Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Ernest Biéler på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Ernest Biéler: köparns perspektiv
Köpare öppnar The leaf gatherer oftare än något annat verk av Ernest Biéler: 700 besök under tolv månader, vilket motsvarar 10% av det totala antalet. Sedan kommer Accounts of the pasture or La Raclette och The Kid with sheep. Ernest Biéler fick 9 300 besök: 2 800 på artistsidan, 6 500 på målningar. Trenden är positiv: 11% fler besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 5 400 besök. Besök per enhet: datorer (81%), mobiltelefoner (10%) och surfplattor (10%). Trenden är tydlig: Mjukt blandad palett (Färgharmoni) står för 16% av besöken, trots att den endast utgör 4% av katalogen.
Ernest Biéler: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Ernest Biéler som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
The leaf gatherer
700 besök · 10,1%
-
2
Accounts of the pasture or La Raclette
600 besök · 8,7%
-
3
The Kid with sheep
400 besök · 5,8%
-
4
A beautiful Sunday at Savièze
300 besök · 4,3%
-
5
View of St. Saphorin from the house of Montellier
200 besök · 2,9%
-
6
Portrait of Jules Tissières
200 besök · 2,9%
-
7
Girl with the æillet
200 besök · 2,9%
-
8
Maiden with hat
200 besök · 2,9%
-
9
The mysterious Water
200 besök · 2,9%
-
10
Confidence in the shelter of the woods
200 besök · 2,9%
Hur förändras antalet besök på Ernest Biélers sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 1 000 | 4 400 |
| Aug 2026 | 1 100 | 700 |
| Sep 2026 | 700 | 1 300 |
Hur förändras antalet besök på Ernest Biélers målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Ernest Biéler matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 16,0% | 5,8% |
| Mjuk skugga | 32,0% | 33,3% |
| Mjuk luminans | 32,0% | 43,5% |
| Ljusstyrka | 18,0% | 11,6% |
| Ljusstark | 2,0% | 5,8% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 8,0% | 8,7% |
| Dämpad färgsättning | 18,0% | 11,6% |
| Måttlig mjukhet | 36,0% | 40,6% |
| Tydlig färgmättnad | 34,0% | 36,2% |
| Mättad färg | 4,0% | 2,9% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörka toner | 38,6% | 44,8% |
| Jordnära | 40,9% | 37,3% |
| Neutrala toner | 15,9% | 10,4% |
| Pastellfärger | 4,5% | 4,5% |
| Varma toner | 0,0% | 3,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 8,7% |
| Balanserad | 44,0% | 49,3% |
| Livfulla färger | 40,0% | 42,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 0,0% |
| Mild | 14,0% | 8,7% |
| Balanserad | 2,0% | 2,9% |
| Stark kontrast | 20,0% | 18,8% |
| Kontrastnivå | 60,0% | 69,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,0% | 8,7% |
| Mjukt blandad palett | 4,0% | 15,9% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 7,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 60,0% | 59,4% |
| Enhetlig palett | 20,0% | 8,7% |
Vilka av Ernest Biélers målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts of the pasture or… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 200 |
| Portrait of Jules Tissières | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| The Kid with sheep | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Types de Savièse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maiden with hat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Girl with the æillet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| View of St. Saphorin from t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Confidence in the shelter o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Marie. Valais in the lace c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Little Red Horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Ernest Biéler-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 7 500 | 80,6% |
| mobiltelefoner | 900 | 9,7% |
| surfplattor | 900 | 9,7% |
Vilka språk surfar köparna av Ernest Biéler på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Ryska | 300 | 37,5% |
| Engelska | 200 | 25,0% |
| Spanska | 100 | 12,5% |
| Svenska | 100 | 12,5% |
| Ukrainska | 100 | 12,5% |
Hur många besök per dag får Ernest Biéler, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 100 |
| lör 26 Sep | 600 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 1 100 |
| ons 30 Sep | 100 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 500 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 200 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
Om Ernest Biéler på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Ernest Biéler har flest besök?
- The leaf gatherer: 700 besök, 10% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Ernest Biélers målgrupp?
- 9 300 besök under tolv månader, 2 800 på artistsidan och 6 500 på målningarna.
Vilka enheter använder besökarna till Ernest Biéler?
- Fördelningen av besöken är datorer (81%), mobiltelefoner (10%) och surfplattor (10%); datorer är vanligast med 81%.
Vilken stil på målningar av Ernest Biéler lockar köpare?
- Mjukt blandad palett (Färgharmoni) målningar: 16% av besöken, 4% av katalogen.