Гарантія повернення коштів протягом 100 днів Безкоштовна доставка по всьому світу
646 784витвори мистецтва 53 423художники 5 406музеї 32мови

Ні Цзань

1301 - 1374

Короткі факти

  • Died: 1374
  • Works on APS: 11
  • Lifespan: 73 years
  • Museums on APS:
    • Художній інститут Чикаго
    • Princeton University Art Museum
    • Музей Метрополітен
    • Кливлендський музей мистецтва
    • China Modern and Contemporary Art Document Research Center
  • Also known as:
    • Hsiao-hsien
    • Xiaoxian
    • Tsan
    • Zan Ni
    • Ching-man-min
  • Nationality: Китайська Народна Республіка
  • Color intensity: збалансований

Ранні роки та походження

Ні Цань, видатний китайський живописець, народився у 1301 році в заможній родині міста Усі. Його почесне ім'я було Юань Чжень (元鎮), а серед його мистецьких псевдонімів були Юнь Лінь Цзи (雲林子), Хуань Ся Шен (幻霞生), та Цзін Мань Мінь (荊蠻民). Попри те, що він народився вже після смерті Хубілай-хана, родина Ні Цаня мала достатні засоби, щоб забезпечити йому ґрунтовну конфуціанську освіту.

Мистецький стиль та внесок у культуру

Ні Цань вважається одним із чотирьох майстрів династії Юань, що творили пліч-о-пліч із такими гігантами, як Хуан Гонван, У Чжень та Ван Мен. Його полотна, що вирізняються монохромними пейзажами тушшю з широко рознесеними берегами річок, силуетами дерев на фоні води та аскетичними композиціями без жодної людської постаті, кидають виклик традиційним канонам китайського живопису. Унікальний стиль Ні Цаня, що остаточно сформувався після 1345 року, став свідомим маніфестом самовираження художника.

Видатні твори та подорожі

Серед найбільш значущих шедеврів Ні Цаня варто виділити такі:

Спадщина та вплив

Творчість Ні Цаня була глибоко шанована ще за його життя; він подорожував південним Китаєм, створюючи свої роботи завдяки гостинності друзів. Після проголошення династії Мін, у 1371 році, Ні Цань повернувся до рідного міста і написав свою студію Жунсі, яка стала втіленням його стилю (https://AllPaintingsStore.com/@/ni-zan). Його спадщина й донині продовжує надихати художників та поціновувачів прекрасного. Переглянути більше робіт Ні Цаня на AllPaintingsStore: [https://AllPaintingsStore.com/@/ni-zan](https://AllPaintingsStore.com/@/ni-zan) Дослідити чотирьох майстрів династії Юань: [https://AllPaintingsStore.com/@@/a@d3c5zh](https://AllPaintingsStore.com/@@/a@d3c5zh)

Питання та відповіді

Як мені знайти роботи Ні Цзань за певною темою?

Сторінка За ключовими словами митця Ні Цзань групує його роботи за ключовими словами.

У якому місті та країні народився/народилася Ні Цзань?

Ні Цзань народився/народилася у Усі, Китайська Народна Республіка.

Як мені знайти роботи Ні Цзань у певній кольоровій гамі?

Щоб знайти роботи Ні Цзань у певній палітрі, скористайтеся сторінкою художника за За кольоровою палітрою.

Квіз про мистецтво

У кожному запитанні лише одна правильна відповідь.

Запитання 1:
Ні Цань вважається одним із чотирьох майстрів династії Юань разом із Хуан Гонґваном, У Чженем та Ван Меном. Що відрізняє художній стиль Ні Цаня від традиційного китайського живопису?
Запитання 2:
Самобутний стиль Ні Цаня розвинувся після 1345 року і характеризувався свідомим вираженням самовираження. Де проживав Ні Цань у цей період?
Запитання 3:
До визначних робіт Ні Цаня належать «Рибальське село погожим осіннім днем» та «Дві дерева біля південного берега». Яка ключова особливість цих картин?
Запитання 4:
Спадщина Ні Цаня продовжує надихати як художників, так і поціновувачів мистецтва. Чим пам'ятають Ні Цаня?
Запитання 5:
Картини Ні Цаня часто містять самотні дерева, силуети яких виділяються на фоні води, що відображає його художню філософію. Що символізує цей композиційний елемент?