Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Benjamin Marshall på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Benjamin Marshall: køberens perspektiv
Købere åbner Three Worthies Of The Turf At Newmarket, C.1804 oftere end noget andet maleri af Benjamin Marshall: 200 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 14% af det samlede antal. Derefter følger Match Between 'eagle' And 'eleanor' og Daniel Lambert. Benjamin Marshall fik 1.300 besøg: 200 på kunstnerprofilen og 1.100 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 1.200 besøg. Smagen er klar: Nostalgisk (Følelsesmæssig stemning) står for 100% af besøgene, men udgør kun 0% af kataloget.
Benjamin Marshall: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Benjamin Marshall med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Three Worthies Of The Turf At Newmarket, C.1804
200 besøg · 14,3%
-
2
Match Between 'eagle' And 'eleanor'
200 besøg · 14,3%
-
3
Daniel Lambert
100 besøg · 7,1%
-
4
Josiah Rose Of Liverpool, C.1790 -, 1800
100 besøg · 7,1%
-
5
James Belcher, Bare-knuckle Champion Of England
100 besøg · 7,1%
-
6
Daniel Lambert -
100 besøg · 7,1%
-
7
Ohn Hilton, Judge Of The Course At Newmarket
100 besøg · 7,1%
-
8
A Farmer With A Horse And Cart
100 besøg · 7,1%
-
9
Muly moloch
100 besøg · 7,1%
-
10
George, Marquess Of Huntly
100 besøg · 7,1%
Hvordan ændrer besøgene på Benjamin Marshall-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvordan ændrer besøg på Benjamin Marshalls malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Benjamin Marshall matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Fredfyldt | 40,0% | 0,0% |
| Melankolsk | 20,0% | 0,0% |
| Nostalgisk | 0,0% | 100,0% |
| Reflekterende | 20,0% | 0,0% |
| Alvorlig og dyster | 20,0% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 34,0% | 14,3% |
| Blød skygge | 24,0% | 28,6% |
| Blød lysstyrke | 32,0% | 35,7% |
| Lysende balance | 10,0% | 21,4% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 18,0% | 7,1% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 35,7% |
| Afbalanceret blød | 46,0% | 57,1% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 0,0% |
| Levende farve | 2,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 75,6% | 50,0% |
| Neutrale nuancer | 15,6% | 42,9% |
| Mørke toner | 8,9% | 7,1% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 14,3% |
| Afbalanceret | 62,0% | 71,4% |
| Levende og mættet | 12,0% | 14,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 10,0% | 0,0% |
| Blid | 20,0% | 21,4% |
| Balanceret | 20,0% | 21,4% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 14,3% |
| Udsagn | 30,0% | 42,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 7,1% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 14,3% |
| Stærk farveenhed | 38,0% | 42,9% |
| Sammenhængende palette | 38,0% | 35,7% |
Hvilke malerier af Benjamin Marshall vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Roan Hack | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'Curricle' with a Huntsman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Black Horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Studies of Riders in the Hu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ispwell lass, | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Richard Prince, With Damon,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Earl of Coventry's Horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lop | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mistake | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tiger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Benjamin Marshall til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Benjamin Marshall, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 100 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Om Benjamin Marshall på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Benjamin Marshall har flest besøg?
- Three Worthies Of The Turf At Newmarket, C.1804: 200 besøg, 14% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Benjamin Marshall-målgruppen?
- 1.300 besøg over tolv måneder, 200 på kunstnersiden og 1.100 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Benjamin Marshall tiltrækker købere?
- Nostalgisk (Følelsesmæssig stemning) malerier: 100% af de besøgende, 0% af kataloget.