Pengarna tillbaka-garanti · 100 dagar Fri frakt i hela världen
449 561konstverk 30 612konstnärer 4 658museer 32språk

Maximilien Luce Populära målningar & besöksstatistik

1858 – 1941

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Maximilien Luce på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Maximilien Luce: de siffror som räknas

Steelworks är Maximilien Luce mest visade målning: 3 000 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 25% av konstnärens totala visningar. Det följs av A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune) och Fleurs dans un vase. Totalt 12 500 besök: 1 500 till konstnärens sida och 11 000 till målningarna. Upp 175% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 10 500 besök. Enhetfördelning: datorer (90%), mobiltelefoner (9%) och surfplattor (2%). Dramatisk (Stämning) är den föredragna stilen: 69% av besöken, 17% av katalogen.

Topp 10 målningar av Maximilien Luce baserat på visningar

Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Maximilien Luce som folk öppnar mest.

  1. Steelworks 1 Steelworks, 1895 3 000 besök · 25,0%
  2. A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune) 2 A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune), 1903 400 besök · 3,3%
  3. Fleurs dans un vase 3 Fleurs dans un vase 400 besök · 3,3%
  4. The Pile Drivers 4 The Pile Drivers, 1902 300 besök · 2,5%
  5. The Slag Heaps of Sacré Madame 5 The Slag Heaps of Sacré Madame, 1897 300 besök · 2,5%
  6. The Quai Conti, Daytime 6 The Quai Conti, Daytime, 1896 300 besök · 2,5%
  7. The Brickyard 7 The Brickyard, 1908 200 besök · 1,7%
  8. War Scene 8 War Scene, 1914 200 besök · 1,7%
  9. View of London (Cannon Street) 9 View of London (Cannon Street), 1893 200 besök · 1,7%
  10. The Seine at Herblay 10 The Seine at Herblay, 1890 200 besök · 1,7%

Vad är den månatliga trafiken för sidan Maximilien Luce?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Visa tabellen
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261 2009 300
Aug 20260400
Sep 2026200900

Hur stor är den månatliga trafiken för Maximilien Luces målningar?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Hur presterar Maximilien Luces mest populära målningar månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Visa tabellen
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
The Pile Drivers0000000002000100
Region of Paris, View of Mo…00000000000100
View of the Observatory Qua…000000000000
The Brickyard00000000020000
A Paris Street in May 1871…00000000020000
The Seine at Herblay000000000000
Steelworks0000000003 00000
Quay at Camaret, Finistère000000000000
Slag Heap00000000010000
Navvies000000000000

Mobiltelefoner eller datorer: var har Maximilien Luce surfat?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Visa tabellen
EnhetBesökDela
datorer11 20089,6%
mobiltelefoner1 1008,8%
surfplattor2001,6%

Hur ser den språkliga fördelningen ut för Maximilien Luces publik?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Visa tabellen
SpråkBesökDela
Ungerska100100,0%

Hur många dagliga besök har Maximilien Luce, och vad är prognosen?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Visa tabellen
DagBesök
ons 23 Sep0
tors 24 Sep400
fre 25 Sep200
lör 26 Sep0
sön 27 Sep0
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep0
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt0
sön 4 Okt100
mån 5 Okt0
tis 6 Okt400
ons 7 Okt300
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt100
sön 11 Okt100
mån 12 Okt100
tis 13 Okt0
ons 14 Okt (prognos)100
tors 15 Okt (prognos)100
fre 16 Okt (prognos)100
lör 17 Okt (prognos)0
sön 18 Okt (prognos)100
mån 19 Okt (prognos)0
tis 20 Okt (prognos)100
ons 21 Okt (prognos)100
tors 22 Okt (prognos)100
fre 23 Okt (prognos)100
lör 24 Okt (prognos)0
sön 25 Okt (prognos)100
mån 26 Okt (prognos)0
tis 27 Okt (prognos)100
ons 28 Okt (prognos)100
tors 29 Okt (prognos)100
fre 30 Okt (prognos)100
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)100
mån 2 Nov (prognos)0
tis 3 Nov (prognos)100

Frågor om efterfrågan på Maximilien Luce

Vilken är den mest sedda målningen av Maximilien Luce?

Steelworks, med 3 000 besök eller 25% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.

Hur många besök får Maximilien Luce på AllPaintingsStore.com?

12 500 under tolv månader (1 500 på konstnärens sida, 11 000 på målningarna).

Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Maximilien Luce?

Besöken är uppdelade på datorer (90%), mobiltelefoner (9%) och surfplattor (2%); datorer leder med 90%.

Finns det en stil av Maximilien Luce som besökarna föredrar?

Ja, Dramatisk (Stämning): 69% av besöken mot 17% av katalogen.