Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Ignacio Díaz Olano på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Ignacio Díaz Olano: de siffror som räknas
Landscape with farmhouse är Ignacio Díaz Olano mest visade målning: 400 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 5% av konstnärens totala visningar. Det följs av Envy. Reading in the Park och Still life of woodcocks. Totalt 9 000 besök: 2 000 till konstnärens sida och 7 000 till målningarna. Minskning med 54% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 6 700 besök. Enhetfördelning: datorer (82%) och mobiltelefoner (18%). Jordnära (Färgpalett) är den föredragna stilen: 75% av besöken, 54% av katalogen.
Topp 10 målningar av Ignacio Díaz Olano baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Ignacio Díaz Olano som folk öppnar mest.
-
1
Landscape with farmhouse
400 besök · 5,1%
-
2
Envy. Reading in the Park
300 besök · 3,8%
-
3
Still life of woodcocks
300 besök · 3,8%
-
4
Sketch for Ceiling Decoration
300 besök · 3,8%
-
5
María Sáenz de Záitegui
200 besök · 2,5%
-
6
Pueblo
200 besök · 2,5%
-
7
Vase with flowers and porcelain figure
200 besök · 2,5%
-
8
Portrait of Niceto Alcalá Zamora
200 besök · 2,5%
-
9
Corn
200 besök · 2,5%
-
10
August
200 besök · 2,5%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Ignacio Díaz Olano?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 400 |
| Jul 2026 | 1 100 | 5 600 |
| Aug 2026 | 300 | 1 000 |
| Sep 2026 | 600 | 0 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Ignacio Díaz Olanos målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Ignacio Díaz Olanos målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 42,0% | 48,1% |
| Mjuk skugga | 18,0% | 29,1% |
| Mjuk luminans | 30,0% | 16,5% |
| Ljusstyrka | 4,0% | 5,1% |
| Ljusstark | 6,0% | 1,3% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 18,0% | 16,5% |
| Dämpad färgsättning | 34,0% | 46,8% |
| Måttlig mjukhet | 34,0% | 29,1% |
| Tydlig färgmättnad | 14,0% | 7,6% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 53,8% | 74,6% |
| Mörka toner | 30,8% | 11,9% |
| Neutrala toner | 15,4% | 10,2% |
| Pastellfärger | 0,0% | 3,4% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 44,3% |
| Balanserad | 54,0% | 48,1% |
| Livfulla färger | 14,0% | 7,6% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,0% | 7,6% |
| Mild | 14,0% | 20,2% |
| Balanserad | 14,0% | 7,6% |
| Stark kontrast | 34,0% | 35,4% |
| Kontrastnivå | 26,0% | 29,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 20,0% | 13,9% |
| Mjukt blandad palett | 12,0% | 8,9% |
| Balanserad harmoni | 12,0% | 27,9% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 24,0% | 36,7% |
| Enhetlig palett | 32,0% | 12,7% |
Hur presterar Ignacio Díaz Olanos mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The dance | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gallant scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still life of fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The fisherman's daughter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| los Padres | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Envy. Reading in the Park | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 |
| Woman near garden wall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Abendano River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mujer Cantando | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| untitled (3981) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner eller datorer: var har Ignacio Díaz Olano surfat?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 7 400 | 82,2% |
| mobiltelefoner | 1 600 | 17,8% |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Ignacio Díaz Olanos publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 400 | 57,1% |
| Portugisiska | 200 | 28,6% |
| Spanska | 100 | 14,3% |
Hur många dagliga besök har Ignacio Díaz Olano, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 21 Sep | 0 |
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 100 |
| lör 26 Sep | 200 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 100 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 300 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 300 |
| mån 12 Okt (prognos) | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 100 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 300 |
| lör 17 Okt (prognos) | 200 |
| sön 18 Okt (prognos) | 300 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 400 |
| lör 24 Okt (prognos) | 200 |
| sön 25 Okt (prognos) | 400 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 400 |
| lör 31 Okt (prognos) | 200 |
| sön 1 Nov (prognos) | 400 |
Frågor om efterfrågan på Ignacio Díaz Olano
Vilken är den mest sedda målningen av Ignacio Díaz Olano?
- Landscape with farmhouse, med 400 besök eller 5% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får Ignacio Díaz Olano på AllPaintingsStore.com?
- 9 000 under tolv månader (2 000 på konstnärens sida, 7 000 på målningarna).
Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Ignacio Díaz Olano?
- Besöken är uppdelade på datorer (82%) och mobiltelefoner (18%); datorer leder med 82%.
Finns det en stil av Ignacio Díaz Olano som besökarna föredrar?
- Ja, Jordnära (Färgpalett): 75% av besöken mot 54% av katalogen.