Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Leonard Bramer på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Leonard Bramer: de siffror som räknas
St Peter"s Denial, Leonaert Bramer, 1642 är Leonard Bramer mest visade målning: 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 8% av konstnärens totala visningar. Det följs av The Fall of Simon Magus och Joseph and Potiphar's Wife. Totalt 3 600 besök: 1 300 till konstnärens sida och 2 300 till målningarna. Upp 100% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 3 000 besök. Enhetfördelning: datorer (100%). Neutrala toner (Färgpalett) är den föredragna stilen: 57% av besöken, 40% av katalogen.
Topp 10 målningar av Leonard Bramer baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Leonard Bramer som folk öppnar mest.
-
1
St Peter"s Denial, Leonaert Bramer, 1642, 1642
200 besök · 8,3%
-
2
The Fall of Simon Magus, 1623
200 besök · 8,3%
-
3
Joseph and Potiphar's Wife, 1630
200 besök · 8,3%
-
4
The Sacrifice of Iphigenia, 1623
200 besök · 8,3%
-
5
LA DECOUVERTE DES CORPS DE PYRAME ET DE THISBE
200 besök · 8,3%
-
6
Quevedo Sees Chicotus in the Battle, 1659
200 besök · 8,3%
-
7
Kristus Övertalelse, 1645
200 besök · 8,3%
-
8
the curious ones
200 besök · 8,3%
-
9
The Judgment of Solomon (detail), 1640
100 besök · 4,2%
-
10
The Liberation of Saint Peter
100 besök · 4,2%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Leonard Bramer?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 1 200 | 1 800 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Leonard Bramers målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Leonard Bramers målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mystisk | 33,3% | 38,5% |
| Melankolisk | 20,0% | 30,8% |
| Dramatisk | 13,3% | 23,1% |
| Dyster och högtidlig | 26,7% | 0,0% |
| Spänningsfylld | 6,7% | 7,7% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 50,0% | 37,5% |
| Mjuk skugga | 12,0% | 8,3% |
| Mjuk luminans | 10,0% | 12,5% |
| Ljusstyrka | 20,0% | 25,0% |
| Ljusstark | 8,0% | 16,7% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 80,0% | 66,7% |
| Dämpad färgsättning | 16,0% | 16,7% |
| Måttlig mjukhet | 4,0% | 16,7% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 40,0% | 57,1% |
| Jordnära | 47,5% | 38,1% |
| Monokromt | 10,0% | 0,0% |
| Pastellfärger | 2,5% | 4,8% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 86,0% | 75,0% |
| Balanserad | 14,0% | 25,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 44,0% | 29,2% |
| Mild | 24,0% | 29,2% |
| Balanserad | 10,0% | 16,7% |
| Stark kontrast | 12,0% | 12,5% |
| Kontrastnivå | 10,0% | 12,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 12,5% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 4,2% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 32,0% | 33,3% |
| Enhetlig palett | 50,0% | 50,0% |
Hur presterar Leonard Bramers mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Judgment of Solomon (de… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| LA DECOUVERTE DES CORPS DE… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Journey of the Three Magi t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Crucifixion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soldiers with Horses before… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Allegory of Vanity (Vanitas) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dying Vision of Mary Magdal… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adoration of the Magi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Allegory of Transitoriness | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St Peter"s Denial, Leonaert… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner eller datorer: var har Leonard Bramer surfat?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 600 | 100,0% |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Leonard Bramers publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Leonard Bramer, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 100 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 300 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 200 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 100 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
Frågor om efterfrågan på Leonard Bramer
Vilken är den mest sedda målningen av Leonard Bramer?
- St Peter"s Denial, Leonaert Bramer, 1642, med 200 besök eller 8% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får Leonard Bramer på AllPaintingsStore.com?
- 3 600 under tolv månader (1 300 på konstnärens sida, 2 300 på målningarna).
Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Leonard Bramer?
- Besöken är uppdelade på datorer (100%); datorer leder med 100%.
Finns det en stil av Leonard Bramer som besökarna föredrar?
- Ja, Neutrala toner (Färgpalett): 57% av besöken mot 40% av katalogen.