Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Richard Beavis på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Richard Beavis: de siffror som räknas
Cattle Raid är Richard Beavis mest visade målning: 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 25% av konstnärens totala visningar. Det följs av Hauling up a Fishing Boat, The Netherlands och Marauders Swimming the Tweed with Stolen Cattle. Totalt 1 500 besök: 700 till konstnärens sida och 800 till målningarna. Minskning med 40% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 med 700 besök. Mjuk skugga (Ljusstyrka) är den föredragna stilen: 50% av besöken, 20% av katalogen.
Topp 7 målningar av Richard Beavis baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av Richard Beavis som folk öppnar mest.
-
1
Cattle Raid, 1870
200 besök · 25,0%
-
2
Hauling up a Fishing Boat, The Netherlands, 1870
100 besök · 12,5%
-
3
Marauders Swimming the Tweed with Stolen Cattle, 1872
100 besök · 12,5%
-
4
The Abduction of Isabella Vere, 1872
100 besök · 12,5%
-
5
The Midnight Ride of Deloraine, 1869
100 besök · 12,5%
-
6
Scene from 'The Lay of the Last Minstrel' (from the poem by Walter Scott), 1870
100 besök · 12,5%
-
7
Fruit Boats on the Mediterranean
100 besök · 12,5%
Vad är den månatliga trafiken för sidan Richard Beavis?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 400 |
| Aug 2026 | 200 | 300 |
| Sep 2026 | 200 | 100 |
Hur stor är den månatliga trafiken för Richard Beaviss målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland Richard Beaviss målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,0% | 12,5% |
| Mjuk skugga | 20,0% | 50,0% |
| Mjuk luminans | 56,7% | 37,5% |
| Ljusstyrka | 13,3% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 33,3% | 25,0% |
| Dämpad färgsättning | 46,7% | 50,0% |
| Måttlig mjukhet | 13,3% | 25,0% |
| Tydlig färgmättnad | 6,7% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 62,5% | 83,3% |
| Neutrala toner | 29,2% | 16,7% |
| Mörka toner | 8,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 33,3% | 25,0% |
| Balanserad | 56,7% | 62,5% |
| Livfulla färger | 10,0% | 12,5% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,0% | 0,0% |
| Mild | 6,7% | 0,0% |
| Balanserad | 3,3% | 12,5% |
| Stark kontrast | 30,0% | 37,5% |
| Kontrastnivå | 50,0% | 50,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 26,7% | 25,0% |
| Mjukt blandad palett | 6,7% | 12,5% |
| Balanserad harmoni | 20,0% | 25,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 40,0% | 25,0% |
| Enhetlig palett | 6,7% | 12,5% |
Hur presterar Richard Beaviss mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marauders Swimming the Twee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Woodcutters, Buckhurst… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Midnight Ride of Delora… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Goats, Outskirts of Cádiz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marauders Swimming the Twee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Midnight Ride of Delora… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishing Craft off the Eddys… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Abduction of Isabella V… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| The Charcoal Burners | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Carting Bracken | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för Richard Beaviss publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 500 | 83,3% |
| Spanska | 100 | 16,7% |
Hur många dagliga besök har Richard Beavis, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 100 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 300 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om efterfrågan på Richard Beavis
Vilken är den mest sedda målningen av Richard Beavis?
- Cattle Raid, med 200 besök eller 25% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 7.
Hur många besök får Richard Beavis på AllPaintingsStore.com?
- 1 500 under tolv månader (700 på konstnärens sida, 800 på målningarna).
Finns det en stil av Richard Beavis som besökarna föredrar?
- Ja, Mjuk skugga (Ljusstyrka): 50% av besöken mot 20% av katalogen.