Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Wouterus Verschuur på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Wouterus Verschuur: efterfrågan i korthet
Den mest visade målningen av Wouterus Verschuur på AllPaintingsStore.com under tolv månader är Scene from the Ten Days' Campaign: 300 visningar, vilket motsvarar 25% av konstnärens totala visningar. Nästa på efterfrågan: Quarry och A Moment of Rest. Wouterus Verschuur genererade totalt 1 400 besök, varav 400 på artistsidan och 1 000 på enskilda målningar. Toppmånad: Jul 2026 med 1 100 besök. Köpare tenderar mot Dämpad färgsättning (Färgmättnad): 75% av besöken, i förhållande till 36% av konstnärens katalog.
De 9 målningar av Wouterus Verschuur som köpare öppnar mest
En efterfrågebaserad ranking baserad på faktiska besök under de senaste tolv månaderna på AllPaintingsStore.com: de 9 målningarna av Wouterus Verschuur som visats mest, med de mest besökta först.
-
1
Scene from the Ten Days' Campaign, 1831
300 besök · 25,0%
-
2
Quarry, 1853
200 besök · 16,7%
-
3
A Moment of Rest, 1847
100 besök · 8,3%
-
4
Watering the Horses
100 besök · 8,3%
-
5
A Horse in a a Stable
100 besök · 8,3%
-
6
A grey in a stable
100 besök · 8,3%
-
7
Feeding the horses by an old town wall
100 besök · 8,3%
-
8
Mark of wouterus verschuur, amsterdam,
100 besök · 8,3%
-
9
Stable with Horses, 1853
100 besök · 8,3%
Hur stort intresse får Wouterus Verschuur varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 200 |
Hur ofta visas målningarna av Wouterus Verschuur?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av målningar väljer köpare av Wouterus Verschuur?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 24,0% | 25,0% |
| Mjuk skugga | 32,0% | 25,0% |
| Mjuk luminans | 26,0% | 16,7% |
| Ljusstyrka | 18,0% | 25,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 8,3% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 42,0% | 8,3% |
| Dämpad färgsättning | 36,0% | 75,0% |
| Måttlig mjukhet | 18,0% | 8,3% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 8,3% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 65,0% | 50,0% |
| Neutrala toner | 25,0% | 41,7% |
| Mörka toner | 7,5% | 8,3% |
| Pastellfärger | 2,5% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 16,7% |
| Balanserad | 42,0% | 75,0% |
| Livfulla färger | 8,0% | 8,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 6,0% | 8,3% |
| Mild | 22,0% | 8,3% |
| Balanserad | 20,0% | 16,7% |
| Stark kontrast | 16,0% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 36,0% | 66,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 2,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 8,3% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 8,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 24,0% | 16,7% |
| Enhetlig palett | 70,0% | 66,7% |
Vilka målningar av Wouterus Verschuur är mest eftertraktade, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rider with Two Horses at th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| market of horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hilly landscape with two ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Truck and Some Horses in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with white horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| De Pleisterplaats | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a stable with f… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Horse Market | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Elegant Company Going Hunti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mid-day Rest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder köpare av Wouterus Verschuur när de surfar?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många dagliga besök har Wouterus Verschuur, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa data
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 200 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
Wouterus Verschuur: vanliga frågor
Vilka målningar av Wouterus Verschuur är mest eftertraktade?
- Scene from the Ten Days' Campaign leder med 300 besök (25% av Wouterus Verschuurs totala visningar). Rankingen ovan visar de 9 främsta.
Hur stort är intresset för Wouterus Verschuur?
- 1 400 besök under tolv månader: 400 på artistsidan och 1 000 på enskilda målningar.
Vilken typ av målningar av Wouterus Verschuur föredrar köpare?
- Dämpad färgsättning (Färgmättnad): 75% av besöken för 36% av katalogen.