Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Adriaen Van De Velde på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Adriaen Van De Velde: køberens perspektiv
Købere åbner Golfers on the Ice near Haarlem oftere end noget andet maleri af Adriaen Van De Velde: 300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 10% af det samlede antal. Derefter følger View of the ancient castle of the Dukes of Burgundy in Brussels og Portrait of a couple with two children and a nursemaid in a landscape. Adriaen Van De Velde fik 3.300 besøg: 500 på kunstnerprofilen og 2.800 på malerierne. Momentum aftog: 100% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 2.800 besøg. Besøg efter enhed: enheder (91%) og telefoner (9%). Smagen er klar: Lysende balance (Lysstyrke) står for 34% af besøgene, men udgør kun 24% af kataloget.
Adriaen Van De Velde: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Adriaen Van De Velde med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Adriaen Van De Velde-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
200
Jul 2026
500
2.300
Aug 2026
0
300
Sept 2026
0
0
Hvordan ændrer besøg på Adriaen Van De Veldes malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Adriaen Van De Velde matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
71,4%
66,7%
Seren
14,3%
11,1%
Klassisk
7,1%
11,1%
Elegant
7,1%
11,1%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Fredfyldt
71,4%
66,7%
Reflekterende
14,3%
22,2%
Rolig
14,3%
11,1%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
13,0%
3,5%
Blød skygge
34,8%
37,9%
Blød lysstyrke
21,7%
20,7%
Lysende balance
23,9%
34,5%
Lysstærk
6,5%
3,5%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
47,8%
44,8%
Dæmpet farvemætning
32,6%
31,0%
Afbalanceret blød
13,0%
17,2%
Tydelig farveintensitet
6,5%
6,9%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
58,3%
50,0%
Neutrale nuancer
33,3%
40,0%
Monokrom
2,8%
5,0%
Pastelfarver
2,8%
5,0%
Mørke toner
2,8%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
52,2%
51,7%
Afbalanceret
41,3%
41,4%
Levende og mættet
6,5%
6,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
4,3%
3,5%
Blid
10,9%
6,9%
Balanceret
4,3%
3,5%
Kraftig kontrast
23,9%
34,5%
Udsagn
56,5%
51,7%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
19,6%
17,2%
Blødt blandet palet
23,9%
13,8%
Balanceret harmoni
8,7%
17,2%
Stærk farveenhed
28,3%
31,0%
Sammenhængende palette
19,6%
20,7%
Hvilke malerier af Adriaen Van De Velde vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
The Farm (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Hut
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Animals by the River
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Cows on a Meadow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Farm
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Amusement on the Ice
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
A Goat and a Kid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Animals near a Building
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Beach View
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvad er enhedenfordelingen for Adriaen Van De Velde-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
3.000
90,9%
telefoner
300
9,1%
Hvilke sprog bruger køberne af Adriaen Van De Velde til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
tysk
100
100,0%
Hvor mange besøg om dagen får Adriaen Van De Velde, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
100
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
100
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt (forventet)
100
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
100
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
200
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
200
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
200
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
200
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
Om Adriaen Van De Velde på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Adriaen Van De Velde har flest besøg?
Golfers on the Ice near Haarlem: 300 besøg, 10% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Adriaen Van De Velde-målgruppen?
3.300 besøg over tolv måneder, 500 på kunstnersiden og 2.800 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Adriaen Van De Velde?
Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (91%) og telefoner (9%); enheder er mest udbredt med 91%.
Hvilken stil inden for malerier af Adriaen Van De Velde tiltrækker købere?
Lysende balance (Lysstyrke) malerier: 34% af de besøgende, 24% af kataloget.