Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for André Henri Dargelas på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
André Henri Dargelas: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af André Henri Dargelas på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Playtime: 200 besøg, hvilket svarer til 10% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Small Smokers Caught In The Act og Sisterly Care. André Henri Dargelas har i alt genereret 2.400 besøg, heraf 600 på kunstnerprofilen og 1.800 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 75% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.800 besøg. Købere har en tendens til Afbalanceret blød (Farvemætning): 50% af besøgene, mod 30% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af André Henri Dargelas, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af André Henri Dargelas der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Playtime
200 besøg · 10,0%
-
2
Small Smokers Caught In The Act
200 besøg · 10,0%
-
3
Sisterly Care
200 besøg · 10,0%
-
4
The School Room
200 besøg · 10,0%
-
5
The happy family
200 besøg · 10,0%
-
6
Leaving Mass,, 1863
100 besøg · 5,0%
-
7
Grandmother With Child
100 besøg · 5,0%
-
8
The Happy Family
100 besøg · 5,0%
-
9
Catching Butterflies
100 besøg · 5,0%
-
10
Protecting the Schoolchildren
100 besøg · 5,0%
Hvor meget interesse får André Henri Dargelas hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 500 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 400 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af André Henri Dargelas vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af André Henri Dargelas?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 40,0% | 25,0% |
| Blød skygge | 34,0% | 45,0% |
| Blød lysstyrke | 22,0% | 20,0% |
| Lysende balance | 4,0% | 10,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 12,0% | 15,0% |
| Dæmpet farvemætning | 50,0% | 20,0% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 50,0% |
| Tydelig farveintensitet | 8,0% | 15,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 84,1% | 73,7% |
| Mørke toner | 9,1% | 15,8% |
| Neutrale nuancer | 6,8% | 10,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 24,0% | 15,0% |
| Afbalanceret | 74,0% | 85,0% |
| Levende og mættet | 2,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 0,0% |
| Blid | 26,0% | 15,0% |
| Balanceret | 16,0% | 20,0% |
| Kraftig kontrast | 34,0% | 35,0% |
| Udsagn | 16,0% | 30,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 2,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 52,0% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 42,0% | 50,0% |
Hvilke malerier af André Henri Dargelas er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Boy With Bottle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Doctor's Visit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blind Man's Buff - - (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lost Kite | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Child With Dog Knocking On… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Grandmother With Child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Brotherly Sharing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Deciding Throw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Midday Treat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Young Girl With Kitten | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af André Henri Dargelas til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos André Henri Dargelas, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 200 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 200 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 200 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 300 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 300 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
André Henri Dargelas: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af André Henri Dargelas er mest efterspurgte?
- Playtime fører med 200 besøg (10% af André Henri Dargelass visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for André Henri Dargelas?
- 2.400 besøg i løbet af tolv måneder: 600 på kunstnersiden og 1.800 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af André Henri Dargelas foretrækker køberne?
- Afbalanceret blød (Farvemætning): 50% af besøgene for 30% af kataloget.