Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Paul Albert Besnard på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Paul Albert Besnard: köparns perspektiv
Köpare öppnar Le vestibule d’entrée du Petit Palais décorée par Albert Besnard - oftare än något annat verk av Paul Albert Besnard: 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 12% av det totala antalet. Sedan kommer Self-portrait och In the Embers. Paul Albert Besnard fick 2 400 besök: 700 på artistsidan, 1 700 på målningar. Den bästa månaden var Jul 2026 med 1 700 besök. Trenden är tydlig: Mjukt blandad palett (Färgharmoni) står för 24% av besöken, trots att den endast utgör 6% av katalogen.
Paul Albert Besnard: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Paul Albert Besnard som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Le vestibule d’entrée du Petit Palais décorée par Albert Besnard -
200 besök · 11,8%
-
2
Self-portrait, 1893
200 besök · 11,8%
-
3
In the Embers, 1887
100 besök · 5,9%
-
4
Portrait de Madame Georges Rodenbach
100 besök · 5,9%
-
5
Le vestibule d’entrée du Petit Palais décorée par Albert Besnard -
100 besök · 5,9%
-
6
Matinée d'été
100 besök · 5,9%
-
7
Danger Passed, 1900
100 besök · 5,9%
-
8
Leda Sleeping, 1913
100 besök · 5,9%
-
9
Indifferent, 1900
100 besök · 5,9%
-
10
Madame Besnard, 1884
100 besök · 5,9%
Hur förändras antalet besök på Paul Albert Besnards sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 1 400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 300 | 300 |
Hur förändras antalet besök på Paul Albert Besnards målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Paul Albert Besnard matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 14,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 30,0% | 41,2% |
| Ljusstyrka | 28,0% | 17,6% |
| Ljusstark | 28,0% | 41,2% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 42,0% | 29,4% |
| Dämpad färgsättning | 34,0% | 41,2% |
| Måttlig mjukhet | 12,0% | 29,4% |
| Tydlig färgmättnad | 12,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 66,0% | 82,3% |
| Jordnära | 23,4% | 17,6% |
| Mörka toner | 8,5% | 0,0% |
| Monokromt | 2,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 23,5% |
| Balanserad | 52,0% | 47,1% |
| Livfulla färger | 22,0% | 29,4% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 14,0% | 23,5% |
| Mild | 10,0% | 23,5% |
| Balanserad | 16,0% | 17,6% |
| Stark kontrast | 24,0% | 17,6% |
| Kontrastnivå | 36,0% | 17,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 2,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 6,0% | 23,5% |
| Balanserad harmoni | 2,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 14,0% | 5,9% |
| Enhetlig palett | 76,0% | 70,6% |
Vilka av Paul Albert Besnards målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Family | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Morphine Addicts | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Visitor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Biarrote | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Femme | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Intimacy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait d'une jeune femme | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Muse Accoudée | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le Biarotte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Intimate Fantasy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk surfar köparna av Paul Albert Besnard på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Paul Albert Besnard, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 200 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Om Paul Albert Besnard på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Paul Albert Besnard har flest besök?
- Le vestibule d’entrée du Petit Palais décorée par Albert Besnard -: 200 besök, 12% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Paul Albert Besnards målgrupp?
- 2 400 besök under tolv månader, 700 på artistsidan och 1 700 på målningarna.
Vilken stil på målningar av Paul Albert Besnard lockar köpare?
- Mjukt blandad palett (Färgharmoni) målningar: 24% av besöken, 6% av katalogen.