Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jean Arp på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jean Arp: de siffror som räknas
Owl Dream är Jean Arp mest visade målning: 1 900 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 35% av konstnärens totala visningar. Det följs av Human Concretion without Oval Bowl och Configuration 3. Totalt 6 600 besök: 1 900 till konstnärens sida och 4 700 till målningarna. Minskning med 55% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 3 400 besök. Enhetfördelning: datorer (62%) och mobiltelefoner (38%). Balanserad (Kontrast) är den föredragna stilen: 41% av besöken, 10% av katalogen.
Topp 10 målningar av Jean Arp baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Jean Arp som folk öppnar mest.
-
1
Owl Dream
1 900 besök · 35,2%
-
2
Human Concretion without Oval Bowl
300 besök · 5,6%
-
3
Configuration 3
200 besök · 3,7%
-
4
The three graces
200 besök · 3,7%
-
5
Untitled (198)
200 besök · 3,7%
-
6
Abstract composition
100 besök · 1,9%
-
7
Relief, clock
100 besök · 1,9%
-
8
Constellation of seven shapes called 'He made the court'
100 besök · 1,9%
-
9
Man, mustache, navel
100 besök · 1,9%
-
10
Geometric forms
100 besök · 1,9%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Jean Arp?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 900 | 2 500 |
| Aug 2026 | 200 | 1 800 |
| Sep 2026 | 700 | 200 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Jean Arps målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Jean Arps målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,0% | 7,4% |
| Mjuk skugga | 8,0% | 5,6% |
| Mjuk luminans | 20,0% | 46,3% |
| Ljusstyrka | 34,0% | 27,8% |
| Ljusstark | 28,0% | 13,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 68,0% | 74,1% |
| Dämpad färgsättning | 12,0% | 7,4% |
| Måttlig mjukhet | 10,0% | 9,3% |
| Tydlig färgmättnad | 8,0% | 5,6% |
| Mättad färg | 2,0% | 3,7% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 67,4% | 75,0% |
| Jordnära | 18,6% | 13,5% |
| Mörka toner | 2,3% | 7,7% |
| Monokromt | 4,7% | 3,9% |
| Pastellfärger | 4,7% | 0,0% |
| Naturtema | 2,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 56,0% | 70,4% |
| Balanserad | 32,0% | 20,4% |
| Livfulla färger | 12,0% | 9,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,0% | 7,4% |
| Mild | 16,0% | 11,1% |
| Balanserad | 10,0% | 40,7% |
| Stark kontrast | 20,0% | 9,3% |
| Kontrastnivå | 42,0% | 31,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,0% | 7,4% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 7,4% |
| Balanserad harmoni | 12,0% | 42,6% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 32,0% | 16,7% |
| Enhetlig palett | 32,0% | 25,9% |
Hur presterar Jean Arps mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alou with Talons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Relief, clock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sculpture de Silence, Corne… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fågelnedslag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Configuration 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Geometric forms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Poupée Basset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Human Concretion 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Column of dream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Amega in omega | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner eller datorer: var har Jean Arp surfat?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 100 | 62,1% |
| mobiltelefoner | 2 500 | 37,9% |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Jean Arps publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 800 | 38,1% |
| Koreanska | 300 | 14,3% |
| Spanska | 200 | 9,5% |
| Ungerska | 200 | 9,5% |
| Danska | 100 | 4,8% |
| Franska | 100 | 4,8% |
| Italienska | 100 | 4,8% |
| Holländska | 100 | 4,8% |
| Ryska | 100 | 4,8% |
| Slovakiska | 100 | 4,8% |
Hur många dagliga besök har Jean Arp, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 100 |
| sön 27 Sep | 100 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 100 |
| ons 30 Sep | 100 |
| tors 1 Okt | 300 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 100 |
| mån 5 Okt | 200 |
| tis 6 Okt | 400 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 300 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 300 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 300 |
| ons 14 Okt (prognos) | 100 |
| tors 15 Okt (prognos) | 200 |
| fre 16 Okt (prognos) | 200 |
| lör 17 Okt (prognos) | 100 |
| sön 18 Okt (prognos) | 300 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 400 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 200 |
| fre 23 Okt (prognos) | 200 |
| lör 24 Okt (prognos) | 100 |
| sön 25 Okt (prognos) | 300 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 500 |
| ons 28 Okt (prognos) | 100 |
| tors 29 Okt (prognos) | 300 |
| fre 30 Okt (prognos) | 300 |
| lör 31 Okt (prognos) | 100 |
| sön 1 Nov (prognos) | 400 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 600 |
Frågor om efterfrågan på Jean Arp
Vilken är den mest sedda målningen av Jean Arp?
- Owl Dream, med 1 900 besök eller 35% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får Jean Arp på AllPaintingsStore.com?
- 6 600 under tolv månader (1 900 på konstnärens sida, 4 700 på målningarna).
Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Jean Arp?
- Besöken är uppdelade på datorer (62%) och mobiltelefoner (38%); datorer leder med 62%.
Finns det en stil av Jean Arp som besökarna föredrar?
- Ja, Balanserad (Kontrast): 41% av besöken mot 10% av katalogen.