers sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 500 | 100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hur förändras antalet besök på David Tinkers målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av David Tinker matchar besökarnas val?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 9,1% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 63,6% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 27,3% | 100,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 0,0% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 9,1% | 100,0% |
| Måttlig mjukhet | 9,1% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 81,8% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörka toner | 40,0% | 0,0% |
| Neutrala toner | 10,0% | 100,0% |
| Jordnära | 30,0% | 0,0% |
| Naturtema | 10,0% | 0,0% |
| Pastellfärger | 10,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 18,2% | 100,0% |
| Livfulla färger | 81,8% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 27,3% | 0,0% |
| Mild | 27,3% | 0,0% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 18,2% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 27,3% | 100,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 54,5% | 100,0% |
| Mjukt blandad palett | 9,1% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 27,3% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 9,1% | 0,0% |
Vilka av David Tinkers målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beach Image | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mirrored Oval Window on the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Carts and Waggons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Summer House | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Esgair Moel Woollen Mill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Celestial Air | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Clatter, Clatter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Music of the Spheres | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Topiary Peacock in Castle G… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Early Morning in the South | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökarna hos David Tinker när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får David Tinker, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 100 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
Om David Tinker på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av David Tinker har flest besök?
- Esgair Moel Woollen Mill: 300 besök, 100% av visningarna. 1 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är David Tinkers målgrupp?
- 700 besök under tolv månader, 500 på artistsidan och 200 på målningarna.
Vilken stil på David Tinkers målningar lockar besökare?
- Dämpad färgsättning (Färgmättnad) målningar: 100% av besöken, 9% av katalogen.