Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Gaspar De Crayer på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Gaspar De Crayer: köparns perspektiv
Köpare öppnar Mötet mellan Alexander den stora och Diogenes oftare än något annat verk av Gaspar De Crayer: 500 besök under tolv månader, vilket motsvarar 31% av det totala antalet. Sedan kommer Triumph of Scipio Africanus och LA VIERGE ET L'ENFANT JESUS AVEC SAINT AUGUSTIN, SAINTE BARBE ET SAINT ANTOINE. Gaspar De Crayer fick 2 400 besök: 900 på artistsidan, 1 500 på målningar. Trenden avtog: 100% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 1 600 besök. Trenden är tydlig: Mild (Kontrast) står för 88% av besöken, trots att den endast utgör 38% av katalogen.
Gaspar De Crayer: de 7 målningar som köpare tittar på först
De 7 målningar av Gaspar De Crayer som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Mötet mellan Alexander den stora och Diogenes
500 besök · 31,2%
-
2
Triumph of Scipio Africanus, 1634
400 besök · 25,0%
-
3
LA VIERGE ET L'ENFANT JESUS AVEC SAINT AUGUSTIN, SAINTE BARBE ET SAINT ANTOINE
300 besök · 18,8%
-
4
The Adoration of the Shepherds, Gaspar de Crayer, c. 1640 - c. 1650, 1650
100 besök · 6,2%
-
5
The Ascension of Saint Catherine, 1641
100 besök · 6,2%
-
6
Saint Augustine in Ecstasy, 1648
100 besök · 6,2%
-
7
Van dyck de crayer.
100 besök · 6,2%
Hur förändras antalet besök på Gaspar De Crayers sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 100 |
| Jul 2026 | 700 | 900 |
| Aug 2026 | 100 | 500 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur förändras antalet besök på Gaspar De Crayers målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Gaspar De Crayer matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Andlig | 75,0% | 25,0% |
| Dramatisk | 12,5% | 33,3% |
| Kraftfullt uttryck | 0,0% | 41,7% |
| Dyster och högtidlig | 12,5% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 58,0% | 43,8% |
| Mjuk skugga | 32,0% | 25,0% |
| Mjuk luminans | 10,0% | 31,2% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 38,0% | 6,2% |
| Dämpad färgsättning | 32,0% | 31,2% |
| Måttlig mjukhet | 22,0% | 12,5% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 31,2% |
| Mättad färg | 2,0% | 18,8% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 83,3% | 50,0% |
| Mörka toner | 11,9% | 50,0% |
| Neutrala toner | 4,8% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 62,0% | 37,5% |
| Balanserad | 32,0% | 12,5% |
| Livfulla färger | 6,0% | 50,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 20,0% | 6,2% |
| Mild | 38,0% | 87,5% |
| Balanserad | 4,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 18,0% | 6,2% |
| Kontrastnivå | 20,0% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 2,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 8,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 62,5% |
| Enhetlig palett | 40,0% | 37,5% |
Vilka av Gaspar De Crayers målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LA VIERGE ET L'ENFANT JESUS… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 | 0 |
| The Cardinal Infante | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ecce Homo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mötet mellan Alexander den… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 100 | 0 |
| LE CHRIST EN CROIX ENTRE SA… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin with child and saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Saint John the Baptist | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Annunciation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Roman Charity | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Saint Dominic of Guzmán | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk surfar köparna av Gaspar De Crayer på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Gaspar De Crayer, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 100 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
Om Gaspar De Crayer på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Gaspar De Crayer har flest besök?
- Mötet mellan Alexander den stora och Diogenes: 500 besök, 31% av visningarna. 7 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Gaspar De Crayers målgrupp?
- 2 400 besök under tolv månader, 900 på artistsidan och 1 500 på målningarna.
Vilken stil på målningar av Gaspar De Crayer lockar köpare?
- Mild (Kontrast) målningar: 88% av besöken, 38% av katalogen.