Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Hermann Hendrich på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Hermann Hendrich: köparns perspektiv
Köpare öppnar Freya's Garden, Die Nibelungenhalle oftare än något annat verk av Hermann Hendrich: 700 besök under tolv månader, vilket motsvarar 30% av det totala antalet. Sedan kommer The death of Siegfried och Alte Postkarte Mit Der Ansicht. Hermann Hendrich fick 2 500 besök: 600 på artistsidan, 1 900 på målningar. Trenden avtog: 33% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 1 900 besök. Trenden är tydlig: Balanserad (Kontrast) står för 65% av besöken, trots att den endast utgör 20% av katalogen.
Hermann Hendrich: de 9 målningar som köpare tittar på först
De 9 målningar av Hermann Hendrich som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Freya's Garden, Die Nibelungenhalle
700 besök · 30,4%
-
2
The death of Siegfried
600 besök · 26,1%
-
3
Alte Postkarte Mit Der Ansicht
400 besök · 17,4%
-
4
The cloud walker
100 besök · 4,3%
-
5
Wotan Abschied
100 besök · 4,3%
-
6
Awakening of Brunnhilde
100 besök · 4,3%
-
7
Bride Of The Wind
100 besök · 4,3%
-
8
Freia's Garden
100 besök · 4,3%
-
9
Fafner In His Cave
100 besök · 4,3%
Hur förändras antalet besök på Hermann Hendrichs sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 1 300 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Hur förändras antalet besök på Hermann Hendrichs målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Hermann Hendrich matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 36,7% | 34,8% |
| Mjuk skugga | 26,7% | 39,1% |
| Mjuk luminans | 10,0% | 4,3% |
| Ljusstyrka | 23,3% | 21,7% |
| Ljusstark | 3,3% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 46,7% | 30,4% |
| Dämpad färgsättning | 30,0% | 34,8% |
| Måttlig mjukhet | 16,7% | 30,4% |
| Tydlig färgmättnad | 6,7% | 4,3% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 64,0% | 44,4% |
| Neutrala toner | 32,0% | 55,6% |
| Mörka toner | 4,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 60,0% | 43,5% |
| Balanserad | 36,7% | 52,2% |
| Livfulla färger | 3,3% | 4,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 13,3% | 0,0% |
| Mild | 13,3% | 4,3% |
| Balanserad | 20,0% | 65,2% |
| Stark kontrast | 10,0% | 8,7% |
| Kontrastnivå | 43,3% | 21,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 46,7% | 52,2% |
| Mjukt blandad palett | 3,3% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 6,7% | 4,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 36,7% | 13,0% |
| Enhetlig palett | 6,7% | 30,4% |
Vilka av Hermann Hendrichs målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The cloud walker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Freya's Garden, Die Nibelun… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 100 | 0 |
| The death of Siegfried | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 200 |
| Dark cavern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untiteled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Awakening of Brunnhilde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The rhine gold | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ride of the Valkyries | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mammon's Cave | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bride Of The Wind | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Vilka språk surfar köparna av Hermann Hendrich på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Hermann Hendrich, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 400 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt (prognos) | 600 |
| tors 15 Okt (prognos) | 100 |
| fre 16 Okt (prognos) | 100 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 700 |
| tors 22 Okt (prognos) | 200 |
| fre 23 Okt (prognos) | 200 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 200 |
| ons 28 Okt (prognos) | 800 |
| tors 29 Okt (prognos) | 200 |
| fre 30 Okt (prognos) | 200 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 200 |
Om Hermann Hendrich på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Hermann Hendrich har flest besök?
- Freya's Garden, Die Nibelungenhalle: 700 besök, 30% av visningarna. 9 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Hermann Hendrichs målgrupp?
- 2 500 besök under tolv månader, 600 på artistsidan och 1 900 på målningarna.
Vilken stil på målningar av Hermann Hendrich lockar köpare?
- Balanserad (Kontrast) målningar: 65% av besöken, 20% av katalogen.