Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thérèse Lessore på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Thérèse Lessore: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av Thérèse Lessore på AllPaintingsStore.com under tolv månader är Circus at Bath: 300 visningar, vilket motsvarar 16% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: Saturday Evening och Walcot Street from Hedgemead, Bath. Thérèse Lessore genererade totalt 1 700 besök, varav 300 på artistsidan och 1 400 på enskilda målningar. Efterfrågan minskade: antalet besök föll med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 1 400 besök. Köpare tenderar mot Mjuk skugga (Ljusstyrka): 53% av besöken, i förhållande till 25% av konstnärens katalog.
De 10 målningar av Thérèse Lessore som köpare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 10 målningarna av Thérèse Lessore som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
Circus at Bath
300 besök · 15,8%
-
2
Saturday Evening, 1920
300 besök · 15,8%
-
3
Walcot Street from Hedgemead, Bath, 1942
200 besök · 10,5%
-
4
Flute and Harp
100 besök · 5,3%
-
5
Place d'Aix, Marseille, 1922
100 besök · 5,3%
-
6
The Rifle Range, 1930
100 besök · 5,3%
-
7
The Crescent, Bath
100 besök · 5,3%
-
8
The Reflective Horse, 1940
100 besök · 5,3%
-
9
The Islington Twins
100 besök · 5,3%
-
10
Victoria Park – 'Let's Go Home Sis ', 1929
100 besök · 5,3%
Hur stort intresse får Thérèse Lessore varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1 200 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hur ofta visas målningarna av Thérèse Lessore?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer köpare av Thérèse Lessore?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Livfull | 33,3% | 37,5% |
| Reflekterande | 33,3% | 37,5% |
| Nostalgisk | 33,3% | 25,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 2,1% | 5,3% |
| Mjuk skugga | 25,0% | 52,6% |
| Mjuk luminans | 56,2% | 31,6% |
| Ljusstyrka | 16,7% | 10,5% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 20,8% | 21,1% |
| Dämpad färgsättning | 31,2% | 36,8% |
| Måttlig mjukhet | 31,2% | 26,3% |
| Tydlig färgmättnad | 16,7% | 15,8% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 41,5% | 28,6% |
| Jordnära | 31,7% | 42,9% |
| Mörka toner | 26,8% | 28,6% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 20,8% | 26,3% |
| Balanserad | 56,2% | 52,6% |
| Livfulla färger | 22,9% | 21,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 27,1% | 36,8% |
| Mild | 43,8% | 36,8% |
| Balanserad | 18,8% | 0,0% |
| Stark kontrast | 4,2% | 5,3% |
| Kontrastnivå | 6,2% | 21,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 25,0% | 15,8% |
| Mjukt blandad palett | 14,6% | 5,3% |
| Balanserad harmoni | 8,3% | 10,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 41,7% | 52,6% |
| Enhetlig palett | 10,4% | 15,8% |
Vilka målningar av Thérèse Lessore är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Saturday Evening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Circus at Bath | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Walcot Street from Hedgemea… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| The Days Work - Hop Picking | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Islington Circus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Islington Circus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Work, Work, Work | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pulteney Bridge, Bath | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Friends of Muskie the L… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Day's Work, Hop Picking | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder köpare av Thérèse Lessore när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Thérèse Lessore, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Thérèse Lessore: vanliga frågor
Vilka målningar av Thérèse Lessore är mest eftertraktade?
- Circus at Bath leder med 300 besök (16% av Thérèse Lessores totala visningar). Rankingen ovan visar de 10 främsta.
Hur stort är intresset för Thérèse Lessore?
- 1 700 besök under tolv månader: 300 på artistsidan och 1 400 på enskilda målningar.
Vilken typ av målningar av Thérèse Lessore föredrar köpare?
- Mjuk skugga (Ljusstyrka): 53% av besöken för 25% av katalogen.