Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Turner på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
George Turner: de siffror som räknas
Windley Brook, Derbyshire är George Turner mest visade målning: 400 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 15% av konstnärens totala visningar. Det följs av A Rest From Grazing Art Print och Landscapes On Tan Paper - (038). Totalt 2 600 besök: 400 till konstnärens sida och 2 200 till målningarna. Minskning med 75% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 2 100 besök. Balanserad (Kontrast) är den föredragna stilen: 23% av besöken, 10% av katalogen.
Topp 10 målningar av George Turner baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av George Turner som folk öppnar mest.
-
1
Windley Brook, Derbyshire
400 besök · 15,4%
-
2
A Rest From Grazing Art Print
300 besök · 11,5%
-
3
Landscapes On Tan Paper - (038)
300 besök · 11,5%
-
4
In A Derbyshire Lane Art Print
300 besök · 11,5%
-
5
Littleover Hollow, Derbyshire
200 besök · 7,7%
-
6
The old cottage littleover lane
100 besök · 3,8%
-
7
Mx Paintings - (001)
100 besök · 3,8%
-
8
Mx Paintings - (002)
100 besök · 3,8%
-
9
Country Lane With Cottage
100 besök · 3,8%
-
10
Faggot Gatherers
100 besök · 3,8%
Vad är den månatliga trafiken för sidan George Turner?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1 900 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Hur stor är den månatliga trafiken för George Turners målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland George Turners målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 4,0% | 3,9% |
| Mjuk skugga | 12,0% | 23,1% |
| Mjuk luminans | 60,0% | 57,7% |
| Ljusstyrka | 24,0% | 15,4% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 10,0% | 3,9% |
| Dämpad färgsättning | 28,0% | 38,5% |
| Måttlig mjukhet | 48,0% | 42,3% |
| Tydlig färgmättnad | 14,0% | 15,4% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 47,5% | 58,3% |
| Neutrala toner | 40,0% | 29,2% |
| Mörka toner | 12,5% | 12,5% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 10,0% | 3,9% |
| Balanserad | 70,0% | 76,9% |
| Livfulla färger | 20,0% | 19,2% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 10,0% | 7,7% |
| Balanserad | 10,0% | 23,1% |
| Stark kontrast | 18,0% | 30,8% |
| Kontrastnivå | 62,0% | 38,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,0% | 11,5% |
| Mjukt blandad palett | 4,0% | 7,7% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 7,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 38,5% |
| Enhetlig palett | 34,0% | 34,6% |
Hur presterar George Turners mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The old cottage littleover… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mx Paintings - (008) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mx Paintings - (012) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mx Paintings - (007) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mx Paintings - (010) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Rest From Grazing Art Pri… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 |
| Mx Paintings - (009) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mx Paintings - (023) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mx Paintings - (001) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Woodland Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för George Turners publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har George Turner, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 200 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 200 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 100 |
| tors 29 Okt (prognos) | 100 |
| fre 30 Okt (prognos) | 100 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 100 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
Frågor om efterfrågan på George Turner
Vilken är den mest sedda målningen av George Turner?
- Windley Brook, Derbyshire, med 400 besök eller 15% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får George Turner på AllPaintingsStore.com?
- 2 600 under tolv månader (400 på konstnärens sida, 2 200 på målningarna).
Finns det en stil av George Turner som besökarna föredrar?
- Ja, Balanserad (Kontrast): 23% av besöken mot 10% av katalogen.