Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Raphael Soyer på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Raphael Soyer: besökarnas vy
Besökare öppnar Passerby oftare än något annat verk av Raphael Soyer: 900 besök under tolv månader, vilket motsvarar 35% av det totala antalet. Sedan kommer Farewell to Lincoln Square (Pedestrians) och Portraits At A Party. Raphael Soyer fick 2 200 besök: 900 på artistsidan, 1 300 på målningar. Trenden är positiv: 800% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 1 000 besök. Trenden är tydlig: Jordnära (Färgpalett) står för 71% av besöken, trots att den endast utgör 28% av katalogen.
Raphael Soyer: de 10 målningar som besökare tittar på först
De 10 målningar av Raphael Soyer som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
Passerby
900 besök · 34,6%
-
2
Farewell to Lincoln Square (Pedestrians), 1959
300 besök · 11,5%
-
3
Portraits At A Party, 1974
200 besök · 7,7%
-
4
Hopper, Edward, Portrait Of, 1965
200 besök · 7,7%
-
5
The Artist's Parents, 1932
200 besök · 7,7%
-
6
Study for Woman With Plant, 1965
200 besök · 7,7%
-
7
Baskin, Leonard, Portrait Of, 1965
100 besök · 3,8%
-
8
Soyer, Moses, Portrait Of, 1965
100 besök · 3,8%
-
9
Portrait of David Burliuk, 1940
100 besök · 3,8%
-
10
Two Girls, 1931
100 besök · 3,8%
Hur förändras antalet besök på Raphael Soyers sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 900 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 700 | 200 |
Hur förändras antalet besök på Raphael Soyers målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Raphael Soyer matchar besökarnas val?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 18,4% | 50,0% |
| Mjuk skugga | 16,3% | 15,4% |
| Mjuk luminans | 22,4% | 19,2% |
| Ljusstyrka | 20,4% | 15,4% |
| Ljusstark | 22,4% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 46,9% | 53,8% |
| Dämpad färgsättning | 18,4% | 19,2% |
| Måttlig mjukhet | 30,6% | 26,9% |
| Tydlig färgmättnad | 4,1% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 56,4% | 29,2% |
| Jordnära | 28,2% | 70,8% |
| Monokromt | 10,3% | 0,0% |
| Mörka toner | 2,6% | 0,0% |
| Pastellfärger | 2,6% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,9% | 53,8% |
| Balanserad | 36,7% | 42,3% |
| Livfulla färger | 16,3% | 3,9% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 34,7% | 38,5% |
| Mild | 26,5% | 15,4% |
| Balanserad | 6,1% | 0,0% |
| Stark kontrast | 20,4% | 23,1% |
| Kontrastnivå | 12,2% | 23,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 8,2% | 3,9% |
| Mjukt blandad palett | 8,2% | 11,5% |
| Balanserad harmoni | 4,1% | 7,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 26,5% | 57,7% |
| Enhetlig palett | 53,1% | 19,2% |
Vilka av Raphael Soyers målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Farewell to Lincoln Square… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Soyer, Moses, Portrait Of | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Girl in White Blouse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Mina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Two Girls | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Artist's Parents | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Mission | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bowery Nocturne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sleeping Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Waiting for the Audition | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökarna hos Raphael Soyer när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Spanska | 400 | 57,1% |
| Japanska | 200 | 28,6% |
| Arabiska | 100 | 14,3% |
Hur många besök per dag får Raphael Soyer, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 12 Okt | 200 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 400 |
| lör 24 Okt | 300 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 100 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 100 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 100 |
| lör 14 Nov (prognos) | 100 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 100 |
| lör 21 Nov (prognos) | 100 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
Om Raphael Soyer på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Raphael Soyer har flest besök?
- Passerby: 900 besök, 35% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Raphael Soyers målgrupp?
- 2 200 besök under tolv månader, 900 på artistsidan och 1 300 på målningarna.
Vilken stil på Raphael Soyers målningar lockar besökare?
- Jordnära (Färgpalett) målningar: 71% av besöken, 28% av katalogen.