Kağıt Boyutu

Öğrenci Sanat Rehberi

George Read

Adı Sınıf Tarih

C. Robert Edge Pine, George Read (1784). Kamu malı kapsamındadır. Bu tuvali hareketli bir ışık altında inceleyin: çizim, vernik altındaki gerçek renk, saf pigment

Temel Bilgiler

Sanatçı
C. Robert Edge Pine allpaintingsstore.com/tr/artists/c-robert-edge-pine_tr/
Sanatçının yaşam tarihleri
1730 – 1788
Boyalı
1784

Bağlam içinde

George Read — C. Robert Edge Pine

Yapım yılı

  1. 1730
  2. 1740
  3. 1750
  4. 1760
  5. 1770
  6. 1780

Üst satır: yıllar. Alt satır: sanatçının her dönemin başında ve sonunda kaç yaşında olduğu — doğumda 0, ölümünde 58.

Sanatçının 54 yaşındayken yapılmıştır. Sanatçı 58 yaşına kadar yaşadı. 1 kataloğumuzdaki bu sanatçıya ait 6 tarihli eserden daha önce üretilmiştir.

Gölgelenmiş: C. Robert Edge Pine'in yaşam süresi (1730–1788) ▲ bu eser, 1784 on yıl on yıl, tarihli her bir tablo

Benzer eserlerle karşılaştır

Yukarıdaki eserlerden birini seçin: bu eserle ortak olan iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.

Bu eserin yanına yakışacak diğer çalışmalar: allpaintingsstore.com/tr/art/similar/c-robert-edge-pine-george-read-ARC92K-en/

Renk Paleti

Görüntü üzerinden ölçülmüştür

    Ana renk

    Black #171312

    Kataloglanmış palet

    • #171312
    • #DDDCD4
    • #AE8C6D
    • #413F34

    Bu renkler sanatçının tüm paletinin içinde yer alır Renge göre diğer tabloları bulun

    Palet
    Earthy Görseldeki baskın renk ailesi.
    Ana renk adı
    Black
    Yoğunluk
    Monochromatic Tek bir mat tondan birçok parlak tona kadar, renklerin ne kadar doygun ve çeşitli olduğudur.
    Kontrast
    Statement Renklerin resim genelinde ışıklık ve doygunluk açısından ne kadar farklılık gösterdiği.
    Uyum
    Discordant Palette Renklerin birbiriyle uyumu; zıtlıktan tam bir bütünlüğe kadar.
    Parlaklık
    Deep_shadow Resmin derin gölgelerden parlak ışıklara kadar genel olarak ne kadar açık veya koyu göründüğü.
    Doygunluk
    Muted Griye yakın tonlardan tamamen canlı renklere kadar, renklerin ne kadar saf ve güçlü olduğu.

    Bu tablo dünyanın neresinde inceleniyor?

    • 1% altı
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ve üzeri
    Bu tablonun tek başına haritalandırılacak kadar çok kayıtlı ziyaretçisi bulunmadığından, levha son on iki ayda C. Robert Edge Pine tarafından üretilen tüm eserleri kapsamaktadır — toplamda 3 ülke. Bu rakamların kaynağı

    Öncü on ülke

    1. 1 Çin 80,0%
    2. 2 Hong Kong 10,0%
    3. 3 Singapur 10,0%

    Harita üzerindeki en koyu renkli üç ülkeyi bulun. Bu tabloya ev sahipliği yapan müze bu ülkelerden birinde mi yer alıyor? Uzaklardaki insanların bu tabloya bakması için bir neden yazın.

    C. Robert Edge Pine tarafından üretilen en çok ilgi gören 10 eser

    1. 1 David Garrick - 20,0%
    2. 2 George Washington, 1785 10,0%
    3. 3 Dorothy Hunter, Mrs James Baillie 10,0%
    4. 4 Catharine Macaulay, Nee Sawbridge - 10,0%
    5. 5 James Baillie 10,0%
    6. 6 George Ii - 10,0%
    7. 7 Samuel Johnson 10,0%
    8. 8 Edward Archer 10,0%
    9. 9 Captain William Baillie 10,0%
    10. — George Read, 1784 bu tablo 0,0%

    Bu eserler birlikte, bu sanatçının tablolarının son on iki ay içinde aldığı tüm ilginin 100,0%'ini oluşturmaktadır. Katalogda bu sanatçıya ait 48 eser bulunmaktadır ve bunların 9 tanesine en az bir kez bakılmıştır. Bu tablo henüz bu süre zarfında incelenmemiştir — listeyi bir sıralama olmaksızın kapatmaktadır. Ay ay aynı sayılar

    Çubuklar kaliteyi değil, dikkati ölçer. En üstteki eseri ve şunu seçin: Bir tablonun ne kadar iyi boyandığından bağımsız olarak onu ünlü yapabilecek bir şey söyleyin.

    Sanatçı ve müze

    Sanatçı

    C. Robert Edge Pine

    ... doğumlu London, United Kingdom

    Robert Edge Pine'ın Vizyoner Fırçası

    On sekizinci yüzyılın görkemli dokusunda, sömürge geriliminden ulusal kimliğe geçişin o derin dönüşümünü Robert Edge Pine kadar dokunaklı bir şekilde yakalayan çok az sanatçı vardır. 1730 yılında Londra'da doğan Pine, iki dünyanın adamıydı; hayatı ve eserleri, Britanya Aydınlanması'nın yerleşik zarafeti ile Amerikan Devrimi'nin ham ve filizlenen ruhu arasındaki boşluğu birleştiren Anglo-Amerikalı bir ressamdı. Sanatsal soy ağacı, babası ünlü gravür sanatçısı ve kartograf John Pine'ın titiz hassasiyetine dayanıyordu. Baskı sanatının disiplinli dünyasına olan bu erken dönem aşinalığı, Robert'a detaylara karşı temel bir saygı ve karmaşık anlatıları görsel gerçekliğe dönolojiştirme konusunda olağanüstü bir yetenek kazandırdı; bu beceri, daha sonra tarihin yüzlerini belgelerken ona rehberlik edecekti.

    Pine'ın Londra'daki ilk kariyeri, portre yeteneğinin dönemin en etkili figürlerinin dikkatini çekmesiyle büyük bir prestijle damgalandı. Sanatçılar Cemiyeti ve Özgür Sanatçılar Cemiyeti gibi sofistike çevrelerde hareket ederek II. George ve ünlü aktör David Garrick gibi önemli isimleri resmetti. Bu dönemdeki çalışmaları, sadece öznelerinin fiziksel benzerliklerini değil, aynı zamanda Avrupa elitlerini tanımlayan ince psikolojik nüansları yakalayan rafine bir karakter ustalığıyla karakterize ediliyordu. Yine de, bu cilalı dış görünüşün altında, Atlantik dünyasının değişen siyasi akımlarına derinlelikle duyarlı bir sanatçı yatıyordu; bu hassasiyet, onu sonunda okyanusun ötesine, yeni bir ulusun kıyılarına çekecekti.

    Devrime ve Alegoriye Bir Tanıklık

    Pine'ın hayatının son dönemi, kendisini Philadelphia'ya yerleştiği ve Amerikan bağımsızlık mücadelesinin vazgeçilmez bir görsel kronikçisi olduğu yıllara tanıklık etti. Bu dönüştürücü yıllarda sanatı, salt portre sanatının ötesine geçerek tarihsel resmin derin ağırlığını kucakladı. 1778 yılında resmettiği başyapıtı “America”, onun alegorik ustalığının nefes kesici bir kanıtı olarak durmaktadır. Bu eserde Pine, yalnızca bir manzarayı veya bir kişiyi resmetmedi; bir fikri resmetti. Amerika'yı özgürlük, uyum, bolluk ve barış sembollerinden teselli bulan acı çeken bir figür olarak tasvir ederek, devrimi körükleyen idealler için görsel bir dil sağladı ve savaşın ortasındaki bir ulusa umut ile ahlaki netlik sundu.

    Alegorik başarılarının ötesinde, Pine'ın Amerikan davasını belgeleme kararlılığı, belki de en ünlü şekilde, tamamlanamamış olsa da iddialı eseri “Congress Voting Independence” içinde kendini gösterir. Bu anıtsal kompozisyon, Bağımsızlık Bildirgesi'ni imzalayanların portreleriyle donatarak Bağımsızlık Salonu'nun iç kısmını ölümsüzleştirmeyi amaçlıyordu. Pine bu proje aracılığıyla, Kurucu Babaların bireysel kimliklerini demokratik doğumun tek ve bütünsel bir anlatısına dokumaya çalıştı. George Washington gibi figürleri —özellikle Mt. Vernon'da icra edilen nadir ve olgun portresinde— yakalama yeteneği, siyasi ikonların ardındaki insani unsuru belgelemedeki eşsiz kapasitesini kanıtlamaktadır.

    Miras ve Tarihsel Önem

    Hayatı 1788 yılında yarıda kesilmiş olsa da, Robert Edge Pine'ın mirası Amerikan sanat kanonunun vazgeçilmez bir parçası olmaya devam etmektedir. Copley gibi ustaların ayrılışı ile Stuart'ın dönüşü arasındaki kritik bir tarihsel aralıkta yer alarak, çalışmaları değişim eşiğindeki bir toplumun değerli bir kaydı işlevini görmüştür. Katkıları, kalıcı birkaç etki üzerinden özetlenebilir:

    Belgesel Değer: Amerikan Kurucu Babaların en kritik anlarına dair en önemli görsel kayıtlardan bazılarını sağlamıştır.

    Alegorik Derinlik: “America” gibi eserler aracılığıyla, siyasi mücadeleyi yüksek sanat alanına yükseltmiş ve ulusal morali güçlendirmek için sembolizmi kullanmıştır.

    Teknik Köprü: Londra'daki gravür eğitimi, Amerikan portre sanatına o dönem için nadir görülen bir titizlik ve yapısal bütünlük seviyesi kazandırmasını sağlamıştır.

    Bugün Robert Edge Pine'ın eserleri sadece güzel sanat nesneleri olarak değil, tarihsel pencereler olarak değer görmektedir. Bu eserler, bize on sekizinci yüzyılın tam kalbine bakma, bir kıtayı şekillendirenlerin yüzlerine tanıklık etme ve devrimin nabzını onun fırçasının etkileyici darbalarıyla hissetme imkanı sunmaktadır.

    Daha fazla bilgi için

    Çevrim içi inceleyin

    George Read için indirme sayfasına yönlendiren QR kodu

    allpaintingsstore.com/tr/art/download/c-robert-edge-pine-george-read-ARC92K-en/

    Bu esere atıf yapın

    MLA
    Pine, C. Robert Edge. George Read. 1784, https://allpaintingsstore.com/tr/art/c-robert-edge-pine-george-read-ARC92K-en/
    APA
    Pine, C. Robert Edge (1784). George Read [Painting]. https://allpaintingsstore.com/tr/art/c-robert-edge-pine-george-read-ARC92K-en/
    Chicago
    C. Robert Edge Pine. George Read. 1784. https://allpaintingsstore.com/tr/art/c-robert-edge-pine-george-read-ARC92K-en/
    Harvard
    Pine, C. Robert Edge (1784) George Read. Available at: https://allpaintingsstore.com/tr/art/c-robert-edge-pine-george-read-ARC92K-en/

    Yakından inceleyin

    George Read — C. Robert Edge Pine

    Yakından İnceleyin

    Kendi kelimelerinizle yanıtlayın. Burada yanlış cevap yoktur; sadece açıklayabileceğiniz cevaplar vardır.

    1. İlk olarak gözünüze ne çarpıyor ve neden?
    2. Bu ruh halini hangi renkler veya şekiller oluşturuyor — peki ya bu ruh hali nedir?
    3. Kaç yüz bulabilirsiniz? ____ (kataloğumuz 1 tane sayıyor — siz de katılıyor musunuz?)
    4. Bu kılavuzun başlarında yer alan George Washington (1785) eserine tekrar göz atın. Bu eserle paylaştığı iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.
    5. C. Robert Edge Pine bu eser yapıldığında yaklaşık 54 yaşındaydı. Eserde, sanatçının o dönemdeki çalışmalarını andıran neler var?

    Yanıtınız

    Bu sanat eseri hakkında kısa bir paragraf yazın. Bu kılavuzun önceki bölümlerindeki bilgilerden ve yukarıdaki yanıtlarınızdan yararlanın.

    Soru ve Cevaplar

    "George Read" eserinin yazarı ve tarihi nedir?

    "George Read" eserinin yazarı C. Robert Edge Pine olup, yapım yılı 1784'dır.

    C. Robert Edge Pine imzalı "George Read" eserinin telif hakkı durumunu ne açıklamaktadır?

    C. Robert Edge Pine imzalı "George Read", kamu malıdır - telif hakkı süresi dolmuştur statüsündedir. Telif hakkı süresi, sanatçının 1788 yılında gerçekleşen ölümünden itibaren başlamaktadır.

    "George Read" eserinin formatı nedir?

    "George Read" eserinin formatı Square şeklindedir. Bu bilgi, bir reprodüksiyonun nereye yerleştirileceğini planlarken faydalıdır.