Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Erwin Wurm på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Erwin Wurm: köparns perspektiv
Köpare öppnar Erwin Wurm: The Body As The House oftare än något annat verk av Erwin Wurm: 100 besök under tolv månader, vilket motsvarar 11% av det totala antalet. Sedan kommer Erwin Wurm: The Body As The House och Erwin Wurm: The Body As The House. Erwin Wurm fick 1 000 besök: 200 på artistsidan, 800 på målningar. Trenden avtog: 67% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 600 besök. Trenden är tydlig: Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni) står för 78% av besöken, trots att den endast utgör 29% av katalogen.
Erwin Wurm: de 9 målningar som köpare tittar på först
De 9 målningar av Erwin Wurm som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Erwin Wurm: The Body As The House, 2012
100 besök · 11,1%
-
2
Erwin Wurm: The Body As The House, 2016
100 besök · 11,1%
-
3
Erwin Wurm: The Body As The House, 2012
100 besök · 11,1%
-
4
Erwin Wurm: The Body As The House, 2014
100 besök · 11,1%
-
5
Erwin Wurm: The Body As The House, 2015
100 besök · 11,1%
-
6
Erwin Wurm: The Body As The House, 2017
100 besök · 11,1%
-
7
Erwin Wurm: The Body As The House, 2003
100 besök · 11,1%
-
8
Erwin Wurm: The Body As The House, 2010
100 besök · 11,1%
-
9
Erwin Wurm: The Body As The House, 2015
100 besök · 11,1%
Hur förändras antalet besök på Erwin Wurms sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 500 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Hur förändras antalet besök på Erwin Wurms målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Erwin Wurm matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 2,9% | 11,1% |
| Mjuk skugga | 8,8% | 11,1% |
| Mjuk luminans | 35,3% | 44,4% |
| Ljusstyrka | 41,2% | 22,2% |
| Ljusstark | 11,8% | 11,1% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 64,7% | 77,8% |
| Dämpad färgsättning | 29,4% | 11,1% |
| Måttlig mjukhet | 5,9% | 11,1% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 64,3% | 62,5% |
| Jordnära | 25,0% | 25,0% |
| Monokromt | 7,1% | 12,5% |
| Pastellfärger | 3,6% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 55,9% | 77,8% |
| Balanserad | 44,1% | 22,2% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 17,6% | 22,2% |
| Mild | 11,8% | 0,0% |
| Balanserad | 11,8% | 11,1% |
| Stark kontrast | 20,6% | 11,1% |
| Kontrastnivå | 38,2% | 55,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 5,9% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 23,5% | 22,2% |
| Balanserad harmoni | 11,8% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 29,4% | 77,8% |
| Enhetlig palett | 29,4% | 0,0% |
Vilka av Erwin Wurms målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Erwin Wurm: The Body As The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Vilka språk surfar köparna av Erwin Wurm på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Ungerska | 100 | 100,0% |
Hur många besök per dag får Erwin Wurm, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 500 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tors 15 Okt | 100 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 700 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 900 |
| sön 25 Okt (prognos) | 200 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 200 |
| tors 29 Okt (prognos) | 200 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 1 000 |
| sön 1 Nov (prognos) | 200 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 200 |
| tors 5 Nov (prognos) | 200 |
Om Erwin Wurm på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Erwin Wurm har flest besök?
- Erwin Wurm: The Body As The House: 100 besök, 11% av visningarna. 9 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Erwin Wurms målgrupp?
- 1 000 besök under tolv månader, 200 på artistsidan och 800 på målningarna.
Vilken stil på målningar av Erwin Wurm lockar köpare?
- Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni) målningar: 78% av besöken, 29% av katalogen.