Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Joseph M. Raphael på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Joseph M. Raphael: köparns perspektiv
Köpare öppnar Market Of St. Catherine, Bruxelles oftare än något annat verk av Joseph M. Raphael: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 14% av det totala antalet. Sedan kommer The Town Crier And His Family och Lemon, Jug And Acacia. Joseph M. Raphael fick 2 100 besök: 400 på artistsidan, 1 700 på målningar. Den bästa månaden var Jul 2026 med 1 600 besök. Trenden är tydlig: Balanserad harmoni (Färgharmoni) står för 43% av besöken, trots att den endast utgör 20% av katalogen.
Joseph M. Raphael: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Joseph M. Raphael som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Market Of St. Catherine, Bruxelles
300 besök · 14,3%
-
2
The Town Crier And His Family
300 besök · 14,3%
-
3
Lemon, Jug And Acacia
200 besök · 9,5%
-
4
Neighbors
200 besök · 9,5%
-
5
Cottage Garden
100 besök · 4,8%
-
6
World Within Worlds, 1978
100 besök · 4,8%
-
7
Pond With Flowering Trees
100 besök · 4,8%
-
8
Reflection Pool
100 besök · 4,8%
-
9
In The Garden
100 besök · 4,8%
-
10
Ostend Strand
100 besök · 4,8%
Hur förändras antalet besök på Joseph M. Raphaels sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 1 300 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 200 |
Hur förändras antalet besök på Joseph M. Raphaels målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Joseph M. Raphael matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,0% | 14,3% |
| Mjuk skugga | 12,0% | 19,1% |
| Mjuk luminans | 30,0% | 9,5% |
| Ljusstyrka | 42,0% | 42,9% |
| Ljusstark | 10,0% | 14,3% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 26,0% | 28,6% |
| Dämpad färgsättning | 40,0% | 23,8% |
| Måttlig mjukhet | 30,0% | 47,6% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 14,3% |
| Balanserad | 64,0% | 52,4% |
| Livfulla färger | 20,0% | 33,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 16,0% | 19,1% |
| Mild | 40,0% | 38,1% |
| Balanserad | 16,0% | 14,3% |
| Stark kontrast | 14,0% | 23,8% |
| Kontrastnivå | 14,0% | 4,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 20,0% | 14,3% |
| Mjukt blandad palett | 10,0% | 9,5% |
| Balanserad harmoni | 20,0% | 42,9% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 20,0% | 19,1% |
| Enhetlig palett | 30,0% | 14,3% |
Vilka av Joseph M. Raphaels målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cottage Garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| In The Garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Market Of St. Catherine, Br… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Workhorses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bartered Bride, Stern Grove | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishing Boat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Neighbors | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Self-potrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Our Place, Rue England | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blowing Bubbles | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk surfar köparna av Joseph M. Raphael på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 100,0% |
Hur många besök per dag får Joseph M. Raphael, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 300 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 400 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 200 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 200 |
| mån 16 Nov (prognos) | 500 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 200 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 200 |
| mån 23 Nov (prognos) | 600 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
Om Joseph M. Raphael på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Joseph M. Raphael har flest besök?
- Market Of St. Catherine, Bruxelles: 300 besök, 14% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Joseph M. Raphaels målgrupp?
- 2 100 besök under tolv månader, 400 på artistsidan och 1 700 på målningarna.
Vilken stil på målningar av Joseph M. Raphael lockar köpare?
- Balanserad harmoni (Färgharmoni) målningar: 43% av besöken, 20% av katalogen.