Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Frits Thaulow på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Frits Thaulow: de siffror som räknas
At Quimperlé är Frits Thaulow mest visade målning: 1 600 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 12% av konstnärens totala visningar. Det följs av The River at Beaulieu och The Old Church by the River. Totalt 12 500 besök: 2 100 till konstnärens sida och 10 400 till målningarna. Upp 611% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Sep 2026 med 6 400 besök. Enhetfördelning: datorer (55%), mobiltelefoner (42%) och surfplattor (3%). Mjuk skugga (Ljusstyrka) är den föredragna stilen: 53% av besöken, 18% av katalogen.
Topp 10 målningar av Frits Thaulow baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Frits Thaulow som folk öppnar mest.
-
1
At Quimperlé
1 600 besök · 11,7%
-
2
The River at Beaulieu
1 400 besök · 10,2%
-
3
The Old Church by the River
1 100 besök · 8,0%
-
4
At Quimperle, 1901
1 000 besök · 7,3%
-
5
The Pier, Dordrecht, 1905
700 besök · 5,1%
-
6
On the Grand Canal, Venice, 1885
600 besök · 4,4%
-
7
La rivière à Manéhouville (près de Dieppe)
500 besök · 3,6%
-
8
French River Landscape with a Stone Bridge
500 besök · 3,6%
-
9
La vieille fabrique
500 besök · 3,6%
-
10
Riverside, View of Abbeville, 1894
400 besök · 2,9%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Frits Thaulow?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 4 500 |
| Aug 2026 | 0 | 900 |
| Sep 2026 | 1 400 | 5 000 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Frits Thaulows målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Frits Thaulows målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 18,0% | 7,3% |
| Mjuk skugga | 18,0% | 53,3% |
| Mjuk luminans | 34,0% | 31,4% |
| Ljusstyrka | 24,0% | 8,0% |
| Ljusstark | 6,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 32,0% | 24,1% |
| Dämpad färgsättning | 42,0% | 41,6% |
| Måttlig mjukhet | 20,0% | 29,2% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 5,1% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 47,1% | 80,7% |
| Neutrala toner | 47,1% | 12,9% |
| Mörka toner | 5,9% | 6,5% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 38,0% | 35,0% |
| Balanserad | 54,0% | 59,9% |
| Livfulla färger | 8,0% | 5,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 0,7% |
| Mild | 22,0% | 15,3% |
| Balanserad | 10,0% | 12,4% |
| Stark kontrast | 24,0% | 29,2% |
| Kontrastnivå | 40,0% | 42,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,0% | 25,6% |
| Mjukt blandad palett | 6,0% | 11,7% |
| Balanserad harmoni | 18,0% | 15,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 40,0% | 36,5% |
| Enhetlig palett | 20,0% | 10,9% |
Hur presterar Frits Thaulows mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| At Quimperlé | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 300 | 800 |
| The Old Church by the River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 400 |
| The River at Beaulieu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 1 100 |
| The Mill Pond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| On the Banks | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Stream through a Village | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| woodland scene with a river | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| At Quimperle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 |
| Riverside, View of Abbeville | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| The Priest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
Mobiltelefoner eller datorer: var har Frits Thaulow surfat?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 6 900 | 55,2% |
| mobiltelefoner | 5 200 | 41,6% |
| surfplattor | 400 | 3,2% |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Frits Thaulows publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 700 | 58,3% |
| Spanska | 400 | 33,3% |
| Tjeckiska | 100 | 8,3% |
Hur många dagliga besök har Frits Thaulow, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 200 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 400 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lör 3 Okt | 300 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 200 |
| mån 12 Okt | 200 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 900 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 200 |
| lör 17 Okt (prognos) | 300 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 200 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 900 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 200 |
| lör 24 Okt (prognos) | 400 |
| sön 25 Okt (prognos) | 200 |
| mån 26 Okt (prognos) | 200 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 1 000 |
| tors 29 Okt (prognos) | 200 |
| fre 30 Okt (prognos) | 300 |
| lör 31 Okt (prognos) | 400 |
| sön 1 Nov (prognos) | 200 |
| mån 2 Nov (prognos) | 300 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 1 200 |
| tors 5 Nov (prognos) | 200 |
Frågor om efterfrågan på Frits Thaulow
Vilken är den mest sedda målningen av Frits Thaulow?
- At Quimperlé, med 1 600 besök eller 12% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får Frits Thaulow på AllPaintingsStore.com?
- 12 500 under tolv månader (2 100 på konstnärens sida, 10 400 på målningarna).
Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Frits Thaulow?
- Besöken är uppdelade på datorer (55%), mobiltelefoner (42%) och surfplattor (3%); datorer leder med 55%.
Finns det en stil av Frits Thaulow som besökarna föredrar?
- Ja, Mjuk skugga (Ljusstyrka): 53% av besöken mot 18% av katalogen.