Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Léon Augustin Lhermitte på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Léon Augustin Lhermitte: köparns perspektiv
Köpare öppnar Granville, Morning oftare än något annat verk av Léon Augustin Lhermitte: 400 besök under tolv månader, vilket motsvarar 5% av det totala antalet. Sedan kommer Near the Fountain och La Lecon de lecture. Léon Augustin Lhermitte fick 8 700 besök: 1 600 på artistsidan, 7 100 på målningar. Trenden avtog: 43% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 7 100 besök. Besök per enhet: datorer (95%) och mobiltelefoner (5%). Trenden är tydlig: Mjuk skugga (Ljusstyrka) står för 35% av besöken, trots att den endast utgör 18% av katalogen.
Léon Augustin Lhermitte: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Léon Augustin Lhermitte som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Granville, Morning, 1892
400 besök · 5,2%
-
2
Near the Fountain
400 besök · 5,2%
-
3
La Lecon de lecture
300 besök · 3,9%
-
4
L_Hermitte Leon Augustin Figures by a Country Stream circa, 1920
300 besök · 3,9%
-
5
les halles
300 besök · 3,9%
-
6
Landscape with a Peasant Woman Milking a Cow, 1887
200 besök · 2,6%
-
7
Le Pardon de Plourin, Brittany Peasants Leaving Church, 1877
200 besök · 2,6%
-
8
Pelerinage Pour L'Enfant Malade. Eglise De Plein-Pied, Bourges
200 besök · 2,6%
-
9
Maternite
200 besök · 2,6%
-
10
The Bather
200 besök · 2,6%
Hur förändras antalet besök på Léon Augustin Lhermittes sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 500 |
| Jul 2026 | 1 200 | 5 900 |
| Aug 2026 | 200 | 500 |
| Sep 2026 | 200 | 200 |
Hur förändras antalet besök på Léon Augustin Lhermittes målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Léon Augustin Lhermitte matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 12,0% | 13,0% |
| Mjuk skugga | 18,0% | 35,1% |
| Mjuk luminans | 54,0% | 35,1% |
| Ljusstyrka | 16,0% | 16,9% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 14,0% | 15,6% |
| Dämpad färgsättning | 22,0% | 33,8% |
| Måttlig mjukhet | 36,0% | 35,1% |
| Tydlig färgmättnad | 28,0% | 15,6% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 53,3% | 62,9% |
| Neutrala toner | 24,4% | 24,3% |
| Mörka toner | 22,2% | 12,9% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 24,7% |
| Balanserad | 52,0% | 61,0% |
| Livfulla färger | 32,0% | 14,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,0% | 1,3% |
| Mild | 22,0% | 16,9% |
| Balanserad | 18,0% | 14,3% |
| Stark kontrast | 18,0% | 24,7% |
| Kontrastnivå | 40,0% | 42,9% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 8,0% | 2,6% |
| Mjukt blandad palett | 2,0% | 3,9% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 11,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 38,0% | 39,0% |
| Enhetlig palett | 48,0% | 42,9% |
Vilka av Léon Augustin Lhermittes målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of a Butcher Shop | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Saulaie (The Willows) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le berger et son troupeau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Glaneuses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le lavage des moutons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Haymakers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Baby’s Hour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Meal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le Passeur | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Femmes a la Fontaine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Léon Augustin Lhermitte-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 8 300 | 95,4% |
| mobiltelefoner | 400 | 4,6% |
Vilka språk surfar köparna av Léon Augustin Lhermitte på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 50,0% |
| Georgiska | 100 | 50,0% |
Hur många besök per dag får Léon Augustin Lhermitte, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 100 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 100 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 200 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 100 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 100 |
| lör 17 Okt (prognos) | 100 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 200 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 100 |
| lör 24 Okt (prognos) | 100 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 200 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 100 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 100 |
| lör 31 Okt (prognos) | 100 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 300 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
Om Léon Augustin Lhermitte på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Léon Augustin Lhermitte har flest besök?
- Granville, Morning: 400 besök, 5% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Léon Augustin Lhermittes målgrupp?
- 8 700 besök under tolv månader, 1 600 på artistsidan och 7 100 på målningarna.
Vilka enheter använder besökarna till Léon Augustin Lhermitte?
- Fördelningen av besöken är datorer (95%) och mobiltelefoner (5%); datorer är vanligast med 95%.
Vilken stil på målningar av Léon Augustin Lhermitte lockar köpare?
- Mjuk skugga (Ljusstyrka) målningar: 35% av besöken, 18% av katalogen.