Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Eric Ravilious på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Eric Ravilious: de siffror som räknas
De-Icing Aircraft är Eric Ravilious mest visade målning: 100 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 50% av konstnärens totala visningar. Det följs av Dangerous work at low tide. Totalt 600 besök: 600 till konstnärens sida och 0 till målningarna. Upp 400% mellan Sep 2026 och Okt 2026. Bästa månad: Okt 2026 med 500 besök. Reflekterande (Känslomässig ton) är den föredragna stilen: 100% av besöken, 25% av katalogen.
Topp 2 målningar av Eric Ravilious baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Eric Ravilious som folk öppnar mest.
Vad är den månatliga trafiken för sidan Eric Ravilious?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 0 | 0 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 500 | 0 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Eric Raviliouss målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Eric Raviliouss målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Reflekterande | 25,0% | 100,0% |
| Lugn | 25,0% | 0,0% |
| Melankolisk | 25,0% | 0,0% |
| Fridfull | 25,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 11,1% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 11,1% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 44,4% | 50,0% |
| Ljusstark | 33,3% | 50,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 66,7% | 100,0% |
| Dämpad färgsättning | 33,3% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 0,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 33,3% | 50,0% |
| Balanserad | 66,7% | 50,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 33,3% | 50,0% |
| Mild | 22,2% | 0,0% |
| Balanserad | 11,1% | 50,0% |
| Stark kontrast | 22,2% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 11,1% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 22,2% | 50,0% |
| Balanserad harmoni | 11,1% | 50,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 22,2% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 44,4% | 0,0% |
Hur presterar Eric Raviliouss mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Paddle steamer Britannie -… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| De-Icing Aircraft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Coastal defences | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| May, woodcut of the Long Ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Submarines in Dry Dock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bomb Defusing Equipment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tiger Moth | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| RNAS Sick Bay, Dundee | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dangerous work at low tide | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Eric Raviliouss publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 500 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Eric Ravilious, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tors 29 Okt | 200 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 100 |
| tors 5 Nov (prognos) | 200 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 100 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 100 |
| tors 12 Nov (prognos) | 200 |
| fre 13 Nov (prognos) | 100 |
| lör 14 Nov (prognos) | 100 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 100 |
| tors 19 Nov (prognos) | 200 |
| fre 20 Nov (prognos) | 100 |
| lör 21 Nov (prognos) | 100 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om efterfrågan på Eric Ravilious
Vilken är den mest sedda målningen av Eric Ravilious?
- De-Icing Aircraft, med 100 besök eller 50% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 2.
Hur många besök får Eric Ravilious på AllPaintingsStore.com?
- 600 under tolv månader (600 på konstnärens sida, 0 på målningarna).
Finns det en stil av Eric Ravilious som besökarna föredrar?
- Ja, Reflekterande (Känslomässig ton): 100% av besöken mot 25% av katalogen.