Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för William Darling Mckay på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
William Darling Mckay: de siffror som räknas
The Nungate Bridge, Haddington är William Darling Mckay mest visade målning: 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 15% av konstnärens totala visningar. Det följs av Working in the Fields och The Ford. Totalt 1 400 besök: 500 till konstnärens sida och 900 till målningarna. Bästa månad: Jul 2026 med 1 300 besök. Mjuk luminans (Ljusstyrka) är den föredragna stilen: 92% av besöken, 63% av katalogen.
Topp 10 målningar av William Darling Mckay baserat på visningar
Rankad efter besök på AllPaintingsStore.com under de senaste tolv månaderna, inte efter katalogbetyg. Rank 1 är den målning av William Darling Mckay som folk öppnar mest.
-
1
The Nungate Bridge, Haddington, 1901
200 besök · 15,4%
-
2
Working in the Fields
200 besök · 15,4%
-
3
The Ford
100 besök · 7,7%
-
4
Field Workers with Horse and Cart
100 besök · 7,7%
-
5
A Sunset View of Aberlady Bay, Low Tide
100 besök · 7,7%
-
6
Studies of Farm Horses
100 besök · 7,7%
-
7
Portrait of a Man Wearing a Wide Brimmed Hat
100 besök · 7,7%
-
8
Seated Child Reading a Newspaper
100 besök · 7,7%
-
9
Landscape, Harrowing
100 besök · 7,7%
-
10
Sheep Folded on Turnips
100 besök · 7,7%
Vad är den månatliga trafiken för sidan William Darling Mckay?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa tabellen
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur stor är den månatliga trafiken för William Darling Mckays målningar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer köpare bland William Darling Mckays målningar?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa tabellen
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 9,8% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 17,1% | 7,7% |
| Mjuk luminans | 63,4% | 92,3% |
| Ljusstyrka | 9,8% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 36,6% | 38,5% |
| Dämpad färgsättning | 39,0% | 46,2% |
| Måttlig mjukhet | 17,1% | 7,7% |
| Tydlig färgmättnad | 7,3% | 7,7% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 66,7% | 63,6% |
| Neutrala toner | 27,3% | 27,3% |
| Mörka toner | 6,1% | 9,1% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 29,3% | 7,7% |
| Balanserad | 61,0% | 84,6% |
| Livfulla färger | 9,8% | 7,7% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 19,5% | 7,7% |
| Mild | 26,8% | 23,1% |
| Balanserad | 12,2% | 15,4% |
| Stark kontrast | 17,1% | 30,8% |
| Kontrastnivå | 24,4% | 23,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 4,9% | 7,7% |
| Mjukt blandad palett | 14,6% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 14,6% | 38,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 36,6% | 46,2% |
| Enhetlig palett | 29,3% | 7,7% |
Hur presterar William Darling Mckays mest populära målningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa tabellen
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Casting for Trout | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape (River Tyne near… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Head of a Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| John Brook | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Field Workers Digging Potat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Old Gateway | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman Feeding Calves | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Haymakers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Turnip Singlers – A Hard Ta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Three Children around a Tab… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser den språkliga fördelningen ut för William Darling Mckays publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa tabellen
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 200 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har William Darling Mckay, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa tabellen
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 300 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 100 |
| lör 24 Okt (prognos) | 300 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 100 |
| fre 30 Okt (prognos) | 100 |
| lör 31 Okt (prognos) | 300 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 400 |
Frågor om efterfrågan på William Darling Mckay
Vilken är den mest sedda målningen av William Darling Mckay?
- The Nungate Bridge, Haddington, med 200 besök eller 15% av visningarna. Den fullständiga listan sträcker sig till plats 10.
Hur många besök får William Darling Mckay på AllPaintingsStore.com?
- 1 400 under tolv månader (500 på konstnärens sida, 900 på målningarna).
Finns det en stil av William Darling Mckay som besökarna föredrar?
- Ja, Mjuk luminans (Ljusstyrka): 92% av besöken mot 63% av katalogen.