Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Stewardson på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Thomas Stewardson: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av Thomas Stewardson på AllPaintingsStore.com under tolv månader är Sir George Onslow (1731–1814), 4th Baron Onslow, Later 1st Earl of Onslow: 200 visningar, vilket motsvarar 29% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: Thomas Copeland (1781–1855) och The Children of the 13th Marquess. Thomas Stewardson genererade totalt 1 100 besök, varav 500 på artistsidan och 600 på enskilda målningar. Toppmånad: Jul 2026 med 900 besök. Köpare tenderar mot Monokrom (Färgintensitet): 100% av besöken, i förhållande till 83% av konstnärens katalog.
De 6 målningar av Thomas Stewardson som köpare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 6 målningarna av Thomas Stewardson som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
Sir George Onslow (1731–1814), 4th Baron Onslow, Later 1st Earl of Onslow, 1801
200 besök · 28,6%
-
2
Thomas Copeland (1781–1855), 1836
100 besök · 14,3%
-
3
The Children of the 13th Marquess, 1812
100 besök · 14,3%
-
4
Mr Hugh Gurnal, 1810
100 besök · 14,3%
-
5
Portrait of a Man
100 besök · 14,3%
-
6
Self Portrait
100 besök · 14,3%
Hur stort intresse får Thomas Stewardson varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Hur ofta visas målningarna av Thomas Stewardson?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer köpare av Thomas Stewardson?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 70,8% | 71,4% |
| Mjuk skugga | 12,5% | 14,3% |
| Mjuk luminans | 8,3% | 14,3% |
| Ljusstyrka | 8,3% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 50,0% | 42,9% |
| Dämpad färgsättning | 37,5% | 42,9% |
| Måttlig mjukhet | 12,5% | 14,3% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 69,6% | 85,7% |
| Monokromt | 17,4% | 0,0% |
| Neutrala toner | 13,0% | 14,3% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 83,3% | 100,0% |
| Balanserad | 16,7% | 0,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 33,3% | 28,6% |
| Mild | 25,0% | 28,6% |
| Balanserad | 4,2% | 0,0% |
| Stark kontrast | 12,5% | 14,3% |
| Kontrastnivå | 25,0% | 28,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 8,3% | 14,3% |
| Mjukt blandad palett | 8,3% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 12,5% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 54,2% | 57,1% |
| Enhetlig palett | 16,7% | 28,6% |
Vilka målningar av Thomas Stewardson är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mrs Jackson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir George Onslow (1731–181… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| John Garratt, Lord Mayor of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Children of the 13th Ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Henry Ainslie (1760–1834) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Captain Sir Edward Brace, c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| George, 1st Earl of Onslow… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Charles Paulet (1764–1843),… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Man | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Vilka språk använder köpare av Thomas Stewardson när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Thomas Stewardson, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
Thomas Stewardson: vanliga frågor
Vilka målningar av Thomas Stewardson är mest eftertraktade?
- Sir George Onslow (1731–1814), 4th Baron Onslow, Later 1st Earl of Onslow leder med 200 besök (29% av Thomas Stewardsons totala visningar). Rankingen ovan visar de 6 främsta.
Hur stort är intresset för Thomas Stewardson?
- 1 100 besök under tolv månader: 500 på artistsidan och 600 på enskilda målningar.
Vilken typ av målningar av Thomas Stewardson föredrar köpare?
- Monokrom (Färgintensitet): 100% av besöken för 83% av katalogen.