Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Edwin Mostyn på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Thomas Edwin Mostyn: köparns perspektiv
Köpare öppnar The Green Gown oftare än något annat verk av Thomas Edwin Mostyn: 700 besök under tolv månader, vilket motsvarar 10% av det totala antalet. Sedan kommer A Magical Morning och Evening Reverie. Thomas Edwin Mostyn fick 6 800 besök: 500 på artistsidan, 6 300 på målningar. Trenden avtog: 68% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den bästa månaden var Jul 2026 med 4 100 besök. Besök per enhet: datorer (84%), mobiltelefoner (15%) och surfplattor (1%). Trenden är tydlig: Mörka toner (Färgpalett) står för 21% av besöken, trots att den endast utgör 3% av katalogen.
Thomas Edwin Mostyn: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Thomas Edwin Mostyn som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
The Green Gown
700 besök · 10,3%
-
2
A Magical Morning
500 besök · 7,4%
-
3
Evening Reverie
500 besök · 7,4%
-
4
King Henry VII Fining the Citizens of Bristol Because Their Wives Were So Finely Dressed, 1490, 1920
300 besök · 4,4%
-
5
The Garden of Enchantment from 'Parsifal' (the opera by Richard Wagner)
300 besök · 4,4%
-
6
Mountain Landscape with Figures
300 besök · 4,4%
-
7
The Sanctuary, 1910
200 besök · 2,9%
-
8
Garden of Love
200 besök · 2,9%
-
9
The Old Mill, Houghton, Cambridgeshire, 1907
200 besök · 2,9%
-
10
Breezy Day, Devon
200 besök · 2,9%
Hur förändras antalet besök på Thomas Edwin Mostyns sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 400 | 3 700 |
| Aug 2026 | 100 | 1 800 |
| Sep 2026 | 0 | 600 |
Hur förändras antalet besök på Thomas Edwin Mostyns målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Thomas Edwin Mostyn matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 56,0% | 50,0% |
| Mjuk skugga | 22,0% | 19,1% |
| Mjuk luminans | 16,0% | 26,5% |
| Ljusstyrka | 6,0% | 4,4% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 28,0% | 14,7% |
| Dämpad färgsättning | 18,0% | 22,1% |
| Måttlig mjukhet | 52,0% | 51,5% |
| Tydlig färgmättnad | 2,0% | 11,8% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 75,9% | 64,7% |
| Neutrala toner | 17,2% | 11,8% |
| Mörka toner | 3,5% | 20,6% |
| Monokromt | 3,5% | 2,9% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 44,0% | 25,0% |
| Balanserad | 52,0% | 66,2% |
| Livfulla färger | 4,0% | 8,8% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 30,0% | 19,1% |
| Mild | 16,0% | 19,1% |
| Balanserad | 10,0% | 16,2% |
| Stark kontrast | 16,0% | 25,0% |
| Kontrastnivå | 28,0% | 20,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,0% | 25,0% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 19,1% |
| Balanserad harmoni | 18,0% | 14,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 40,0% | 27,9% |
| Enhetlig palett | 18,0% | 13,2% |
Vilka av Thomas Edwin Mostyns målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flight (The Belgian Refugee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Sanctuary | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Garden of Love | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Portrait of an Unnamed Gent… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dawn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Memory's Garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Jewelled Casket | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| I wonder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir William Henry Talbot | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| James Thomas Blair | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Thomas Edwin Mostyn-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 5 700 | 83,8% |
| mobiltelefoner | 1 000 | 14,7% |
| surfplattor | 100 | 1,5% |
Vilka språk surfar köparna av Thomas Edwin Mostyn på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 300 | 75,0% |
| Franska | 100 | 25,0% |
Hur många besök per dag får Thomas Edwin Mostyn, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 100 |
| tis 13 Okt | 2 000 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tors 15 Okt | 300 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 300 |
| tis 20 Okt (prognos) | 2 700 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 400 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 300 |
| tis 27 Okt (prognos) | 3 400 |
| ons 28 Okt (prognos) | 200 |
| tors 29 Okt (prognos) | 500 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 400 |
| tis 3 Nov (prognos) | 4 000 |
| ons 4 Nov (prognos) | 200 |
| tors 5 Nov (prognos) | 600 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Om Thomas Edwin Mostyn på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Thomas Edwin Mostyn har flest besök?
- The Green Gown: 700 besök, 10% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Thomas Edwin Mostyns målgrupp?
- 6 800 besök under tolv månader, 500 på artistsidan och 6 300 på målningarna.
Vilka enheter använder besökarna till Thomas Edwin Mostyn?
- Fördelningen av besöken är datorer (84%), mobiltelefoner (15%) och surfplattor (1%); datorer är vanligast med 84%.
Vilken stil på målningar av Thomas Edwin Mostyn lockar köpare?
- Mörka toner (Färgpalett) målningar: 21% av besöken, 3% av katalogen.