Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Arnoud Van Halen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Arnoud Van Halen: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Arnoud Van Halen på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Portrait of Balthasar Bekker, Clergyman and Man of Letters in Amsterdam, Arnoud van Halen, 1700 - 1732: 100 besøg, hvilket svarer til 20% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Portrait of Willem Jacobsz van Heemskerck, Poet and Engraver on Glass, Arnoud van Halen, 1700 - 1732 og Portrait of Andries Pels, Dramatic Poet in Amsterdam, Arnoud van Halen, 1700 - 1732. Arnoud Van Halen har i alt genereret 800 besøg, heraf 300 på kunstnerprofilen og 500 på enkelte malerier. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 800 besøg. Købere har en tendens til Mørk (Lysstyrke): 80% af besøgene, mod 50% af kunstnerens katalog.
De 5 malerier af Arnoud Van Halen, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 5 malerier af Arnoud Van Halen der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Portrait of Balthasar Bekker, Clergyman and Man of Letters in Amsterdam, Arnoud van Halen, 1700 - 1732, 1732
100 besøg · 20,0%
-
2
Portrait of Willem Jacobsz van Heemskerck, Poet and Engraver on Glass, Arnoud van Halen, 1700 - 1732, 1732
100 besøg · 20,0%
-
3
Portrait of Andries Pels, Dramatic Poet in Amsterdam, Arnoud van Halen, 1700 - 1732, 1732
100 besøg · 20,0%
-
4
Portrait of Johan van Nijenborgh, Poet in Groningen, Arnoud van Halen, 1700 - 1732, 1732
100 besøg · 20,0%
-
5
Jan Vos (1610-67), Amsterdam poet, Arnoud van Halen, 1700 - 1732, 1732
100 besøg · 20,0%
Hvor meget interesse får Arnoud Van Halen hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af Arnoud Van Halen vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Arnoud Van Halen?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 50,0% | 80,0% |
| Blød skygge | 34,1% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 13,6% | 0,0% |
| Lysende balance | 2,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 72,7% | 80,0% |
| Dæmpet farvemætning | 27,3% | 20,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 68,2% | 60,0% |
| Afbalanceret | 31,8% | 40,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 15,9% | 40,0% |
| Blid | 9,1% | 20,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 4,5% | 0,0% |
| Udsagn | 70,5% | 40,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 2,3% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 2,3% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 59,1% | 40,0% |
| Sammenhængende palette | 36,4% | 60,0% |
Hvilke malerier af Arnoud Van Halen er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portrait of Govert Bidloo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Samuel Ampzing… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Jan Six (1618-1… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Jacob van den E… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Johan van der D… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of David Lingelbac… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Tobias Gutberle… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Jacob Heiblocq,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Petrus Bertius,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Johannes Polyan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af Arnoud Van Halen til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Arnoud Van Halen, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 100 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 200 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 200 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 200 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 200 |
Arnoud Van Halen: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Arnoud Van Halen er mest efterspurgte?
- Portrait of Balthasar Bekker, Clergyman and Man of Letters in Amsterdam, Arnoud van Halen, 1700 - 1732 fører med 100 besøg (20% af Arnoud Van Halens visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 5.
Hvor stor er interessen for Arnoud Van Halen?
- 800 besøg i løbet af tolv måneder: 300 på kunstnersiden og 500 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Arnoud Van Halen foretrækker køberne?
- Mørk (Lysstyrke): 80% af besøgene for 50% af kataloget.