Kağıt Boyutu

Öğrenci Sanat Rehberi

Britain Balancing

Adı Sınıf Tarih

Jack Davis, Britain Balancing (1976). Referans amaçlı çoğaltılmıştır; tüm hakları saklıdır. Bu tuvali hareketli bir ışık altında inceleyin: çizim, vernik altındaki gerçek renk, saf pigment

Temel Bilgiler

Sanatçı
Jack Davis allpaintingsstore.com/tr/artists/jack-davis/
Sanatçının yaşam tarihleri
1924 – 2016
Boyalı
1976

Bağlam içinde

Britain Balancing — Jack Davis

Yapım yılı

  1. 1920
  2. 1930
  3. 1940
  4. 1950
  5. 1960
  6. 1970
  7. 1980
  8. 1990
  9. 2000
  10. 2010

Üst satır: yıllar. Alt satır: sanatçının her dönemin başında ve sonunda kaç yaşında olduğu — doğumda 0, ölümünde 92.

Sanatçının 52 yaşındayken yapılmıştır. Sanatçı 92 yaşına kadar yaşadı. 22 kataloğumuzdaki bu sanatçıya ait 29 tarihli eserden daha önce üretilmiştir.

Gölgelenmiş: Jack Davis'in yaşam süresi (1924–2016) ▲ bu eser, 1976 on yıl on yıl, tarihli her bir tablo

Benzer eserlerle karşılaştır

Yukarıdaki eserlerden birini seçin: bu eserle ortak olan iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.

Bu eserin yanına yakışacak diğer çalışmalar: allpaintingsstore.com/tr/art/similar/jack-davis-britain-balancing-AQTTL8-en/

Renk Paleti

Görüntü üzerinden ölçülmüştür

    Ana renk

    Putty #dedfdb

    Kataloglanmış palet

    • #DEDFDB
    • #1D1D1D
    • #969696
    • #565656

    Bu renkler sanatçının tüm paletinin içinde yer alır Renge göre diğer tabloları bulun

    Palet
    Neutrals Görseldeki baskın renk ailesi.
    Ana renk adı
    Putty
    Yoğunluk
    Monochromatic Tek bir mat tondan birçok parlak tona kadar, renklerin ne kadar doygun ve çeşitli olduğudur.
    Kontrast
    Balanced Renklerin resim genelinde ışıklık ve doygunluk açısından ne kadar farklılık gösterdiği.
    Uyum
    Unified Palette Renklerin birbiriyle uyumu; zıtlıktan tam bir bütünlüğe kadar.
    Parlaklık
    Brilliant Resmin derin gölgelerden parlak ışıklara kadar genel olarak ne kadar açık veya koyu göründüğü.
    Doygunluk
    Muted Griye yakın tonlardan tamamen canlı renklere kadar, renklerin ne kadar saf ve güçlü olduğu.

    Bu tablo dünyanın neresinde inceleniyor?

    • 1% altı
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ve üzeri
    Bu tablonun tek başına haritalandırılacak kadar çok kayıtlı ziyaretçisi bulunmadığından, levha son on iki ayda Jack Davis tarafından üretilen tüm eserleri kapsamaktadır — toplamda 2 ülke. Bu rakamların kaynağı

    Öncü on ülke

    1. 1 Çin 70,0%
    2. 2 Amerika Birleşik Devletleri 30,0%

    Harita üzerindeki en koyu renkli üç ülkeyi bulun. Bu tabloya ev sahipliği yapan müze bu ülkelerden birinde mi yer alıyor? Uzaklardaki insanların bu tabloya bakması için bir neden yazın.

    Jack Davis tarafından üretilen en çok ilgi gören 9 eser

    1. 1 Joe Namath, 1972 20,0%
    2. 2 Superbowl, 1976 20,0%
    3. 3 Agnew on Tightrope, 1973 10,0%
    4. 4 Nixon II, 1973 10,0%
    5. 5 My Guys, 1975 10,0%
    6. 6 Carter and Opponents, 1976 10,0%
    7. 7 Economy, 1974 10,0%
    8. 8 Recession's Greetings, 1974 10,0%
    9. — Britain Balancing, 1976 bu tablo 0,0%

    Bu eserler birlikte, bu sanatçının tablolarının son on iki ay içinde aldığı tüm ilginin 100,0%'ini oluşturmaktadır. Katalogda bu sanatçıya ait 29 eser bulunmaktadır ve bunların 8 tanesine en az bir kez bakılmıştır. Bu tablo henüz bu süre zarfında incelenmemiştir — listeyi bir sıralama olmaksızın kapatmaktadır. Ay ay aynı sayılar

    Çubuklar kaliteyi değil, dikkati ölçer. En üstteki eseri ve şunu seçin: Bir tablonun ne kadar iyi boyandığından bağımsız olarak onu ünlü yapabilecek bir şey söyleyin.

    Sanatçı ve müze

    Sanatçı

    Jack Davis

    ... doğumlu Atlanta, United States of America

    The Chronicler of the American Spirit

    John Burton Davis Jr., known to the world as Jack Davis, was a man whose pen captured the very heartbeat of twentieth-century America. Born in Atlanta, Georgia, on December 2nd, 1924, he entered a world transitioning into the vibrant, chaotic energy of the Jazz Age. This early exposure to a rapidly changing cultural landscape would later become the foundation of his artistic identity. Davis was not merely an observer of history; he was its visual biographer, possessing a rare ability to distill the complex social, political, and athletic triumphs of his era into singular, unforgettable images. His journey from a young boy sketching for high school newspapers to becoming a titan of American illustration is a testament to a lifelong devotion to the art of the caricature.

    His formal education at the Pratt Institute in Brooklyn provided him with the technical rigor necessary to master the diverse mediums he would later employ. While his training focused on drawing and printmaking, his creative spirit was profoundly shaped by the avant-garde movements of his time, specifically Surrealism and Dada. These influences instilled in him an experimental approach to composition, allowing him to move beyond mere imitation toward a style that embraced the absurd and the exaggerated. This stylistic evolution was further enriched by early collaborations with Walt Disney, where he honed his skills as a visual storyteller, contributing to the magic of legendary animated features such as Sleeping Beauty and Fantasia.

    A Master of Line and Legend

    The true brilliance of Jack Davis lay in his ability to marry technical precision with an infectious, often humorous, energy. His work was characterized by a distinctive anatomical exaggeration—large heads, spindly limbs, and expressive features that made his characters leap off the page. This technique allowed him to navigate seamlessly between different realms of American life, from the gritty horror of EC Comics like Tales from the Crypt to the satirical wit of MAD Magazine, where he stood as a founding figure. His lines were bold and dynamic, capable of conveying both the tension of a political standoff and the exuberant motion of an athletic feat.

    In his later career, Davis became a ubiquitous presence in mainstream American media. He transformed the landscape of advertising, movie posters, and record album covers, making him one of the most visible creators of his generation. His mastery of watercolor brought a new dimension to his work, as seen in his iconic 1972 portrait of Joe Namath. In this piece, Davis utilized illustrative realism blended with fluid watercolor washes to capture the charisma of the legendary quarterback. The artwork does not merely depict a man; it captures an era of American football, using layered compositions and vibrant textures to evoke the nostalgia and excitement of a golden age.

    Legacy of a Visual Icon

    Beyond the individual portraits and comic strips, Davis’s work served as a profound social commentary. Through his contributions to Time Magazine, he utilized political cartooning to dissect the hypocrisies of power and the shifting tides of American politics. Whether satirizing figures like Henry Kissinger or capturing the tension of presidential campaigns, his art provoked reflection and engaged the public consciousness. He had a unique gift for making the heavy weight of political discourse feel accessible through the lens of wit and caricature.

    The historical significance of Jack Davis cannot be overstated. His career, spanning from the 1950s until his passing in 2016, mirrored the evolution of American pop culture itself. He left behind an astonishing body of work that serves as a visual archive of the mid-century period and beyond. To look at a Jack Davis illustration is to see the American spirit—its triumphs, its absurdities, and its enduring vitality—rendered with a masterful hand that remains as captivating today as it was decades ago.

    Daha fazla bilgi için

    Çevrim içi inceleyin

    Britain Balancing için indirme sayfasına yönlendiren QR kodu

    allpaintingsstore.com/tr/art/download/jack-davis-britain-balancing-AQTTL8-en/

    Bu esere atıf yapın

    MLA
    Davis, Jack. Britain Balancing. 1976, https://allpaintingsstore.com/tr/art/jack-davis-britain-balancing-AQTTL8-en/
    APA
    Davis, Jack (1976). Britain Balancing [Painting]. https://allpaintingsstore.com/tr/art/jack-davis-britain-balancing-AQTTL8-en/
    Chicago
    Jack Davis. Britain Balancing. 1976. https://allpaintingsstore.com/tr/art/jack-davis-britain-balancing-AQTTL8-en/
    Harvard
    Davis, Jack (1976) Britain Balancing. Available at: https://allpaintingsstore.com/tr/art/jack-davis-britain-balancing-AQTTL8-en/

    Yakından inceleyin

    Britain Balancing — Jack Davis

    Yakından İnceleyin

    Kendi kelimelerinizle yanıtlayın. Burada yanlış cevap yoktur; sadece açıklayabileceğiniz cevaplar vardır.

    1. İlk olarak gözünüze ne çarpıyor ve neden?
    2. Bu ruh halini hangi renkler veya şekiller oluşturuyor — peki ya bu ruh hali nedir?
    3. Kaç yüz bulabilirsiniz? ____ (kataloğumuz 1 tane sayıyor — siz de katılıyor musunuz?)
    4. Bu kılavuzun başlarında yer alan Britain Adrift (1974) eserine tekrar göz atın. Bu eserle paylaştığı iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.
    5. Jack Davis bu eser yapıldığında yaklaşık 52 yaşındaydı. Eserde, sanatçının o dönemdeki çalışmalarını andıran neler var?

    Yanıtınız

    Bu sanat eseri hakkında kısa bir paragraf yazın. Bu kılavuzun önceki bölümlerindeki bilgilerden ve yukarıdaki yanıtlarınızdan yararlanın.

    Soru ve Cevaplar

    Jack Davis imzalı "Britain Balancing" eserinin bir baskısını nereden satın alabilirim?

    "Britain Balancing", pamuklu kanvas veya arşivlik kanvas kağıt üzerine yüksek kaliteli sanat baskısı olarak temin edilebilir. Siparişler, seçtiğiniz boyutta, Sanat Baskısı sayfası üzerinden verilir.

    "Britain Balancing" eserinin telif hakkı durumu neden bu şekildedir?

    Jack Davis imzalı "Britain Balancing", hâlâ telif hakları ile korunmaktadır statüsündedir. Telif hakkı süresi, sanatçının 2016 yılında gerçekleşen ölümünden itibaren başlamaktadır.

    Jack Davis imzalı "Britain Balancing" eserinin görüntüsü serbestçe çoğaltılabilir mi?

    Jack Davis imzalı "Britain Balancing" için telif hakkı durumu: eser hâlâ telif hakları ile korunmaktadır kapsamındadır. Bu durum, görüntünün çoğaltmalarının serbestçe yapılıp yapılamayacağını belirler.