Portrait Head
Ručně malovaná olejová reprodukce
Ručně malované olejné plátno v libovolném rozměru i s rámem, vyrobené našimi umělci na zakázku. ( Přepnout na tiskové verze
Přepnout na digitální verzi obrazu)
P118B Kč10
P118H Kč10
P118W Kč10
P438Z Kč10
P508JH Kč12
P508YH Kč12
P805H Kč10
P805Z Kč10
P919BZ Kč10
P919G Kč10
P919XJ Kč10
P959ZH Kč10
P968JZ Kč12
W106C Kč8
W218G Kč10
W218JH Kč8
W218Y Kč10
W307PJ Kč10
W316G Kč10
W316PJ Kč8
W316Y Kč10
W398PJ Kč8
W4111J Kč10
W500HY Kč15
W500JH Kč15
W692G Kč12
W849H Kč8
W940BG Kč15
W953PJ Kč8
Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.
Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Protože se jedná o ruční malbu, při výběru jiného formátu může umělec kolem obrazu domalovat o něco více, nebo jej mírně oříznout — rozhodnete si vy. Před zahájením malby vám zašleme digitální náhled ke schválení. Obraz zobrazený na této stránce neodpovídá skutečnému výsledku — pouze digitální náhled jej zobrazuje.
Po přijetí objednávky vám tým AllPaintingsStore.com zašle e-mail s pokyny a poskytne náhledovou verzi.
Celosvětová doprava () za 3–4 týdny namísto standardních 5 týdnů. (22 říjen). Bez kompromisů v kvalitě.
Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách
Portrait Head
Technika provedení
Velikost reprodukce
-
Celková cena
Kč 5523
A Window Into the Glasgow Style: The Soul of David Gauld’s Portrait Head
In the quiet corners of late nineteenth-century Scotland, a revolution was brewing—not of politics, but of perception. David Gauld, a visionary of the celebrated Glasgow Boys movement, captured this transformative era in his evocative work, Portrait Head. Created around 1893, this painting serves as more than just a likeness; it is a profound meditation on stillness and the burgeoning aesthetic of the Glasgow Style. As one gazes upon the subject, there is an immediate sense of being invited into a private moment of introspection. The woman’s profile, bathed in a soft, ethereal light, possesses an understated dignity that eschews the theatricality common in academic portraiture of the time. Instead, Gauld offers us a serene, almost haunting presence that lingers in the mind long after the first encounter.
The composition is a masterclass in psychological depth and subtle nuance. Gauld directs our attention to the subject’s gaze, which drifts outward toward an unseen horizon, suggesting a world of unspoken emotions and internal reflection. This sense of mystery is heightened by the artist's meticulous technique. Every strand of hair and every delicate shadow around the eyes is rendered with a precision that speaks to his early training as a lithographer. There is a rhythmic harmony in the way the soft light interacts with her features, creating a texture that feels both tangible and dreamlike. For the collector or interior designer, this piece offers a sophisticated focal point—a work that does not demand attention through loudness, but commands it through a quiet, magnetic grace.
The Fusion of East and West: Technique and Influence
What truly distinguishes Portrait Head is its seamless integration of global artistic currents. During this period, Gauld was deeply enamored with the aesthetics of Japan, particularly the ukiyo-e woodblock prints. This fascination is palpable in his use of flattened planes of color and a muted, earthy palette. By moving away from heavy, traditional chiaroscuro and embracing more streamlined, graphic elements, Gauld bridged the gap between Western oil painting and Eastern minimalism. The result is a composition that feels remarkably modern, even by contemporary standards. The subtle interplay of tones—the deep reds of her attire against the organic, verdant backdrop—creates a balanced, harmonious atmosphere that resonates with the principles of the Art Nouveau movement.
This stylistic synthesis provides a rich layer of symbolism for the discerning viewer. The painting represents a period of intense cultural exchange, where the boundaries of tradition were being pushed by artists seeking a new visual language. To hang such a reproduction in a curated space is to bring a piece of art history into the present—a testament to the enduring power of innovation and the beauty found in the intersection of different worlds. Whether placed in a sunlit study or a contemporary living gallery, Gauld’s work provides an atmosphere of contemplative elegance, making it an exquisite choice for those who appreciate art that tells a story of both personal emotion and historical significance.
Otázky a odpovědi
Jak sytá je paleta díla "Portrait Head"?
Barvy díla „Portrait Head“ od David Gauld mají Balanced Soft saturaci. Saturace určuje, jak jsou barvy živé nebo tlumené.
Která barva v díle "Portrait Head" nejvíce vyniká?
Hlavní barvou díla „Portrait Head“ od David Gauld je Espresso (#3b301a).
Z jaké země pochází dílo Glasgow Style s názvem "Portrait Head"?
Dílo v rámci směru Glasgow Style s názvem "Portrait Head" vytvořil umělec narozený v zemi Spojené království.
Související díla
Biografie umělce
Vize Glasgow: Život a umění Davida Gaulda
V živutném a neustále se měnícím krajinném obraze Skotska konce devatenáctého století zachytilo jen málo umělců průsečík tradice a modernity tak elegantně jako David Gauld. Gauld, narozený v Glasgow v roce 1865, se neobjevil pouze jako malíř, ale jako průkopník, který překlenul propast mezi jemnými intricacemi grafického designu a monumentální přítomností vitráží. Jeho cesta byla cestou hluboké estetické evoluce, hluboce zakořeněné v uměleckém fermentu hnutí Glasgow Boys, skupiny, která se snažila osvobodit se od rigidního akademismu tehdejší doby ve prospěší naturalističtějších, emotivnějších a experimentálnějších přístupů.
Gauldovy rané tvůrčí impulzy byly formovány precizním okem pro detail, vlastností vylepšenou během jeho formativních let jako litografa. Když v roce 1882 vstoupil do Glasgow School of Art, přinesl si s sebou rostoucí fascinaci estetikou Východu. Toto období bylo charakteristické intenzivním zájmem o japonské dřevoryty, jejichž ploché perspektivy a odvážné kaligrafické linie by navždy pronikly do jeho kompozic. Jeho první veřejné uznání přišlo prostřednictvím jeho evokativních ceruzkových a inkoustových kreseb pro The Glasgow Weekly Citizen—děl, která demonstrovala mistrovskou ovládání linie a rytmickou, organickou citlivost, jež naznačovala revoluci Art Nouveau, která se již na obzoru rýsovala.
Syntéza světla a linie
Jak Gauldova kariéra postupovala, jeho umělecké médium se rozšířilo z jemného povrchu papíru k luminescentnímu, průsvitnému médiu vitráže. Tento přechod mu umožnil zkoumat interakci světla a barvy způsobem, kterému jen málokterý z jeho současníků mohl evenovat. Během svého pobytu v Kirkcudbright mezi lety 1891 a 1894 Gauld realizoval významné zakázky pro Guthrie a Wells, přičemž vytvářel okna, která byla mnohem více než pouhou architektonickou ozdobou. Tato díla byla tapisériemi světla, kde organické, plynulé formy stylu Art Nouveau potkaly duševní, symbolickou hloubku Pre-Raphaelite tradice.
Jeho technika sklářské práce byla charakterizována hlubokým pochopením toho, jak barva interaguje s přirozeným osvětlením. Manipulací s texturou a pigmentem dokázal vyvolat pocit atmosféry, která působila zároveň étericky i hmatatelně. Toto ovládnutí média odráželo jeho širší uměleckou filozofii: přesvědčení, že umění by nemělo pouze reprezentovat svět, ale také transformovat prostor, který obývá. Ať už pracoval s olejem, inkoustem nebo sklem, Gauld se snažil zachytit podstatu svých témat—ať už šlo o tichou důstojnost portrétu nebo syrovou krásu skotské krajiny—skrze čočku stylizované elegance.
Odkaz a historický význam
Trajektorie života Davida Gaulda byla poznamenána jak spoluprací, tak osamělým zdokonalováním. Jeho vazby na další světly Glasgowské školy, jako byli William Stewart Shirreffs a Harrington Mann, jej umístily do srdce transformativního období v historii skotského umění. I když se jeho profesní vztahy měnily a on se stěhoval mezi Glasgow, Kirkcudbright a North Berwick, jeho oddanost inovaci zůstala neochvějná. Stál jako vitální spojovací článek mezi fascinací naturalismem devatenáctého století a přijetím dekorativního modernismu dvacetého století.
Dnes je Gauld vzpomínán jako umělec nesmírné všestrannosti a předvídavosti. Jeho schopnost syntetizovat rozmanité vlivy—od přesnosti japonských dřevorytů až po romantismus pre-rafaelitů—mu umožnila přispět unikátním hlasem k Glasgow Style. Jeho odkaz žije v trvající kráse jeho sklářských děl a tiché, mocné přítomnosti jeho malířských děl, která i nadále rezonují s uznáním pro řemeslnou dokonalost, světlo a neochvějného ducha skotské inovace.
David Gauld
1865 - 1936 , Spojené království
Rychlé informace
- Artistic Movement Or Style: Glasgow Boys; Art Nouveau; Pre-Raphaelites; japonský vliv
- Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['japonské umění']
- Artists Who Influenced This Artist: ['William Stewart Macgeorge']
- Date Of Birth: Glasgow, Spojené království (1865)
- Date Of Death: 1936
- Full Name: David Gauld
- Nationality: skotský
- Notable Artworks:
- Svatá Agáta
- Hudba
- Place Of Birth: Glasgow

Skleněná varianta je dostupná pouze u rozměrů menších než 110 cm
