Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Stanley Royle på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Stanley Royle: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av Stanley Royle på AllPaintingsStore.com under tolv månader är Morning on the Derbyshire Moors: 800 visningar, vilket motsvarar 33% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: Winter, Corfe Castle Village och Sheffield from Wincobank Wood. Stanley Royle genererade totalt 2 000 besök, varav 100 på artistsidan och 1 900 på enskilda målningar. Toppmånad: Jul 2026 med 1 600 besök. Besökare tenderar mot Mjuk luminans (Ljusstyrka): 83% av besöken, jämfört med 55% av konstnärens katalog.
De 10 målningar av Stanley Royle som besökare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 10 målningarna av Stanley Royle som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
Morning on the Derbyshire Moors, 1920
800 besök · 33,3%
-
2
Winter, Corfe Castle Village, 1937
200 besök · 8,3%
-
3
Sheffield from Wincobank Wood, 1923
200 besök · 8,3%
-
4
Sheffield from the Park, 1923
200 besök · 8,3%
-
5
Evening Light, Fishing Village of Prospect, Nova Scotia, Canada, 1941
100 besök · 4,2%
-
6
Village Street, Winter, 1926
100 besök · 4,2%
-
7
Evening Light, Corfe Castle, 1935
100 besök · 4,2%
-
8
The Farmyard, 1914
100 besök · 4,2%
-
9
Bright Winter Morning, 1932
100 besök · 4,2%
-
10
Wintertime, 1926
100 besök · 4,2%
Hur stort intresse får Stanley Royle varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1 500 |
| Aug 2026 | 0 | 400 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hur ofta visas målningarna av Stanley Royle?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer besökare av Stanley Royle?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 24,1% | 4,2% |
| Mjuk luminans | 55,2% | 83,3% |
| Ljusstyrka | 13,8% | 12,5% |
| Ljusstark | 6,9% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 27,6% | 16,7% |
| Dämpad färgsättning | 55,2% | 70,8% |
| Måttlig mjukhet | 13,8% | 8,3% |
| Tydlig färgmättnad | 3,5% | 4,2% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 60,0% | 45,5% |
| Jordnära | 26,7% | 45,5% |
| Mörka toner | 6,7% | 9,1% |
| Pastellfärger | 6,7% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 24,1% | 4,2% |
| Balanserad | 69,0% | 87,5% |
| Livfulla färger | 6,9% | 8,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,3% | 4,2% |
| Mild | 13,8% | 8,3% |
| Balanserad | 6,9% | 4,2% |
| Stark kontrast | 34,5% | 25,0% |
| Kontrastnivå | 34,5% | 58,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 48,3% | 66,7% |
| Mjukt blandad palett | 17,2% | 12,5% |
| Balanserad harmoni | 17,2% | 8,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 10,3% | 8,3% |
| Enhetlig palett | 6,9% | 4,2% |
Vilka målningar av Stanley Royle är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Evening Light, Corfe Castle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dappled Sunlight on Snow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening Light, Fishing Vill… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Goose Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Morning on the Derbyshire M… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 200 | 0 | 0 |
| Ploughing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Farmyard | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Burbage Brook | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Sheffield from the Park | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökare av Stanley Royle när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Stanley Royle, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 100 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Stanley Royle: vanliga frågor
Vilka målningar av Stanley Royle är mest eftertraktade?
- Morning on the Derbyshire Moors leder med 800 besök (33% av Stanley Royles totala visningar). Rankingen ovan visar de 10 främsta.
Hur stort är intresset för Stanley Royle?
- 2 000 besök under tolv månader: 100 på artistsidan och 1 900 på enskilda målningar.
Vilken typ av målningar av Stanley Royle föredrar besökarna?
- Mjuk luminans (Ljusstyrka): 83% av besöken för 55% av katalogen.