Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Georges Clairin på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Georges Clairin: de siffror som räknas
An Ouled Nail Tribal Dancer är Georges Clairin mest visade målning: 800 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 33% av konstnärens totala visningar. Det följs av The Opium Smokers och Massacre des Abencérages à Grenade. Totalt 1 900 besök: 100 till konstnärens sida och 1 800 till målningarna. Upp 67% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 1 100 besök. Balanserad (Färgintensitet) är den föredragna stilen: 88% av besöken, 47% av katalogen.
Topp 10 målningar av Georges Clairin baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Georges Clairin som folk öppnar mest.
-
1
An Ouled Nail Tribal Dancer
800 besök · 33,3%
-
2
The Opium Smokers, 1872
400 besök · 16,7%
-
3
Massacre des Abencérages à Grenade
300 besök · 12,5%
-
4
Ophelia
200 besök · 8,3%
-
5
Spanish Woman On Balcony
100 besök · 4,2%
-
6
Sarah Bernhardt dans son jardin de Belle Ile
100 besök · 4,2%
-
7
The sultans favorites
100 besök · 4,2%
-
8
Les Saltimbanques
100 besök · 4,2%
-
9
Elegant Ladies Fishing
100 besök · 4,2%
-
10
Buste De Femme De Profil
100 besök · 4,2%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Georges Clairin?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1 000 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 500 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Georges Clairins målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Georges Clairins målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 13,3% | 8,3% |
| Mjuk skugga | 33,3% | 41,7% |
| Mjuk luminans | 33,3% | 41,7% |
| Ljusstyrka | 16,7% | 8,3% |
| Ljusstark | 3,3% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 43,3% | 12,5% |
| Dämpad färgsättning | 26,7% | 58,3% |
| Måttlig mjukhet | 26,7% | 29,2% |
| Tydlig färgmättnad | 3,3% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 63,0% | 83,3% |
| Neutrala toner | 29,6% | 12,5% |
| Mörka toner | 7,4% | 4,2% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,0% | 12,5% |
| Balanserad | 46,7% | 87,5% |
| Livfulla färger | 13,3% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 3,3% | 0,0% |
| Mild | 20,0% | 0,0% |
| Balanserad | 3,3% | 0,0% |
| Stark kontrast | 33,3% | 37,5% |
| Kontrastnivå | 40,0% | 62,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,7% | 4,2% |
| Mjukt blandad palett | 13,3% | 8,3% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 8,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 46,7% | 62,5% |
| Enhetlig palett | 23,3% | 16,7% |
Hur presterar Georges Clairins mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Spanish Woman On Balcony | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Opium Smokers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 100 |
| Les Saltimbanques | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The sultans favorites | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ophelia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Sarah Bernhardt dans son ja… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| La Promenade | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Les brûleuses de varech | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Les Vivants Défendent Leurs… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman by the sea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Georges Clairins publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Georges Clairin, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 100 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 200 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 200 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om efterfrågan på Georges Clairin
Vilken är den mest sedda målningen av Georges Clairin?
- An Ouled Nail Tribal Dancer, med 800 besök eller 33% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får Georges Clairin på AllPaintingsStore.com?
- 1 900 under tolv månader (100 på konstnärens sida, 1 800 på målningarna).
Finns det en stil av Georges Clairin som besökarna föredrar?
- Ja, Balanserad (Färgintensitet): 88% av besöken mot 47% av katalogen.