Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Baxter på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
George Baxter: de siffror som räknas
Napoleon Bonaparte är George Baxter mest visade målning: 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 25% av konstnärens totala visningar. Det följs av The Rev. John Williams, The Martyr Of Erromanga, With A Landscape Of The Mission House And Grounds Of Rarotonga och Her Most Gracious Majesty Queen Victoria. Totalt 1 200 besök: 400 till konstnärens sida och 800 till målningarna. Upp 100% mellan Sep 2026 och Okt 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 700 besök. Mörk (Ljusstyrka) är den föredragna stilen: 38% av besöken, 16% av katalogen.
Topp 7 målningar av George Baxter baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av George Baxter som folk öppnar mest.
-
1
Napoleon Bonaparte
200 besök · 25,0%
-
2
The Rev. John Williams, The Martyr Of Erromanga, With A Landscape Of The Mission House And Grounds Of Rarotonga
100 besök · 12,5%
-
3
Her Most Gracious Majesty Queen Victoria
100 besök · 12,5%
-
4
Pomare, Queen Of Tahiti, The Persecuted Christian
100 besök · 12,5%
-
5
Lover's Letter Box
100 besök · 12,5%
-
6
The Exhibition at the Crystal Palace
100 besök · 12,5%
-
7
The Paragon Press
100 besök · 12,5%
Vad är den månatliga trafiken för sidan George Baxter?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hur stor är den månatliga trafiken för George Baxters målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland George Baxters målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 16,2% | 37,5% |
| Mjuk skugga | 21,6% | 12,5% |
| Mjuk luminans | 46,0% | 37,5% |
| Ljusstyrka | 10,8% | 0,0% |
| Ljusstark | 5,4% | 12,5% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 37,8% | 50,0% |
| Dämpad färgsättning | 35,1% | 12,5% |
| Måttlig mjukhet | 16,2% | 37,5% |
| Tydlig färgmättnad | 10,8% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 63,3% | 66,7% |
| Neutrala toner | 30,0% | 33,3% |
| Mörka toner | 6,7% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 29,7% | 50,0% |
| Balanserad | 56,8% | 37,5% |
| Livfulla färger | 13,5% | 12,5% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,8% | 12,5% |
| Mild | 13,5% | 12,5% |
| Balanserad | 8,1% | 0,0% |
| Stark kontrast | 16,2% | 37,5% |
| Kontrastnivå | 51,3% | 37,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,8% | 12,5% |
| Mjukt blandad palett | 13,5% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 10,8% | 25,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 29,7% | 37,5% |
| Enhetlig palett | 35,1% | 25,0% |
Hur presterar George Baxters mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Glacier Du Tacconnay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Late Duke Of Wellington | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Albion Press | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Owl Flight, Christmas Card | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gems of the crystal palace,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| News From Home | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lover's Letter Box | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Great exhibition, russian d… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The parting look | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Napoleon Bonaparte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för George Baxters publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Ryska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har George Baxter, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om efterfrågan på George Baxter
Vilken är den mest sedda målningen av George Baxter?
- Napoleon Bonaparte, med 200 besök eller 25% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 7.
Hur många besök får George Baxter på AllPaintingsStore.com?
- 1 200 under tolv månader (400 på konstnärens sida, 800 på målningarna).
Finns det en stil av George Baxter som besökarna föredrar?
- Ja, Mörk (Ljusstyrka): 38% av besöken mot 16% av katalogen.