Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Guy Rose på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Guy Rose: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av Guy Rose på AllPaintingsStore.com under tolv månader är Notre Dame de Grace, Honfleur: 500 visningar, vilket motsvarar 9% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: The Saine Valley, Giverny och The Potato Gatherers. Guy Rose genererade totalt 5 400 besök, varav 500 på artistsidan och 4 900 på enskilda målningar. Toppmånad: Jul 2026 med 4 400 besök. Köpare surfar på datorer (87%) och mobiltelefoner (13%). Köpare tenderar mot Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 40% av besöken, i förhållande till 22% av konstnärens katalog.
De 10 målningar av Guy Rose som köpare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 10 målningarna av Guy Rose som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
Notre Dame de Grace, Honfleur
500 besök · 9,1%
-
2
The Saine Valley, Giverny
500 besök · 9,1%
-
3
The Potato Gatherers, 1891
300 besök · 5,5%
-
4
Laguna Rocks, Low Tide, 1915
300 besök · 5,5%
-
5
View in the San Gabriel Mountains
300 besök · 5,5%
-
6
The Sycamores, Pasadena, 1918
200 besök · 3,6%
-
7
Notre Dame de Grace, Honfleur, 1910
200 besök · 3,6%
-
8
The Leading Lady
200 besök · 3,6%
-
9
Chrysanthemums, 1887
200 besök · 3,6%
-
10
Carmel Shore, 1915
200 besök · 3,6%
Hur stort intresse får Guy Rose varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 4 100 |
| Aug 2026 | 100 | 400 |
| Sep 2026 | 100 | 400 |
Hur ofta visas målningarna av Guy Rose?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer köpare av Guy Rose?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 12,0% | 9,1% |
| Mjuk skugga | 18,0% | 21,8% |
| Mjuk luminans | 32,0% | 20,0% |
| Ljusstyrka | 34,0% | 43,6% |
| Ljusstark | 4,0% | 5,5% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 18,0% | 1,8% |
| Dämpad färgsättning | 44,0% | 38,2% |
| Måttlig mjukhet | 22,0% | 40,0% |
| Tydlig färgmättnad | 16,0% | 20,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 52,4% | 54,0% |
| Jordnära | 28,6% | 20,0% |
| Mörka toner | 19,1% | 26,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 1,8% |
| Balanserad | 66,0% | 58,2% |
| Livfulla färger | 22,0% | 40,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,0% | 1,8% |
| Mild | 20,0% | 25,4% |
| Balanserad | 16,0% | 9,1% |
| Stark kontrast | 24,0% | 32,7% |
| Kontrastnivå | 38,0% | 30,9% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 46,0% | 29,1% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 16,4% |
| Balanserad harmoni | 14,0% | 21,8% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 32,0% | 32,7% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Vilka målningar av Guy Rose är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Notre Dame de Grace, Honfle… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Poppy Field | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Green Parasol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Point Lobos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Leading Lady | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Notre Dame de Grace, Honfle… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| Off Mission Point (also kno… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still LIfe: Jug with Fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Late Afternoon Giverny | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Potato Gatherers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder köpare för att bläddra bland Guy Rose?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 700 | 87,0% |
| mobiltelefoner | 700 | 13,0% |
Vilka språk använder köpare av Guy Rose när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Spanska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Guy Rose, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 100 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 900 |
| lör 10 Okt | 300 |
| sön 11 Okt | 200 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 1 100 |
| lör 17 Okt (prognos) | 400 |
| sön 18 Okt (prognos) | 200 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 200 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 1 400 |
| lör 24 Okt (prognos) | 500 |
| sön 25 Okt (prognos) | 300 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 300 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 1 600 |
| lör 31 Okt (prognos) | 500 |
| sön 1 Nov (prognos) | 400 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 400 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
Guy Rose: vanliga frågor
Vilka målningar av Guy Rose är mest eftertraktade?
- Notre Dame de Grace, Honfleur leder med 500 besök (9% av Guy Roses totala visningar). Rankingen ovan visar de 10 främsta.
Hur stort är intresset för Guy Rose?
- 5 400 besök under tolv månader: 500 på artistsidan och 4 900 på enskilda målningar.
Vilka enheter använder köpare för att bläddra bland Guy Rose?
- Köpare surfar på datorer (87%) och mobiltelefoner (13%); datorer står för 87% av besöken.
Vilken typ av målningar av Guy Rose föredrar köpare?
- Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 40% av besöken för 22% av katalogen.