Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Georges Lemmen på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Georges Lemmen: de siffror som räknas
Heyst No. 3: High Tide är Georges Lemmen mest visade målning: 400 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 9% av konstnärens totala visningar. Det följs av Autumn och The Nap. Totalt 5 400 besök: 1 000 till konstnärens sida och 4 400 till målningarna. Minskning med 80% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 3 900 besök. Enhetfördelning: datorer (87%) och mobiltelefoner (13%). Livfulla färger (Färgintensitet) är den föredragna stilen: 43% av besöken, 26% av katalogen.
Topp 10 målningar av Georges Lemmen baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Georges Lemmen som folk öppnar mest.
-
1
Heyst No. 3: High Tide, 1891
400 besök · 8,7%
-
2
Autumn
400 besök · 8,7%
-
3
The Nap, 1906
300 besök · 6,5%
-
4
Little Pierre 1
300 besök · 6,5%
-
5
Family Gathering in Saint-Idesbald, 1910
200 besök · 4,3%
-
6
Flowers and Apples, 1909
200 besök · 4,3%
-
7
Sleep, 1900
200 besök · 4,3%
-
8
Self Portrait 3
200 besök · 4,3%
-
9
View of the Thames
200 besök · 4,3%
-
10
Courbevoie. Factories by Moonlight
200 besök · 4,3%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Georges Lemmen?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 700 | 3 200 |
| Aug 2026 | 300 | 700 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Georges Lemmens målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Georges Lemmens målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 14,0% | 10,9% |
| Mjuk skugga | 60,0% | 56,5% |
| Mjuk luminans | 18,0% | 19,6% |
| Ljusstyrka | 6,0% | 10,9% |
| Ljusstark | 2,0% | 2,2% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 14,0% | 13,0% |
| Dämpad färgsättning | 22,0% | 13,0% |
| Måttlig mjukhet | 38,0% | 32,6% |
| Tydlig färgmättnad | 24,0% | 37,0% |
| Mättad färg | 2,0% | 4,3% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 63,0% | 44,4% |
| Mörka toner | 30,4% | 42,2% |
| Neutrala toner | 6,5% | 13,3% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 17,4% |
| Balanserad | 58,0% | 39,1% |
| Livfulla färger | 26,0% | 43,5% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,0% | 6,5% |
| Mild | 16,0% | 21,7% |
| Balanserad | 18,0% | 8,7% |
| Stark kontrast | 40,0% | 47,8% |
| Kontrastnivå | 16,0% | 15,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,0% | 6,5% |
| Mjukt blandad palett | 18,0% | 8,7% |
| Balanserad harmoni | 8,0% | 15,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 41,3% |
| Enhetlig palett | 14,0% | 28,3% |
Hur presterar Georges Lemmens mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Serrys Sisters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| On the beach | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Large Tree | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Thames. the Elevator | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Two Sisters or The Serr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Young Woman Seated in an In… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Carousel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still Life with Fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Milliner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Fan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner eller datorer: var har Georges Lemmen surfat?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 700 | 87,0% |
| mobiltelefoner | 700 | 13,0% |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Georges Lemmens publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Georges Lemmen, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 100 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om efterfrågan på Georges Lemmen
Vilken är den mest sedda målningen av Georges Lemmen?
- Heyst No. 3: High Tide, med 400 besök eller 9% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får Georges Lemmen på AllPaintingsStore.com?
- 5 400 under tolv månader (1 000 på konstnärens sida, 4 400 på målningarna).
Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Georges Lemmen?
- Besöken är uppdelade på datorer (87%) och mobiltelefoner (13%); datorer leder med 87%.
Finns det en stil av Georges Lemmen som besökarna föredrar?
- Ja, Livfulla färger (Färgintensitet): 43% av besöken mot 26% av katalogen.