Pengarna tillbaka-garanti · 100 dagar Fri frakt i hela världen
449 514konstverk 30 612konstnärer 4 658museer 32språk

Nicolas Lancret Populära målningar & besöksstatistik

1689 – 1743

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Nicolas Lancret på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Nicolas Lancret: de siffror som räknas

Spring är Nicolas Lancret mest visade målning: 1 100 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 10% av konstnärens totala visningar. Det följs av Lady and Gentleman with two Girls and a Servant och L'Innocence. Totalt 12 600 besök: 1 700 till konstnärens sida och 10 900 till målningarna. Upp 57% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 8 600 besök. Enhetfördelning: datorer (82%), mobiltelefoner (14%) och surfplattor (4%). Kontrastnivå (Kontrast) är den föredragna stilen: 45% av besöken, 20% av katalogen.

Topp 10 målningar av Nicolas Lancret baserat på visningar

Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Nicolas Lancret som folk öppnar mest.

  1. Spring 1 Spring, 1738 1 100 besök · 9,7%
  2. Lady and Gentleman with two Girls and a Servant 2 Lady and Gentleman with two Girls and a Servant, 1742 800 besök · 7,1%
  3. L'Innocence 3 L'Innocence 500 besök · 4,4%
  4. Picnic after the Hunt 4 Picnic after the Hunt, 1735 400 besök · 3,5%
  5. Dance in a Pavilion 5 Dance in a Pavilion, 1730 400 besök · 3,5%
  6. La Camargo Dancing 6 La Camargo Dancing, 1730 400 besök · 3,5%
  7. The Music Lesson 7 The Music Lesson 400 besök · 3,5%
  8. The Servant Justified 8 The Servant Justified, 1740 300 besök · 2,7%
  9. Mademoiselle de Camargo Dancing 9 Mademoiselle de Camargo Dancing, 1730 300 besök · 2,7%
  10. Le Repas Italien 10 Le Repas Italien 300 besök · 2,7%

Vad är den månatliga trafiken för sidan Nicolas Lancret?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Visa tabellen
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200200
Jul 20267007 900
Aug 20262001 200
Sep 20266001 600

Hur stor är den månatliga trafiken för Nicolas Lancrets målningar?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Hur presterar Nicolas Lancrets mest populära målningar månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Visa tabellen
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Picnic after the Hunt0000000003000100
Spring0000000001 10000
The Servant Justified00000000030000
Lady and Gentleman with two…0000000003000500
LES PLAISIRS DU BAIN00000000010000
Les Tourterelles000000000000
L'Innocence0000000003002000
Le Repas Italien00000000030000
LE PRINTEMPS00000000010000
La Camargo Dancing000000001002000100

Mobiltelefoner eller datorer: var har Nicolas Lancret surfat?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Visa tabellen
EnhetBesökDela
datorer10 30081,7%
mobiltelefoner1 80014,3%
surfplattor5004,0%

Hur ser den språkliga fördelningen ut för Nicolas Lancrets publik?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Visa tabellen
SpråkBesökDela
Chinese80080,0%
Engelska20020,0%

Hur många dagliga besök har Nicolas Lancret, och vad är prognosen?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Visa tabellen
DagBesök
fre 25 Sep100
lör 26 Sep0
sön 27 Sep0
mån 28 Sep100
tis 29 Sep200
ons 30 Sep0
tors 1 Okt100
fre 2 Okt300
lör 3 Okt100
sön 4 Okt0
mån 5 Okt100
tis 6 Okt100
ons 7 Okt0
tors 8 Okt100
fre 9 Okt100
lör 10 Okt0
sön 11 Okt200
mån 12 Okt100
tis 13 Okt300
ons 14 Okt500
tors 15 Okt400
fre 16 Okt (prognos)400
lör 17 Okt (prognos)100
sön 18 Okt (prognos)100
mån 19 Okt (prognos)200
tis 20 Okt (prognos)400
ons 21 Okt (prognos)400
tors 22 Okt (prognos)400
fre 23 Okt (prognos)400
lör 24 Okt (prognos)100
sön 25 Okt (prognos)200
mån 26 Okt (prognos)300
tis 27 Okt (prognos)500
ons 28 Okt (prognos)400
tors 29 Okt (prognos)500
fre 30 Okt (prognos)500
lör 31 Okt (prognos)100
sön 1 Nov (prognos)200
mån 2 Nov (prognos)300
tis 3 Nov (prognos)600
ons 4 Nov (prognos)500
tors 5 Nov (prognos)600

Frågor om efterfrågan på Nicolas Lancret

Vilken är den mest sedda målningen av Nicolas Lancret?

Spring, med 1 100 besök eller 10% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.

Hur många besök får Nicolas Lancret på AllPaintingsStore.com?

12 600 under tolv månader (1 700 på konstnärens sida, 10 900 på målningarna).

Bläddras det mer på mobiler eller datorer när det gäller Nicolas Lancret?

Besöken är uppdelade på datorer (82%), mobiltelefoner (14%) och surfplattor (4%); datorer leder med 82%.

Finns det en stil av Nicolas Lancret som besökarna föredrar?

Ja, Kontrastnivå (Kontrast): 45% av besöken mot 20% av katalogen.