Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för James Durden på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
James Durden: besökarnas vy
Besökare öppnar Summer in Cumberland oftare än något annat verk av James Durden: 2 600 besök under tolv månader, vilket motsvarar 87% av det totala antalet. Sedan kommer Betty and Chow och The German Submarine Attack – Coke Ovens on Fire at Harrington. James Durden fick 3 800 besök: 1 900 på artistsidan, 1 900 på målningar. Trenden är positiv: 650% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 1 800 besök. Besök per enhet: mobiltelefoner (53%), datorer (39%) och surfplattor (8%). Trenden är tydlig: Måttlig mjukhet (Färgmättnad) står för 87% av besöken, trots att den endast utgör 12% av katalogen.
James Durden: de 4 målningar som besökare tittar på först
De 4 målningar av James Durden som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
Hur förändras antalet besök på James Durdens sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 1 200 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
| Okt 2026 | 1 000 | 500 |
Hur förändras antalet besök på James Durdens målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av James Durden matchar besökarnas val?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 25,0% | 3,3% |
| Mjuk skugga | 25,0% | 3,3% |
| Mjuk luminans | 25,0% | 86,7% |
| Ljusstyrka | 25,0% | 6,7% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 75,0% | 6,7% |
| Dämpad färgsättning | 12,5% | 6,7% |
| Måttlig mjukhet | 12,5% | 86,7% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 62,5% | 6,7% |
| Balanserad | 37,5% | 93,3% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 50,0% | 13,3% |
| Balanserad | 25,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 25,0% | 86,7% |
| Kontrastnivå | 0,0% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,5% | 3,3% |
| Mjukt blandad palett | 25,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 12,5% | 6,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 90,0% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Vilka av James Durdens målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Summer in Cumberland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 200 | 0 | 500 |
| The German Submarine Attack… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Fantasy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| June Morning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mixed Bunch, Flowers in Vase | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Betty and Chow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Country Auction | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för James Durden-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| mobiltelefoner | 2 000 | 52,6% |
| datorer | 1 500 | 39,5% |
| surfplattor | 300 | 7,9% |
Vilka språk använder besökarna hos James Durden när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 400 | 80,0% |
| Tyska | 100 | 20,0% |
Hur många besök per dag får James Durden, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 100 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 700 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 200 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 300 |
| ons 4 Nov | 200 |
| tors 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 100 |
| ons 11 Nov (prognos) | 100 |
| tors 12 Nov (prognos) | 100 |
| fre 13 Nov (prognos) | 300 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 100 |
| ons 18 Nov (prognos) | 100 |
| tors 19 Nov (prognos) | 100 |
| fre 20 Nov (prognos) | 200 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 100 |
| tis 24 Nov (prognos) | 100 |
| ons 25 Nov (prognos) | 100 |
| tors 26 Nov (prognos) | 100 |
| fre 27 Nov (prognos) | 200 |
Om James Durden på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av James Durden har flest besök?
- Summer in Cumberland: 2 600 besök, 87% av visningarna. 4 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är James Durdens målgrupp?
- 3 800 besök under tolv månader, 1 900 på artistsidan och 1 900 på målningarna.
Vilka enheter använder besökarna till James Durden?
- Fördelningen av besöken är mobiltelefoner (53%), datorer (39%) och surfplattor (8%); mobiltelefoner är vanligast med 53%.
Vilken stil på James Durdens målningar lockar besökare?
- Måttlig mjukhet (Färgmättnad) målningar: 87% av besöken, 12% av katalogen.