Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Walter Emerson Baum på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Walter Emerson Baum: köparns perspektiv
Köpare öppnar South Side, Easton (Industrial Scene Easton) oftare än något annat verk av Walter Emerson Baum: 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 8% av det totala antalet. Sedan kommer Bucks County Landscape och Pennsylvania Scene, Easton. Walter Emerson Baum fick 3 200 besök: 700 på artistsidan, 2 500 på målningar. Den bästa månaden var Jul 2026 med 2 700 besök. Besök per enhet: datorer (100%). Trenden är tydlig: Monokrom (Färgintensitet) står för 60% av besöken, trots att den endast utgör 28% av katalogen.
Walter Emerson Baum: de 10 målningar som köpare tittar på först
De 10 målningar av Walter Emerson Baum som har flest besök på AllPaintingsStore.com under tolv månader, med de mest besökta först.
-
1
South Side, Easton (Industrial Scene Easton)
200 besök · 8,0%
-
2
Bucks County Landscape
200 besök · 8,0%
-
3
Pennsylvania Scene, Easton
200 besök · 8,0%
-
4
Brook In The Woods
200 besök · 8,0%
-
5
Bucks County Landscape, 1946
100 besök · 4,0%
-
6
Houses ^ Stream In Fall
100 besök · 4,0%
-
7
Summer Day
100 besök · 4,0%
-
8
Point Pleasant
100 besök · 4,0%
-
9
Spring Landscape, Doorway To Illusion
100 besök · 4,0%
-
10
River Landscape
100 besök · 4,0%
Hur förändras antalet besök på Walter Emerson Baums sida per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 2 100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 300 |
Hur förändras antalet besök på Walter Emerson Baums målningar per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka målningar av Walter Emerson Baum matchar vad köpare väljer?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 4,0% |
| Mjuk skugga | 10,0% | 4,0% |
| Mjuk luminans | 34,0% | 32,0% |
| Ljusstyrka | 44,0% | 40,0% |
| Ljusstark | 12,0% | 20,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 50,0% | 68,0% |
| Dämpad färgsättning | 42,0% | 20,0% |
| Måttlig mjukhet | 8,0% | 4,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 8,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 87,2% | 83,3% |
| Jordnära | 10,3% | 5,6% |
| Pastellfärger | 0,0% | 11,1% |
| Mörka toner | 2,6% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 28,0% | 60,0% |
| Balanserad | 70,0% | 32,0% |
| Livfulla färger | 2,0% | 8,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 6,0% | 8,0% |
| Mild | 32,0% | 28,0% |
| Balanserad | 10,0% | 20,0% |
| Stark kontrast | 28,0% | 16,0% |
| Kontrastnivå | 24,0% | 28,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 24,0% | 32,0% |
| Mjukt blandad palett | 14,0% | 24,0% |
| Balanserad harmoni | 20,0% | 12,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 28,0% | 16,0% |
| Enhetlig palett | 14,0% | 16,0% |
Vilka av Walter Emerson Baums målningar väcker mest intresse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| South Side, Easton (Industr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| Bucks County Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Bethlehem Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Stream In A Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summer Day | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Pleasant Valley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Street Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Portrait Of A Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Trestle Bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Pink House | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Walter Emerson Baum-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 200 | 100,0% |
Vilka språk surfar köparna av Walter Emerson Baum på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Walter Emerson Baum, och vad är nästa steg?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 300 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 100 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 200 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Om Walter Emerson Baum på AllPaintingsStore.com
Vilken målning av Walter Emerson Baum har flest besök?
- South Side, Easton (Industrial Scene Easton): 200 besök, 8% av visningarna. 10 målningar är rankade ovanför.
Hur stor är Walter Emerson Baums målgrupp?
- 3 200 besök under tolv månader, 700 på artistsidan och 2 500 på målningarna.
Vilka enheter använder besökarna till Walter Emerson Baum?
- Fördelningen av besöken är datorer (100%); datorer är vanligast med 100%.
Vilken stil på målningar av Walter Emerson Baum lockar köpare?
- Monokrom (Färgintensitet) målningar: 60% av besöken, 28% av katalogen.