Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Peeter Den Yngre Neeffs på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Peeter Den Yngre Neeffs: de siffror som räknas
Interior of St Bavo, Haarlem är Peeter Den Yngre Neeffs mest visade målning: 400 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 29% av konstnärens totala visningar. Det följs av The Interior of the Dominican Church, Antwerp, Looking East, with the Procession of the Holy Sacrament, Peeter Neeffs (I), 1636 och 208l13033 - (6VRWK). Totalt 2 300 besök: 900 till konstnärens sida och 1 400 till målningarna. Minskning med 100% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 1 900 besök. Harmonisk (Kontrast) är den föredragna stilen: 57% av besöken, 38% av katalogen.
Topp 9 målningar av Peeter Den Yngre Neeffs baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Peeter Den Yngre Neeffs som folk öppnar mest.
-
1
Interior of St Bavo, Haarlem
400 besök · 28,6%
-
2
The Interior of the Dominican Church, Antwerp, Looking East, with the Procession of the Holy Sacrament, Peeter Neeffs (I), 1636, 1636
200 besök · 14,3%
-
3
208l13033 - (6VRWK)
200 besök · 14,3%
-
4
Interior of the Antwerp Cathedral, 1660
100 besök · 7,1%
-
5
Kirchenvändning
100 besök · 7,1%
-
6
Interior of a Gothic Church, 1653
100 besök · 7,1%
-
7
Interior of Antwerp Cathedral
100 besök · 7,1%
-
8
Een kerkinterieur
100 besök · 7,1%
-
9
Interior of a Cathedral, 1659
100 besök · 7,1%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Peeter Den Yngre Neeffs?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 1 300 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Peeter Den Yngre Neeffss målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Peeter Den Yngre Neeffss målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 56,2% | 64,3% |
| Mjuk skugga | 37,5% | 28,6% |
| Mjuk luminans | 6,2% | 7,1% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 25,0% | 14,3% |
| Dämpad färgsättning | 25,0% | 28,6% |
| Måttlig mjukhet | 43,8% | 50,0% |
| Tydlig färgmättnad | 6,2% | 7,1% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 83,3% | 90,0% |
| Mörka toner | 8,3% | 10,0% |
| Monokromt | 8,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 43,8% | 42,9% |
| Balanserad | 56,2% | 57,1% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 37,5% | 57,1% |
| Mild | 31,2% | 21,4% |
| Balanserad | 6,2% | 0,0% |
| Stark kontrast | 6,2% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 18,8% | 21,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 12,5% | 7,1% |
| Balanserad harmoni | 6,2% | 7,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 12,5% | 14,3% |
| Enhetlig palett | 68,8% | 71,4% |
Hur presterar Peeter Den Yngre Neeffss mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of the Antwerp Cat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interiör till en gotisk kyr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of St Bavo, Haarlem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kirchenvändning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Antwerp Cathedral, Belgium | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of Antwerp Cathedr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cathedral Interior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interior of Antwerp Cathedr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Peeter Den Yngre Neeffss publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Peeter Den Yngre Neeffs, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 21 Sep | 0 |
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt (prognos) | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 100 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 200 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 200 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om efterfrågan på Peeter Den Yngre Neeffs
Vilken är den mest sedda målningen av Peeter Den Yngre Neeffs?
- Interior of St Bavo, Haarlem, med 400 besök eller 29% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 9.
Hur många besök får Peeter Den Yngre Neeffs på AllPaintingsStore.com?
- 2 300 under tolv månader (900 på konstnärens sida, 1 400 på målningarna).
Finns det en stil av Peeter Den Yngre Neeffs som besökarna föredrar?
- Ja, Harmonisk (Kontrast): 57% av besöken mot 38% av katalogen.