Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Fred Roe på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Fred Roe: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av Fred Roe på AllPaintingsStore.com under tolv månader är Somewhere at the Front, Soldiers Around a Camp Fire at Night, Western Front: 200 visningar, vilket motsvarar 18% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: 2nd Battalion 5th Gurkha Rifles at Ahnai Tangi, North West Frontier, India, 14 January 1920 och The Boys Come Marching Home. Fred Roe genererade totalt 1 400 besök, varav 800 på artistsidan och 600 på enskilda målningar. Efterfrågan minskade: antalet besök föll med 50% från Sep 2026 till Okt 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 1 000 besök. Köpare tenderar mot Dämpad färgsättning (Färgmättnad): 73% av besöken, i förhållande till 54% av konstnärens katalog.
De 9 målningar av Fred Roe som köpare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 9 målningarna av Fred Roe som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
Somewhere at the Front, Soldiers Around a Camp Fire at Night, Western Front, 1915
200 besök · 18,2%
-
2
2nd Battalion 5th Gurkha Rifles at Ahnai Tangi, North West Frontier, India, 14 January 1920, 1920
200 besök · 18,2%
-
3
The Boys Come Marching Home, 1916
100 besök · 9,1%
-
4
Nelson Leaving Portsmouth for the 'Victory', 1805, 1890
100 besök · 9,1%
-
5
Sir (Edward) Guy Dawber, 1926
100 besök · 9,1%
-
6
A. Gordon Bird, 1930
100 besök · 9,1%
-
7
The Return of the Hero (Lord Nelson), 1909
100 besök · 9,1%
-
8
The Trial of Jeanne d'Arc
100 besök · 9,1%
-
9
May the Eighth
100 besök · 9,1%
Hur stort intresse får Fred Roe varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 0 |
Hur ofta visas målningarna av Fred Roe?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer köpare av Fred Roe?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 37,5% | 54,5% |
| Mjuk skugga | 37,5% | 18,2% |
| Mjuk luminans | 16,7% | 27,3% |
| Ljusstyrka | 8,3% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 8,3% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 54,2% | 72,7% |
| Måttlig mjukhet | 25,0% | 18,2% |
| Tydlig färgmättnad | 12,5% | 9,1% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 76,2% | 88,9% |
| Mörka toner | 14,3% | 11,1% |
| Neutrala toner | 9,5% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,7% | 27,3% |
| Balanserad | 75,0% | 63,6% |
| Livfulla färger | 8,3% | 9,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 20,8% | 36,4% |
| Mild | 33,3% | 36,4% |
| Balanserad | 16,7% | 9,1% |
| Stark kontrast | 16,7% | 9,1% |
| Kontrastnivå | 12,5% | 9,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 8,3% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 12,5% | 27,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 58,3% | 54,5% |
| Enhetlig palett | 20,8% | 18,2% |
Vilka målningar av Fred Roe är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Somewhere at the Front, Sol… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| The Passing of John Sargent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| May the Eighth | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Nelson Leaving Portsmouth f… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Tap Room of the 'Baptis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bedchamber in Anne Hathaway… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| West Wycombe, Buckinghamshi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Toast is England | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Return of the Hero (Lor… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nathaniel Louis Cohen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder köpare av Fred Roe när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Fred Roe, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Fred Roe: vanliga frågor
Vilka målningar av Fred Roe är mest eftertraktade?
- Somewhere at the Front, Soldiers Around a Camp Fire at Night, Western Front leder med 200 besök (18% av Fred Roes totala visningar). Rankingen ovan visar de 9 främsta.
Hur stort är intresset för Fred Roe?
- 1 400 besök under tolv månader: 800 på artistsidan och 600 på enskilda målningar.
Vilken typ av målningar av Fred Roe föredrar köpare?
- Dämpad färgsättning (Färgmättnad): 73% av besöken för 54% av katalogen.