Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för John Nost Sartorius på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
John Nost Sartorius: de siffror som räknas
Waiting For Master; And Waiting For Mistress är John Nost Sartorius mest visade målning: 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 13% av konstnärens totala visningar. Det följs av Hunting Scene, The Kill och Herod. Totalt 1 900 besök: 700 till konstnärens sida och 1 200 till målningarna. Minskning med 67% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 1 500 besök. Tydlig färgmättnad (Färgmättnad) är den föredragna stilen: 33% av besöken, 14% av katalogen.
Topp 10 målningar av John Nost Sartorius baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av John Nost Sartorius som folk öppnar mest.
-
1
Waiting For Master; And Waiting For Mistress
200 besök · 13,3%
-
2
Hunting Scene, The Kill
100 besök · 6,7%
-
3
Herod
100 besök · 6,7%
-
4
Thomas Oldaker, Huntsman To The Berkeley, On His Hunter 'magic' Breaking Cover
100 besök · 6,7%
-
5
A Fighting Cock In A Landscape
100 besök · 6,7%
-
6
A horse and carriage in a landscape
100 besök · 6,7%
-
7
Hunting Scene, In Full Cry
100 besök · 6,7%
-
8
'saltram' With A Stable Lad
100 besök · 6,7%
-
9
Taking The Fence
100 besök · 6,7%
-
10
Spaniel In A Landscape
100 besök · 6,7%
Vad är den månatliga trafiken för sidan John Nost Sartorius?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 900 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Hur stor är den månatliga trafiken för John Nost Sartoriuss målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland John Nost Sartoriuss målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,0% | 6,7% |
| Mjuk skugga | 34,0% | 33,3% |
| Mjuk luminans | 46,0% | 53,3% |
| Ljusstyrka | 10,0% | 6,7% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 18,0% | 13,3% |
| Dämpad färgsättning | 30,0% | 33,3% |
| Måttlig mjukhet | 38,0% | 20,0% |
| Tydlig färgmättnad | 14,0% | 33,3% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 32,4% | 50,0% |
| Jordnära | 43,2% | 8,3% |
| Mörka toner | 24,3% | 41,7% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 24,0% | 0,0% |
| Balanserad | 60,0% | 66,7% |
| Livfulla färger | 16,0% | 33,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 0,0% |
| Mild | 12,0% | 13,3% |
| Balanserad | 8,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 28,0% | 20,0% |
| Kontrastnivå | 48,0% | 66,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 13,3% |
| Balanserad harmoni | 20,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 53,3% |
| Enhetlig palett | 24,0% | 33,3% |
Hur presterar John Nost Sartoriuss mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hunting Scene, The Kill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| A gentleman and his bay hack | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Earl Of Darlington Fox-… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Fighting Cock In A Landsc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| An Old English Terrier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View Halloo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hunting Scene, In Full Cry | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Breaking Cover | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Thomas Oldaker, Huntsman To… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A huntsman and hounds outsi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för John Nost Sartoriuss publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Rumänska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har John Nost Sartorius, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 100 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 400 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 300 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 300 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 400 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 300 |
| ons 28 Okt (prognos) | 100 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 500 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 400 |
| ons 4 Nov (prognos) | 100 |
Frågor om efterfrågan på John Nost Sartorius
Vilken är den mest sedda målningen av John Nost Sartorius?
- Waiting For Master; And Waiting For Mistress, med 200 besök eller 13% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får John Nost Sartorius på AllPaintingsStore.com?
- 1 900 under tolv månader (700 på konstnärens sida, 1 200 på målningarna).
Finns det en stil av John Nost Sartorius som besökarna föredrar?
- Ja, Tydlig färgmättnad (Färgmättnad): 33% av besöken mot 14% av katalogen.